Eşimle İlişkiye Giremiyorum

Eşimle İlişkiye Giremiyorum

ilk-gece-sendromuBir evlilikte olabilecek en ilginç, en kötü sürpriz, şaşırtıcı olan şey kadının eşiyle ilişkiye girememesidir. En güzel tarafı ise uygun bir vajinismus tedavisi ile kolayca bu durumdan kurtulmaktır.

 

Neden Eşimle Cinsel İlişkiye Giremiyorum

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Muhasebeci Esra Hanımın ilişkiye girememekle ilgili yorumları

Vajinismus tedavi merkezimize ilk gece korkuları nedeniyle cinsel ilişkiye giremiyorum, eşimle birlikte olamıyoruz diye başlayan, yaşadıklarını paylaşan ve vajinismus sorununu yenmek için bilgi ve destek alanların yaşadıklarını size yardımcı olacağını düşündüğüm için paylaşıyorum. 

Eşimle ilişkiye başlamadan önce ön sevişmede hiçbir endişe hiçbir korku yok. Ama eşim bacaklarımı kaldırıp, cinsel ilişkiye girmek istediğimde bacaklarımı tamamıyla korku ile kapayarak hiçbir şekilde yaklaştıramıyorum. Aslında ön sevişme yaparken her şeyin çok iyi bir şekilde olacağını düşünürken o kısma geldiğimde hiçbir şekilde temas yaptıramıyorum. Sürekli içimde endişe korku oluyor artık acımayacak biliyorum ancak o kısma geldiğinde anlatamayacağım bir hiç kaplıyor içimi. Bu durumu sürekli yaşadığı için eşimle ön sevişmeden öteye hiçbir zaman geçemedik. Artık ben vajinismusu yenemeyeceğimi düşünüyor hale geldim. Artık iyicene bütün korkular içimi kaplamaya başladı. Bundan ötürü eşimin beni aldatma korkusu, çocuğumun hiçbir zaman olmayacak korkusu artık bu korkularda içimi kaplamaya başladı. Eşimi çok seviyorum vajinismusu yenmek işi girdiğim ortamlarda ilk gece dedikleri zaman sanki ilk gece yaşamışım gibi insanlara hikayeler anlatmak, çocuk soruların daha erken diye hikayeler anlatmaktan çok yoruldum.
Esra

esra-t


 

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Öğretmen Tuğba Hanımın vajinismus ile ilgili yorumları

Selamlar; Ben Tuğba ,Matematik öğretmeniyim. Birçok kişi gibi bende eşimle severek evlendim; hatta ona aşık oldum. 3 yıllık  evliyim henüz eşimle ilişkiye giremedik maalesef. Omuzlarıma fil oturmuş gibi hissediyorum. Hayal telaşesi ile vakit geçiyor ama aslında aklımın bir tarafı hep bu sorunla meşgül. Herşey iyi giderken, o noktaya gelince kendimi kasıyorum,eşimi itiyorum, farkında olmadan sonra çoğu zaman moral bozukluğu sonrasında ağlamalar, kendini çaresiz eksik hissetme. Herkes yapıyor ben niye yapamıyorum? Doktora gittim ve bunaldım artık. Kendimi eksik hissetmek istemiyorum, yorgunum. 
Tuğba

 

tuğba-e


 


Oysaki eşime aşığım ön sevişmede hiçbir sıkıntı yokken iş tam ilişkiye girme aşamasına gelince kendimi kasıyorum eşimi itiyorum elimde olmadan ve ilişkiyi üzülerek ve ağlayarak bitiriyorum. Eşim bir dahaki sefere olur ilişkiye gireriz deyip beni teselli etse de bu durum üç yıldır bu şekilde tekrarlamakta. Bazen ilişkiye giremediğimiz zaman da eşim gergin ve sinirli olabilmekte o zaman daha da inancımı kaybediyorum. Bu arada yakın çevrem ve arkadaşlarım çocuk ne zaman sorusu beni geriyor, biz daha çocuk istemiyoruz diyoruz. Başkalarına ilk gece korkularım nedeniyle ilişkiye giremediğimi söyleyemiyorum ve kendime yalan söyleyemediğim içinde çocuk konusu beni iyice mutsuz ediyor. Vajinismuslular gebe kalablir mi diye araştırdım ve nadiren de olsa dışa boşalmayla gebe kalındığını öğrendim o yüzden de dışa boşalmayla hamile kalayım diye uğraşıyorum ama olmuyor maalesef, Eşimle ilişkiye girememe problemimi nasıl yenebilirim. Diye sormaktadırlar.
Bunların dışında biraz daha farklı olmakla birlikte benzer şekilde ve farklı sorular gelmektedir.
İyi günler, problemim eşimle cinsel ilişkiye girememek. Her şey mükemmel gidiyor ilişkiye girmekle ilgili korku da duymuyorum fakat penisin vajinaya girişi bir türlü olmuyor, İlişki olmayınca eşim zorladığı an da bu sefer ağrıya neden oluyor. Vajinamda herhangi bir problem var mı diye kadın doğuma muayeneye gittim ve herhangi bir problemim olmadığını belirtti. İlişki anında kayganlaştırıcı önerdi. Sonuçta ben cinsel ilişkiden korkmuyorum, hatta ben ilişkiyi istememe rağmen ve eşimi engellememe rağmen vajen girişi duvar var kapalı gibi. Niye ilişkiye giremiyorum yanıt bulamıyorum. Vajinismus sorunuma yardımcı olabilir misiniz? 
Eşimle cinsel ilişkiye giremiyoruz, tam ilişkiye gireceğim zaman kasıyorum. Bu korkuyu ve acıyı nasıl azaltırım?

4 aylık evliyim ve eşimle hala cinsel ilişkiye giremedik ilişki anında korkuyorum ve kendimi aşırı derecede kasıyorum. Ne yapabilirim ilişkiye girememe korkumu ne şekilde yenebilirim

2 yıldır evliyim fakat kocamla cinsel ilişkiye giremiyorum çok kötü bir durum. Her şey başta çok iyi gidiyor ancak tam ilişki esnasında ağrıyacak diye korkuyorum ve canım çok yanacak gibi geliyor ve kasılıp eşimi itiyorum. Psikolojik diye düşünüyorum ve kendimi ilişki sırasında acıma olmayacak diye rahatlatmaya çalışıyorum ama ilk gece korkumu yenemiyorum. Konuyla ilgili bilgilendirme yaparsanız sevinirim.

 

 

Vajinismus Tedavisi Nasıl Yapılır?

Vajinismus Tedavi Merkezimiz İstanbulda vajinismus tedavisi nasıl yapılır? sorusuna ayrıntılı yanıt verebilmek için hazırladığımız bu bölüm,  sizlerden gelen vajinismus tedavisi ile ilgili sorularınızı  yanıtlamak için düzenlenmiştir.

Vajinismus sizin isteminize rağmen eşiniz yada partnerinizle cinsel ilişkiye girememe durumunuzdur. Burada erkekleri ve vajinismuslu çiftleri uyarmak isteriz. Bu tablo vajinismus hastası kadının elinde değildir ve ilişkiye girme esnasında sizi refleks olarak itmekte, kontrolü dışında kasılmaktadır. Bu sürecin devam etmesi de her seferinde, vajinismus problemi ve vajinismus probleminin getirdiği sorunlarla çiftler,zamanla cinsellikten soğumakta vecinsel isteksizlik gelişebilmektedir ve vajinismusla geçirdiğiniz günler bir anda vajinismuslu haftalara ve yıllara neden olabilmektedir.

Eğer, siz bu süreçte kendiniz ilişkiye girememe probleminizi vajinismusu yenemiyorsanız ,vajinismusla yaşamak yerine güvenebileceğiniz tecrübeli bir vajinismus tedavi merkezinden vajinismus tedavisi almanızı önermekteyiz.
Çünkü vajinismusla geçireceğiniz süre sizin ve eşinizin güzel günlerinizden çalmaktadır zaman içinde vajinismus yüzünden kavgalar ayrılmalar hatta boşanmalara kadar götüren bir sürece girebilirsiniz oysaki isteyerek ve severek birliktesiniz evlenmişsinizdir.

Devamını Oku

JoomlaWatch Visitors


88%Turkey Turkey
6.4%United States United States
1.7%Germany Germany
0.5%Georgia Georgia
0.4%Russian Federation Russian Federation
0.3%Austria Austria
0.3%Netherlands Netherlands
0.2%France France
0.2%Belgium Belgium
0.2%Azerbaijan Azerbaijan

Bugün: 268
Dün: 810
Bu Hafta: 1930
Geçen Hafta: 5744
Bu Ay: 21926
Geçen Ay: 26820
Toplam: 521306

JoomlaWatch Agent

JoomlaWatch Users


Sizi, Siz Anlatıyorsunuz

Hastalarımızın Vajinismusla İlgili Yorumları

Hastalarimizla Sohbetler

Videolarımız

videolar

Gebelik-Planlamasi

Biz Sizi Arayalım 

0532 3613132    0216 3869998    

Ameliyatlarda veya seanslardan dolayı bize ulaşamıyorsanız, Numaranızı bırakın Doktor Saygın Micozkadıoğlu sizi arasın.


Numaranızı bırakmak için tıklayın