Vajinismus Ve Bekarlık

Bekarlarda Vajinismus Hastalığı

Kadının, erkek arkadaşı ile cinsel ilişkiye girmek istemesine rağmen cinsel ilişki esnasında elinde olmayarak tamamen iradesi dışında ,erkek arkadaşını itmesi  kasılması, korku, panik halinin ortaya çıkabildiği bir durumdur. Bu sorunu yaşayan çok fazla çift bulunmaktadır ve vajinismus  hastalık olmayıp, siz istedikden sonra çözümü olan bir problemdir.

Vajinismus tedavi merkezimize bu şikayetlerle başvuran bekar kadınlar, şimdiki veya daha önceki ilişkilerin de de bu durumu yaşamış olup, tek veya erkek arkadaşı ile başvurmaktadırlarVajinusmus zamanla çiftlerin ilişkilerine olumsuz etki yapabilmektedir.

Bu süreçte önemli olan kişinin erkek arkadaşı ile cinsel ilişkiye girmek istemesi ve buna karar vermesidir.Karar verip cinsel ilişkiye girmek istemesine rağmen korku ve endişeleri nedeniyle giremiyorsa da bu devrede profesyonel destek alması gerekir. Çünkü bu süreci diğer ilişkilerinde de yaşayabileceğinden, psikolojik olarak yıpranacak ve endişelenecektir.

 

 Vajinismus Tedavisi İstanbul - Defne Hanımın vajinismusla ilgili yorumları

 

Merhaba, Bu yazdıklarımı okuyorsanız öncelikle şunu belirtmeliyim ki kesinlikle vajinismus hastalığını  yaşayan tek siz değilsiniz. Ve çözmek için bir adım attığınız için sizi ayrıca takdir ediyorum. Sorunun çoğunu hallettiniz emin olun! Kendimi araştıran, okuyan ve her zorluğu yenen biri olarak tanımlayabilirim. Ta ki vajinusmus  hastası olduğumu anlayana kadar. Benim böyle bir rahatsızlığım olamaz, ‘’nasıl ya ben hiç baskı altında büyümedim’’ diyerek önceleri kendime bile itiraf edemedim bu durumu. Sonra fark ettim ki hiç jinekolojik muayene olmamışım, cinsel organıma bir şeyi alma hissi beni çıldırtıyordu. Nasıl olabilir diye düşünüyordum. Bekar bir öğretmen adayı olarak bu durumun beni daha fazla etkilemesine izin vermedim. Bunun çözümünü  ,vajinismus tedavisini araştırdım. Doktor  Saygın beyin sitesini erkek arkadaşım sayesinde tanıdım. Erkek arkadaşım çok iyi bir araştırmacıdır ve her şeyi en ince detayına kadar düşünür. Bekar olmamım da verdiği bir çekingenlik vardı tabii. Her yere, her doktora ilişkiye girememe sorunumu  söylerken rahat hissedemeyecek mişim gibi geliyordu. Fakat, Saygın beyi tanıyınca erkek arkadaşımın seçimini ondan yana yapmasına hiç şaşırmadım. Bir an önce terapiye başlamak istedim. Bakın terapi diyorum asla tedavi değil çünkü. Resmen terapi gibiydi: her seanstan sonra kendi çok daha güçlü, mutlu ve hayat dolu hissettim. Kendimi biraz sinirli olarak tanımlayabilirim. İnanır mısınız artık eskisi kadar sinirlenmiyorum bile. 4 seansta  vajinismusu yendim,sevgilimle rahat bir şekilde ilişkiye girebildim,ben bu durumu sadece 4 gün...
Çektiğiniz ve partnerinize çektirdiğiniz (her ne kadar belli etmeseler de inanın en az sizin kadar üzülüyorlar onlar da ) sıkıntıları yenmek için sadece 3-4 gün. Saygın Bey  gayretleri ve desteği için ayrıca teşekkürler. Benim için benden çok çabalamasını gerçekten unutamayacağım. Arkadaşlarım beni başarılı bir öğretmen olarak görse de itiraf etmeliyim ki ben mızmız ve tembel bir öğrenciydim bu süreçte. Buna rağmen ilişkiye girememe sorunumu yendim. İlk cinsel deneyimimi yaşadığımda kendime inanamadım. Bu mu dedim gerçekten aylardır bana kendimi eksik hissettiren bu durum gerçekten bu kadar kolay mı çözüldü. Defalarca sordum sevgilime gerçekten ilişkiye girebildikmi, başardım mı oldu mu diye. İkimiz de inanamıyorduk. Duygudan dakikalarca gülerek ağladım kendime.
Son olarak şunları söylemek istiyorum. Ben hayatımdaki sahip olduğum her şey için kendim çabaladım. Hiçbir şey kolay olmadı benim hayatımda hep çok çalışmak çok çabalamak zorunda kaldım. Hem de çevremdeki yaşıtlarımdan daha çok. Şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki vajinusmusu yenmek benim hayatımda kazandığım en kolay zaferdi.Bu yüzden kesinlikle beklemeyin, kendi kendine geçecek bir durum değil çünkü. Çözümü bu kadar basitken, bu durumun hayatınızı etkilemesine asla izin vermeyin. Kendinize ve Saygın Bey’e kesinlikle güvenin. Saygın bey ve mine ablacıma verdikleri destek ve emeklerinden dolayı teşekkürü kendilerine borç bilirim.

DefneOgretmen

 


İstanbul - Yönetici Bekar Emine hanımın Vajinismus ve vajinismus tedavisi ile ilgili düşünceleri

Yaşım 34 ve bekarım. Ne kadar kariyer sahibi olsamda, ikili ilişkilerde vajinismusun vermiş olduğu öfke nöbetlerinden dolayı başarısız oluyordum. Bastırılmış duygular, örf ananelerle yetiştiğimden vücudumu, ne fiziksel, ne de ruhsal olarak tanıtılmadan büyütülmüştüm. Hep bir korku ve çekingenlik, kulaktan kulağa aktarılan yanlış bilgiler, Cinselliği daha yaşayamadan ne olduğunu bilmeden, acıyla korkulacak bir duyguymuş gibi anlatılması zaten yaşamayı imkansız kılıyordu. Ön sevişme ne kadar arzulu ve tutkulu da olsa tam bir cinsel ilişki sağlanamıyordu. Kasılmalar titremeler, ağlama krizleri....

bekarlarda vajinismus tedavisi 


İstanbul - Üniversite öğrencisi Bekar Eylül hanımın Vajinismus ile ilgili düşünceleri

Ben Eylül,21 yaşındayım bekarım. Erkek  arkadaşımla ilk denememizde beraber olamadık.Canım çok yandı ve kendimi düşündüm. Birkaç denemeden sonra bu problem kafamda bir dahaki sefer olacak mı, yapabilecek miyim gör sorularla  büyümeye başladı.Artık kendime güvenim azalmıştı.Daha sonra bu sorunu kendi kendine çözemiyeceğimi farkettim ve internetten araştırmaya başladım.İnternetten mektupları okuyunca bende vajinusmus hastası olduğuma  emin oldum.Problemimi ilk annemle paylaştım ve doktora gitmek istediğimi söyledim.Çok şanslıyım ki anlayışla karşıladı,fakat yinede  kafamda bekar hasta olmanın verdiği bir kaygı vardı.Doktor Bey bekar bir hasta olmama ne der,tedavi nasıl olur bilemiyordum,üstelik erkek arkadaşımda yurtdışındaydı. Sonunda Saygın Beye gelmeye karar verdim ve kaygılarımın ne kadar gereksiz olduğunu farkettim.Geldiğim anda beni karşılayan destek olan Mine Abla ve en başından ne kadar doğru bir karar verdiğimi vurgulayan Saygın Beye gerçekten motivasyonumu arttırdı.Aslında çözebileceğime inancım çok azdı,fakat  ilk seanstan sonra anladım ki doğru yerdeyim ve geç olmadan çok iyi karar verdim.Başarabilirim ve gerçekten de öyle oldu 4 seansın sonunda yüzümde güller açar bir şekilde mutlulukla buradan ayrıldım.2 gün sonra ilk denememde sorunsuz bir şekilde ilişkiye girebildim.Gerçekten herşeyi kafamda büyütmüşüm.Benimle aynı problemi yaşayan herkese aslında ne kadar kolay olduğunu bu psikolojik baskıyla birgün daha bile yaşamaya değmeyeceğini haykırmak istiyorum.Kendimi vücudumu tanımama yardımcı olan,beni bu yükten kurtaran Saygın Bey’e güler yüzü ve samimiyetiyle bana herzaman destek olan yol gösteren Mine Ablaya sonsuz teşekkür ederim.

Eylul


 Vajinismus Tedavisi Sakarya - Nişanlı Esra Hanımın Düşünceleri

İnanamıyorum,gerçekten oldu mu? sanırım son 2-3 saattir sürekli aynı şeyi soruyorum. Nişanlıydım, sanırım 18.6.2016 da ilk seansıma gelmiş ve Saygın Bey'e şunu söylemiştim; "Ben balayımı muhteşem geçirmek istiyorum!"" O da bana en başında geldiğim için teşekkür etmişti. Seanslara gelip giderken 4 yıllık - 5 yıllık evli çiftlerle karşılaştıkça "ben iyi ki erken gelmişim" demiştim. Ama eğer benim kadar şüpheciyseniz ve babanız gelse sorgulayacak biriyseniz, mektubum öncelikle size.Ben ilk görüşmeye geldiğimde Saygım Bey konuşurken mektuplardaki el yazılarını karşılaştırıyordum.Şaka değil.
Mühendisim,26 yaşındayım, 9 aydır nişanlıyım ve kaç kez denedik olmadı, 4 seansta ne olabilir ki diyordum. Eşim de sürekli "Evlenince olur, olmasa da sorun değil" diyordu. Ama ben hep şunu dedim bu benim mesela. Yani sen ömür boyu isteme isterse, ben bunu kendim için başaracağım önce.Çünkü korkulardan nefret eden bir insanım ve böyle birşeye nasıl yenilirdim.Yenilmedim. Şimdi sürekli soruyorum, "bu muydu yani" Dünyanın en basit şeyi;öyle mutluyum ki son seansımda çıkarken Saygın Bey'e olsun olmasın, iyi ki sizi tanıdım demiştim. Canı gönülden söylüyorum. Tanıdığım en zeki doktorlardan biri. Beni öyle iyi tanıdı ki. Hem sadece cinsel olarakta değil. Sakın 4-5 yıl beklemeyin.Ben balayımı mutlu geçirecem dedim...

 

 

 

İstanbul - Yönetici Bekar Deniz hanımın Vajinismus ve vajinismus tedavisi ile ilgili düşünceleri

Bekarken ilişkiye girmek istersiniz ama bir taraftanda kafanızda "evlenmeden olmaz" diye bir şartlanma vardır. Şartlanmanıza takılmayıp, ilişkiye girmeyi denediğiniz zaman canınız yanacak korkusuyla vajinismusu yaşar, zamanla düzelir derken bir türlü ilişkiye giremezsiniz. Vajinismusun sadece sizde olduğunu düşünebilirsiniz. Oysa vajinismusu yendikten sonra kendinize gülersiniz. 

Deniz 

 


 

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Ezgi hanım (Bekar)  Bankacı - Vajinismus ve vajinismus tedavisi ile ilgili yorumları

 

Vajinismus hastalığını yaşarken sorunun nereden kaynaklandığını ve nasıl kaynaklandığını net değerlendirmeyebilirsiniz. Bu da sizi huzursuz, mutsuz ve özgüvensiz hissettirebilir. Oysaki vajinismus probleminiz için uygun bir tedavi ile sürecin nasıl değiştiğini görebilirsiniz. Tıpkı Ezgi hanım gibi...
Bekar bir insan olarak vajinismus problemim ile ilgili bir çok endişem vardı. Yaklaşık 15 günde 4 seans sonunda problemimi çözdüm, inanılmaz kolaydı.Kafamda kodladığım şeylerin insan doğasına ne kadar aykırı olduğunu gördüm.Ben bekar bir insan olarak vajinismus tedavisine başladığım zaman gördüm. Sorunumuzu yaratan ve büyüten bizleriz. Vajinismus seansları size gösterecek ki sorun aslında hiç büyük değil. Doğru yaklaşım ile bakıldığında aslında sorun değil. Vajinismus Tedavisi sayesinde hayatımı esir alan bu problemden kurtuldum. Şuan kendimi çok huzurlu güvenli ve mutlu hissediyorum.

Vajinismus bekarlarda da  olur

 

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Sezin hanım (Bekar)  Üniversite Öğrencisi - Vajinismus ve vajinismus tedavisi ile ilgili yorumları

Hayat çok kısa ve bu yüzden çok kıymetli ve yine bu yüzdendir ki çözülebilecek hiçbir şey için üzülmeye değmez. Hiç değmedi. Beraberliğimde sevgilimle ilişkiye girememe dışında hiçbir sıkıntım olmadı. Sıkıntımın esas nedeni sadece sevdiğim kişi ile birleşememek değik, kendi bedenime olan uzaklığım ve bunun bende yarattığı yabancılıktı. Vajinismus tedavisinden sonra ilk ilişkiye girme denememde sevgilimle birlikte oldum. İkimiz içinde bir hediye gibi oldu... 


Vajinismus hastalığınızı ilk başta kabul etmeyip, körlük ve inkar aşamasından sonra vajinismus hastalığınızı kabul edersiniz ama vajinismusla geçirdiğiniz sürede beraberliğiniz yıpranmış ve sevdiğinizden ayrılmışsınızdır. Sevgilinizden ayrıldıktan sonra vajinismusu umursamazsınız, vainismusu önemsemezsiniz. Nasıl olsa bir daha aşık olmayacaksınızdır ama amerika'da feci şekilde aşık olursunuz. Hemde vajinismusu çözmeye itecek önemli bir aşktır. 
Vajinismusu kendi başınıza çözemediğinizden, vajinismus tedavisi için karar verir ve yurt dışından istanbula gelerek tedaviye başlarsınız. Tedaviden sonra anlarsınızki gerçekte var olan duvar, beyninizdeki duvardır. Vajinismus probleminizi yendikten sonra arada bir sevgilinize hala ilişkiye girdiğime inanamıyorum gibi komik cümleler kurabilirsiniz.

Amerika / Newyork'tan vajinismus tedavisi istanbul'a gelen Merlin hanımın Vajinismus ve vajinismus tedavisi ile ilgili düşünceleri

amerika vajinusmus tedavisi


 


  

8 yıldır erkek arkadaşımla birlikteyiz ve onu gerçekten çok seviyorum ama bir türlü kendimi ilişkiye hazır hissetmiyordum. İlişkiye girmekten korkuyor, kendimi ve vücudumu tanımıyordum. Vajinismus erkek arkadaşımla aramda sorun teşkil etmesine neden oldu. Vajinismusu yendikten sonra bana imkansız gelen ilişkiye girmenin hiçte imkansız olmadığını gördüm. 

 

vajinismus tedavisi izmir'den gelen Sevgi hanımın Vajinismus ve vajinismus tedavisi ile ilgili düşünceleri

 

Vajinismus tedavisi izmir bekar


Vajinismus tedavisi istanbul'dan gelen Deniz hanımın Vajinismus ve vajinismus tedavisi ile ilgili düşünceleri

Bugüne kadar kafamda hep evlenmeden olmaz diye şartlanma vardı. İlk gece nasıl diye çevreme sormaya başladığımda; iyi diyenler oldu, canım çok yandı diyenler oldu. İnsan kafasında en kötü olanı tutar ve büyütür. Sevgilimle ilişkiye girmeyi denedim ama olmadı. Daha sonrası, bugün olur, yarın olur diye zaman geçti. Sadece vajinismusun bende olduğunu sanıyordum. Diğer kadınlara göre eksiğim vardı, ben neden yapamıyorum, bu kadar beceriksiz miyim derdim ama Vajinismus tedavisi alıp, vajinismusu yendikten sonra hiç bir eksiğim olmadığını anladım ve çok mutluyum... 

Bekar-Deniz-vajinismus

 


Kafanızda uzunca bir süre evlenmeden önce ilişkiye girmeyeceğim diye bir şartlanmanız olabilir. Uzun bir ilişkinizin sonunda evlenmeden de ilişkiye girmeyi denersiniz ama ilişkiye giremezsiniz. daha sonrasında bugün olur, yarın olur diye yıllarınız geçer ama hala ilişkiye girememişsinizdir. Diğer kadınlara göre eksiğim var, ben neden yapamıyorum, bu kadar beceriksiz miyim, derken vajinismusu, ilk gece korkularınızı size uygun bir tedavi ile yendikten sonra diğer kadınlardan hiçbir eksiğinizin olmadığını anlar ve ilişkinize mutluluk olatrak yansır. Tıpkı deniz hanım gibi... 

vajinismus tedavisi istanbul'dan gelen  Deniz hanımın Vajinismus ve vajinismus tedavisi ile ilgili düşünceleri

Bekarlarda vajinismus


Bununla birlikte şimdiki erkek arkadaşı ile evlenme planı olmasına rağmen ve evlilik öncesinde cinsel ilişkiye girmek isteyip bu sorunu yaşayan çiftlerin evlendikden sonrada bu problemi yaşadıklarını görmekteyiz Bu şekikde kliniğimize evlendikden sonra gelen birçok çifttin öyküsünde evlenmeden önce flört ve nişanlılık dönemlerinde , cinsel ilişkiye girmek istemesine rağmen , ilişkiye giremeyerek evlilik sonrasında da vajınısmus probleminin devam etmesi üzerine, çözmek için kliniğimize başvuran çiftlerin sayısıda bir hayli fazladır. Örnek verecek olursak uzun yıllar flört döneminin ardından evlenmeye karar verdiler fakat vajinismus probleminide fark ettiler. Balayını problemsiz geçirmek isteyen çift evlenmeden önce bu sorunu çözmüş olarak evliliklerine başlamak istediler. Tıpkı güliz hanım gibi...

 

vajinismus tedavisi guliz


Hatta 2.ci evliliklerini yapan bayanlardada ilk evliliklerinde olan vajinismus problemlerinin devam ettiğini ve vajinismus tedavi merkezimşz istanbula tedavi olmak için başvurduklarını görmekteyiz.

Vajinismus tedavi kliniğimize başvuran bekar bayanların vajinismus tedavisi tamamen kişiye yönelik yapılmaktadır . Çünkü herkesin hikayesi, kişiliği, vajinismus korkuları, vajinismus  endişeleri, arkadaşları ile olan durumları farklıdır, sonuçta herkesin bakış penceresi farklıdır, bu yüzdende bu sorunun çözümü kişiye yönelik olmalıdır. Burda önemli olan vajinismus tanısının doğru konmasıdır. Vajinismus tanısının doğru konabilmesi içinde sizi yormayacak, sıkmayacak,ağrısız çok basit bir jinekolojik muayeniz yapılmalıdır. Bu aşamada çok düşük bir ihtimallede olsa olası anatomik bir problemin olup olmadığına bakılırVajinismus tanınız konunca sizin için uygun olan tedavi süreciniz belirlenir.Vajinismus tedavi merkezimize 2 - 4 kez gelmekle çözüme hızlı net kolay bir şekilde ulaşırsınız. Bu süre ise tamamen size bağlı 2 ile 7 gün arasında genelde bu süreçi tamamlayıp, üzülmeden, korkmadan en önemlisi kesin ve yıpranmadan kolaylıkla vajinismus probleminizi  çözebilirsiniz. Vajinismus tedavisine tek başınıza katılabileceğiniz gibi , siz isterseniz Vajinismus tedavi programına partnerinizle gelebilirsiniz .

Eğer erkek arkadaşınızla cinsel birliktelik istemenize rağmen birlikte olamıyorsanız, diğer ilişkilerinizde büyük bir oranda vajinismus sorunu yaşabilirsiniz bu yüzden vajinismus sorunu ileriki yıllara taşımak ıstemiyorsanız , adım atıp vajinismus hastalığını çözmek için harekete geçmenizde fayda var vajinismus durumu sizin psikolojinizi olumsuz etkilemekte, vajinismus problemi sosyal yaşamına olumsuz yansımaktadır. Vajinismusta çözüme ulaştıkdan sonra , vajinismus sorununu aştıklarından kendileri ile barışık ve daha güvenli olduklarını,ilişkilerinde daha keyif aldıklarını görmekteyiz.

 

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Zeynep hanım (Bekar) Yönetici - Vajinismus ve vajinismus tedavisi ile ilgili yorumları

Bekar bir bayan olarak vajinismus probleminizi çözmek isterken, bir çok insan sizi anlamayabilir. Hatta gülünç bile gelebilir. Oysa ki insanın korkularının üzerine gitmesi, kendi kendine yenmesi, inanılmaz bir manevi tatmin vermektedir. Korkularınızı kafanızda kendiniz yaratıyorsunuz. Elbette özellikle kadın cinselliği üzerindeki toplumsal ve ailevi baskınında payı büyük...

 

bekar bayanlarda da vajinismus olur

 


Vajinismus Tedavisi İstanbul - Leyla hanım (Bekar) - Menajer - Vajinismus ve vajinismus tedavisi ile ilgili yorumları

Bekar bir bayan olarak vajinismus sevgilinizle birlikteliğinizde istemenize rağmen ilişkiye tam olarak giremiyorsunuzdur. Hep ilişkinizde birşeyler eksik kalmaktadır. Vajinismus probleminizi yendikten sonra ilişkiniz daha mutlu ve rahat bir şekle dönmektedir.

bekarlarda vajinismus


Bekarlarda Vajinismus İstanbul - Erkek sevgilinin vajinismus ve vajinismus tedavisi hakkında düşünceleri

Sevgilinizi çok seven bir erkek olarak sevgilinizin hiç bir zaman üzülmesini, mutsuz olmasını istemezsiniz. İlişkinizde herşey yolunda giderken cinsel bakımda vajinismus karşınıza çıkabilir ve sevgilinizivajinismus yüzünden sıkıntı içinde görmek sizide üzer. Vajinismus hakkında bilgi sahibi olmamak insan ilişkilerinide olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Oysa ki vajinismusta ne kadının bir suçu ne de erkeğin bir yetersizliği vardır.Oysa insnaların başına vajinismus problemi gelince, insanlar kendilerini eksik ve suçlu hissetmekte ve mutsuz olmaktadırlar.

 

bekarlarda vajinismus

bekarlarda vajinismus

 


Vajinismus Tedavisi İstanbul - İpel hanım (Bekar) - Bankacı - Vajinismus ve vajinismus tedavisi ile ilgili yorumları

Bekar bir bayan olarak vajinismus hiç bir şeyin çözümsüz olmadığını, hayatın gülerek ve cesurca yaşanması gerektiğini anladım. 

vajinismus bekarlarda olurmu


Vajinismus Tedavisi İstanbul - Mine Hanımın İlişkiye Girememe Hakkındaki Yorumları

Merhaba ben Mine;
Son 1,5 yıldır çok sevdiğim ve güvendiğim erkek arkadaşımla cinsel ilişki deneyimi yaşamadığımı fark ettim. İlk başlarda hiçbir sıkıntı olmuyor. Gayet romantik ve istekli başlıyorum. Cinsel organıma yakınlaşmalar ve dokunmalar da çok sıkıntı değil. Ama birlşeme esnasına gelince onu istemsiz şekilde ittiğimi, ilişki sırasında kasıldığımı burda duralım dediğimle buluyorum kendimi. Gerilmemin nedenini gerçekten bilmiyorum. Acımayacağınında farkındayım ama ilişkiye giremiyorum. Tam olarak dokunduramıyorum ve içime bir şey alma hissi beni çok tedirgin ediyor. Bunun nedenine dair çok bilgi sahibi kendimde maalesef değilim. Gereksiz,anlamsız ve özgüven kırıcı bir duygu bu. Kendimi yetersiz hissetmeme neden olan vajinismusu bir an önce hayatımdan çıkarmak istiyorum. Doktorumun bu konudaki bilgisine,güvenirliliğine ve yetkinliğine güvenim tam. Haydı kurtulalım bu pürüzden...

mihriban


Vajinismus Tedavisi İstanbul - Seda Hanımın vajinismus hakkındaki yorumları

MERHABA; Ben Seda 29 yaşımdayım. Bekarım, vajinusmus la  tanışmam partnerimle ilişki yaşamamla oldu. Daha önce böyle bir durumun farkında bile değildim. Onu seviyorken nasıl onu ittiğimi anlamıyordum. İsteksizce kasılmalar, bacaklarımı kapama, beni yanlış anladığını düşünüp ona her defasında ona bu durumun irade dışında olduğunu istediğimi ama sebebini bilemediğim bir şekilde yapamadığımı söylüyordum. Sanki bir duvar vardı ve oraya bir şey çarpıyordu canımda acıyordu ama rahatta edemiyordum. Bunun bu şekilde devam edemeyeceğini anlayıp internetten araştırma yaptık. Vajinusmus diye bir rahatsızlık varmış yani benim gibi bir çok insan bu durumu yaşıyormuş. Biran önce bu sorundan kurtulmak istiyorum.  Önce kendim sonrada beni çok seven bu durumda her koşulda yanımda olan adam için.

Seda ilk gece korkusu


Vajinismus Tedavisi İstanbul - İşletmeci Irmak Hanımın vajinismus hakkındaki yorumları

Bugün tek başıma bekar olarak geldiğim vajinusmus tedavisinin 4. Seansını tamamladım. İlk başlarda tedirgin olarak geldiğim yer benim için 2.ev haline dönüştü. Saygın beyin her daim motive edici konuşmaları babacan tavrıyla daha güçlü hale geldim. Hayalini bile kuramadığım kadın doğum kontrolümü yaptırdım. Buraya başlarken gerginliklerinden eser yok. Kendimi tanıdım. Cinselliğe olan bilgisizliğimin bana verdiği zararlarla yüzleştim. Artık kendi bedenimi tanıyorum, cinselliği biliyorum. Tüm tedirginliklerimi anlatmak hayal gibiyken şuan tedirginliklerim bana salakça geliyor. Hiç bu kadar basit olacağını düşünmemiştim. Her şey kendini serbest bırakmakmış. Teşekkürler. IRMAK

Irmak bekar


Vajinismus Tedavisi İstanbul - Ayten Haanımın vajinismus/ilk gece korkusu hakkındaki yorumları

Merhaba; İsmim Ayfen 38 yaşındayım ve Bekarım. Yaklaşık 12 yıldır birlikte olduğum bir erkek arkadaşım var. İlk denememizde bekar olduğum için yapamadığımı düşünüyordum. Evlenirsem olur dedim. Ancak bunun benim en büyük korku olduğunu anladığımda evliliğin bir önemi olmadığını düşünmeye başladım. Hiçbir tedavi yöntemini de düşünmedim bile. Çünkü başarabileceğimi düşünmüyorum. Şuan buradayım 1 seans için. Başarabilme ümidi içindeyim.

Ayten 

 

SON SÖZ : SEVDİĞİNİZLE BİRLİKTE OLMAYI KENDİNİZ İSTİYOR VE KARAR VERDİYSENİZ AMA KORKULARINIZ NEDENİ İLE CİNSEL İLİŞKİYE GİREMİYORSANIZ, YANİ VAJİNİSMUS PROBLEMİ ÇEKİYORSANIZ, VAJİNİSMUS TEDAVİSİ İÇİN UFAK BİR YARDIM İLE VAJİNİSMUS PROBLEMİNİZİ ÇÖZEBİLİRSİNİZ...

Kadın Hastalıkları ve Doğum doktoru Op. Dr. Saygın Micozkadıoğlu
vajinismus  ve vajinismus tedavisi ile ilgili görüşleri

 

Vajinismus Tedavisi Nasıl Yapılır?

Vajinismus Tedavi Merkezimiz İstanbulda vajinismus tedavisi nasıl yapılır? sorusuna ayrıntılı yanıt verebilmek için hazırladığımız bu bölüm,  sizlerden gelen vajinismus tedavisi ile ilgili sorularınızı  yanıtlamak için düzenlenmiştir.

Vajinismus sizin isteminize rağmen eşiniz yada partnerinizle cinsel ilişkiye girememe durumunuzdur. Burada erkekleri ve vajinismuslu çiftleri uyarmak isteriz. Bu tablo vajinismus hastası kadının elinde değildir ve ilişkiye girme esnasında sizi refleks olarak itmekte, kontrolü dışında kasılmaktadır. Bu sürecin devam etmesi de her seferinde, vajinismus problemi ve vajinismus probleminin getirdiği sorunlarla çiftler,zamanla cinsellikten soğumakta vecinsel isteksizlik gelişebilmektedir ve vajinismusla geçirdiğiniz günler bir anda vajinismuslu haftalara ve yıllara neden olabilmektedir.

Eğer, siz bu süreçte kendiniz ilişkiye girememe probleminizi vajinismusu yenemiyorsanız ,vajinismusla yaşamak yerine güvenebileceğiniz tecrübeli bir vajinismus tedavi merkezinden vajinismus tedavisi almanızı önermekteyiz.
Çünkü vajinismusla geçireceğiniz süre sizin ve eşinizin güzel günlerinizden çalmaktadır zaman içinde vajinismus yüzünden kavgalar ayrılmalar hatta boşanmalara kadar götüren bir sürece girebilirsiniz oysaki isteyerek ve severek birliktesiniz evlenmişsinizdir.

Devamını Oku

JoomlaWatch Visitors


92.4%Turkey Turkey
1.7%Germany Germany
1.7%United States United States
0.6%Russian Federation Russian Federation
0.4%Austria Austria
0.3%Georgia Georgia
0.3%Netherlands Netherlands
0.2%France France
0.2%Belgium Belgium
0.2%Azerbaijan Azerbaijan

Bugün: 124
Dün: 926
Bu Hafta: 2831
Geçen Hafta: 5608
Bu Ay: 10795
Geçen Ay: 27367
Toplam: 482916

JoomlaWatch Agent

JoomlaWatch Users


Sizi, Siz Anlatıyorsunuz

Hastalarımızın Vajinismusla İlgili Yorumları

Hastalarimizla Sohbetler

Videolarımız

videolar

Gebelik-Planlamasi

Biz Sizi Arayalım 

0532 3613132    0216 3869998    

Ameliyatlarda veya seanslardan dolayı bize ulaşamıyorsanız, Numaranızı bırakın Doktor Saygın Micozkadıoğlu sizi arasın.


Numaranızı bırakmak için tıklayın