Vajinismusta Son Durağınız Boşanma Olmasın

Vajinismusta Son Durağınız Boşanma Olmasın

vajinismus-bosanmaİlk gece korkularınız zamanla vajinismusa ve vajinismusun en son noktasında ise eşler, ayrılmayı hatta boşanmayı düşünürler. Vajinismus Klinik olarak bu aşamada "Vajinismus boşanma nedeni midir " diye sorularla karşılaşmaktayız. İlk gece korkularını, vajinismus takip eder ve eşler geçen sürede birçok problemle karşı karşıya kalmaktadır. Bu nedenle de eşlerin cinsel ilişkiye girememe sorununu görmezden gelmesi, kadının ilk önce kendisine, kocasına ve doğal olarak da evliliklerini yıpratır.

 

 

Vajinismus Hastalığı Tek Başına Boşanma Nedeni midir


Başlığa daha net cevap verebilmek için avukat hastalarımızın bize ilettiği konuyu sadece size bir fikir vernesi amacıyla aktarıyoruz. Yalnız en son ve net değerlendirmeyi uzman avukatlarınızla yapmanızı tavsiye ederiz...

 


Yargıtay ın vajinismus hataları ile değerlendirmesi

Yargıtay 2. Hukuk Dairesi nin 2002/1552 E, 2003/2680 K, 20. 03. 2003 T. Sayılı vajinismus la ilgili değerlendirmesin de, evlenmenin sosyal ve duygusal nedeninin yanında eşlerin cinselliğe ilişkin fiziki durumlarının normal yapıda ise, psikolojik sebeplere bağlı evlilik birliği çerçevisinde ilk gece korkularına bağlı zamanla gelişen vajinismus nedeniyle cinsel ilişkiye giremeyen çiftlerin evlilik birliğini temelinden etkilediğini bildirmiştir.


Eşlerin ortak hayatları devam ederken normal bir sürede cinsel ilişkiye giremeyerek ilişkinin gerçekleştirilememesi, eşlerin birbirine karşı negatif düşüncelerin oluşmasına ve birlikte evlilik yaşamının sürdürülmesinde isteksizliğe neden olmaktadır.

Eğer kadın vajinismusla ilgili tedaviyi kabul edip ve vajinismusla ilgili tedavisi devam ederken, bu nedenle boşanma davası karara bağlanamaz. Bunun yanısıra vajinismus tedavisi sürerken kocanın vajinismus hastalığına bağlı boşanma davası açması hastalıkta ve sağlıkta devam etmesi gereken evlilik birliğinin yükümlülüklerini ihlal ettiği anlamına gelir ve kadına tazminat ödemek zorunda kalabileceği söylenmektedir. Evlilik kurumu çiftlerin sadece duygusal ve sosyal bağlılığını değil cinsel bağlılığını da kapsayan bir kurumdur.

Bir doktor ve konuyla ilgili birçok çiftin vajinismus hastalığını tedavisini düzenlemiş birisi olarak çiftlere farkındalık yapmak isterim, biz vajinismus hastalığını zamanla yeneriz diye düşünmek ve yaşanılan problemleri görmezden gelerek sizi ve evliliğinizi hırpalamakta ve tıpkı sesiz bir bomba gibi ne zaman ne şekilde sizi etkileyeceğini kestiremezsiniz.

 

Erkek eşler kadını üzmemek adına ilişkiye girememe durumunu kabul edip vajinismusu zamana bırakınca, kadınlar da "Eşim zaten anlayışlı beni cinsel ilişkiye zorlamadı, problemim uzadığı için uyarmadı!" diye düşünmekte ve vajinismusla geçen zaman için kocasını suçlayabilmektedir.

Bütün bu süreç vajinismusun size öğrettiği öğrenilmiş çaresizlik sonucunda kocasından soğuyabilmekte hatta eşini, babası gibi görebilmektedir. Bu durumda eşine hissetikerıni anlatınca, eşinin tedavi olması için başvuran kocalar bulunmaktadır.

Bunun yanında kocalar çeşitli duygusal faktörlerden dolayı -cinsel isteksizlik, cinsellikten soğuma, karısının kendisini istemediğini düşünme ,hatta öyle düşünmediğini bildiği halde bazen de bu hisse kapılabilmekte ve eşlerini aldatabilmektedir.

Böyle bir durumda çiftler evliliklerini bir kez daha sorgulayıp, görmezden geldikleri veya ihmal ettikleri vajinismus hastalığını yenmek için tedavi almaya başlarlar biraz buruk, biraz endişeli, biraz kırık...

 

Bütün bu aşamaların sonunda ise gelinen nokta vajinismusun son durağı boşanma olabilmektedir. Bu nedenle de Doktor Saygın Micozkadıoğlu olarak bir çok vajinismus hastasının en yakından yaşadıklarını gözlemlemiş birisi olarak vajinismus hastalığınızı görmezden gelmeyin. Eğer kendi başına vajinismusu yenenlerden değilseniz, vajinismus tedavisi konusunda tecrübeli ve güvenilir vajinismus tedavi merkezlerinden destek almanız gelecek günlerinizi daha huzurlu ve keyifle geçirmek adına önemlidir.


Vajinismus nedeniyle ayrılma/boşanmayla ilgili hastalarımızın yaşadıkları süreci, sizi size en iyi gösterebillmek ve uyarmak amaçlı paylaşıyoruz. Çünkü siz ne kadar da görmek istemeseniz zde vajinismus eninde sonun da karşınıza çıkar ve evliliğinizi üzer. Vajinismusta son durağınız boşanma olmasın!!!

 

Op. Dr. Saygın Micozkadıoğlu-Vajinismus konusu ile ilgili görüşleri
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

 

Vajinismus Tedavisi Amerika - İşletmeci Merlin Hanımın Yorumları

merlin-amerika


Vajinismus Tedavisi Sakarya Pınar Hanımın Yorumları

Sakarya Pinar

Bu mesajı yazmayı bende sabırsızlıkla bekliyordum ve sonunda oldu başardım.
Öncelikle saygın bey size gerçekten çok teşekkür ederim. Hayattan zevk almamı engelleyen vajinismusu hayatımdan, sizin de desteğiniz ile fırlatıp bir daha bana uğramaması üzerine çok uzaklara attım. Biliyorsunuz benim ilk evliliğim vajinismus yüzünden bitmişti. 2. Evliliğimde de vajinismus sorunuyla boğuşurken ve hayatım çok kötü giderken bu sorundan size gelerek kurtuldum. O yüzden bu mesajımı okuyanlara; vajinismus evliliğinizi yıpratmadan, bitirmeden tedavi olmanızı tavsiye ediyorum…
Ve tabi ki de mine hanım güler yüzünüz ve samimiyetiniz için size ayrıca teşekkür ederim.
Sakarya’dan pınar


 


Vajinismus Tedavisi İstanbul - Biyolog Hanife Hanımın Yorumları

Hanife-Bosanma

 

Vajinismus Tedavisi Nasıl Yapılır?

Vajinismus Tedavi Merkezimiz İstanbulda vajinismus tedavisi nasıl yapılır? sorusuna ayrıntılı yanıt verebilmek için hazırladığımız bu bölüm,  sizlerden gelen vajinismus tedavisi ile ilgili sorularınızı  yanıtlamak için düzenlenmiştir.

Vajinismus sizin isteminize rağmen eşiniz yada partnerinizle cinsel ilişkiye girememe durumunuzdur. Burada erkekleri ve vajinismuslu çiftleri uyarmak isteriz. Bu tablo vajinismus hastası kadının elinde değildir ve ilişkiye girme esnasında sizi refleks olarak itmekte, kontrolü dışında kasılmaktadır. Bu sürecin devam etmesi de her seferinde, vajinismus problemi ve vajinismus probleminin getirdiği sorunlarla çiftler,zamanla cinsellikten soğumakta vecinsel isteksizlik gelişebilmektedir ve vajinismusla geçirdiğiniz günler bir anda vajinismuslu haftalara ve yıllara neden olabilmektedir.

Eğer, siz bu süreçte kendiniz ilişkiye girememe probleminizi vajinismusu yenemiyorsanız ,vajinismusla yaşamak yerine güvenebileceğiniz tecrübeli bir vajinismus tedavi merkezinden vajinismus tedavisi almanızı önermekteyiz.
Çünkü vajinismusla geçireceğiniz süre sizin ve eşinizin güzel günlerinizden çalmaktadır zaman içinde vajinismus yüzünden kavgalar ayrılmalar hatta boşanmalara kadar götüren bir sürece girebilirsiniz oysaki isteyerek ve severek birliktesiniz evlenmişsinizdir.

Devamını Oku

JoomlaWatch Visitors


92.4%Turkey Turkey
1.7%Germany Germany
1.7%United States United States
0.6%Russian Federation Russian Federation
0.4%Austria Austria
0.3%Georgia Georgia
0.3%Netherlands Netherlands
0.2%France France
0.2%Belgium Belgium
0.2%Azerbaijan Azerbaijan

Bugün: 124
Dün: 926
Bu Hafta: 2831
Geçen Hafta: 5608
Bu Ay: 10795
Geçen Ay: 27367
Toplam: 482916

JoomlaWatch Agent

JoomlaWatch Users


Sizi, Siz Anlatıyorsunuz

Hastalarımızın Vajinismusla İlgili Yorumları

Hastalarimizla Sohbetler

Videolarımız

videolar

Gebelik-Planlamasi

Biz Sizi Arayalım 

0532 3613132    0216 3869998    

Ameliyatlarda veya seanslardan dolayı bize ulaşamıyorsanız, Numaranızı bırakın Doktor Saygın Micozkadıoğlu sizi arasın.


Numaranızı bırakmak için tıklayın