Vajinismus Tedavisinden Önce Bilmeniz Gerekenler

Vajinismus Tedavisinden Önce Bilmeniz Gerekenler

Vajinismus-Tedavisi-5-OneriVajinismus nedeniyle istediğiniz halde eşiniz yada erkek arkadaşınızla ilişkiye girememe durumu yaşıyorsanız ve ilişki denemeleriniz başarısızlıkla sonuçlanıyorsa kendinizi farklı, eksik ve zamanla da özgüveninizin azaldığını hissedebilirsiniz. Sonuçta vajinismusu kendi başınıza yenmek isteyip yenemiyorsanız da ilişkiye girme korkunuzu yenmenizi sağlayacak tedaviler almayı planlamalısınız. Bilmeniz gereken en önemli unsurlardan biri olan kızlık zarınızda bir anatomik engel olup olmadığının tespitidir. Kızlık zarıyla ilgili güvenilir tecrübeli bir kadın doğum uzmanından bilgi alınması önemlidir. Çünkü vajinismus hastalığında kişiyi rahatlatacağı düşünülüp gereksiz kızlık zarı alınması önerilebilmektedir. Kızlık zarının ameliyatla alınması sonucunda vajinismus tablosunun devam ettiği görülür. Bu durum da gereksiz maddi ve manevi kayıplara yol açmaktadır. Oysaki kişi ilişkiye girmekle ilgili kendisine ,yanlış eksik bilgilerle bir senaryo yazmakta ve buna da inanması sonucu bu tabloyu yaşamaktadır. Ama ama kızlık zarının gerçekten kalın olduğu ve ilişkiye girmeyi engelleyici bir yapıda olması da söz konusudur.

O yüzden eğer ilişkiye girememe durumunu yaşıyor ve kendi başınıza yenemiyorsunuzdur. Yada almış olduğunuz vajinismus tedavilerine rağmen çözemediyseniz de probleminizi olası bir atlanmış kalın bir kızlık zarı yol açmış olabilir. Bir olasılık da uygulanmış olan tedaviler sizin için doğru ve yeterli değildir. Çünkü vajinismus hastalığı kişinin çok az bir gayreti ile doğru yönlendirme ve tedavilerle çok kısa süreler içinde çözülür. Kliniğimize çok sayıda yüzde yüz garanti veren tedavi merkezlerinden gelen hastalar bulunmaktadır. Kişi bu durumda kendini kandırılmış ve moralman çok dipte hissetmekte ve hiçbir şekilde de çözemeyeceğine inandırmakta bu şekilde tedavi merkezimize gelmektedir Bu da doğru değildir. Çünkü hiç kimseyi zorla yürütemezsiniz kişinin de çok az bir gayreti gerekli ve önemlidir. O yüzden de alacağınız tedavileri iyi araştırın. 

Vajinismus Tedavisi İzmir - Mühendis Merve Hanımın vajinismus tedavisi ve kızlık zarı hakkındaki düşünceleri

Vajinusmus hastalığı sebebiyle tedavi almış olup eşinizle  cinsel ilişkiye giremiyorsunuzdur.  Bu nedenle kocanıza haksızlık ettiğinizi düşünüp, ondan ayrılmayı teklif edebilirsiniz. Sonunda cinsellik olmadan da böyle yaşarız cevabını alırsınız. Oysa siz ilişkiye hazır olmanıza rağmen, korkmamanıza rağmen kendinizi hep kapalı zannedersiniz. Uygun tedavi ile önünüze hangi engel çıkarsa çıksın net tespit edilip, çözümü ona yönelik yapıldıktan sonra vajinismus probleminizi çok kolay yenersiniz. Tıpkı İzmir'den gelen hastamız Merve hanım gibi...

Merve b

Sevgili Saygın Bey ,
İlk olarak sonsuz teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Tedavim süresince göstermiş olduğunuz alaka, verdiğiniz motivasyon ve destekler, rahatsızlığımla ilgili detaylı örneklendirerek yaptığınız açıklamalar olmasaydı sanırım sorunumu çözmüş olamazdım. Çözdüm diyorum çünkü 'mission completed ' amaç başarıyla tamamlanmıştır hem de birden çok kez

 

Vajinismus Tedavisi Nasıl Yapılır?

Vajinismus Tedavi Merkezimiz İstanbulda vajinismus tedavisi nasıl yapılır? sorusuna ayrıntılı yanıt verebilmek için hazırladığımız bu bölüm,  sizlerden gelen vajinismus tedavisi ile ilgili sorularınızı  yanıtlamak için düzenlenmiştir.

Vajinismus sizin isteminize rağmen eşiniz yada partnerinizle cinsel ilişkiye girememe durumunuzdur. Burada erkekleri ve vajinismuslu çiftleri uyarmak isteriz. Bu tablo vajinismus hastası kadının elinde değildir ve ilişkiye girme esnasında sizi refleks olarak itmekte, kontrolü dışında kasılmaktadır. Bu sürecin devam etmesi de her seferinde, vajinismus problemi ve vajinismus probleminin getirdiği sorunlarla çiftler,zamanla cinsellikten soğumakta vecinsel isteksizlik gelişebilmektedir ve vajinismusla geçirdiğiniz günler bir anda vajinismuslu haftalara ve yıllara neden olabilmektedir.

Eğer, siz bu süreçte kendiniz ilişkiye girememe probleminizi vajinismusu yenemiyorsanız ,vajinismusla yaşamak yerine güvenebileceğiniz tecrübeli bir vajinismus tedavi merkezinden vajinismus tedavisi almanızı önermekteyiz.
Çünkü vajinismusla geçireceğiniz süre sizin ve eşinizin güzel günlerinizden çalmaktadır zaman içinde vajinismus yüzünden kavgalar ayrılmalar hatta boşanmalara kadar götüren bir sürece girebilirsiniz oysaki isteyerek ve severek birliktesiniz evlenmişsinizdir.

Devamını Oku

JoomlaWatch Visitors


92.6%Turkey Turkey
2.3%United States United States
1.5%Germany Germany
0.4%Russian Federation Russian Federation
0.3%Austria Austria
0.2%France France
0.2%United Kingdom United Kingdom
0.2%Netherlands Netherlands
0.2%Azerbaijan Azerbaijan
0.1%Belgium Belgium

Bugün: 793
Dün: 1014
Bu Hafta: 793
Geçen Hafta: 6628
Bu Ay: 20424
Geçen Ay: 28751
Toplam: 438852

JoomlaWatch Agent

JoomlaWatch Users


Sizi, Siz Anlatıyorsunuz

Hastalarımızın Vajinismusla İlgili Yorumları

Hastalarimizla Sohbetler

Videolarımız

videolar

Gebelik-Planlamasi

Biz Sizi Arayalım 

0532 3613132    0216 3869998    

Ameliyatlarda veya seanslardan dolayı bize ulaşamıyorsanız, Numaranızı bırakın Doktor Saygın Micozkadıoğlu sizi arasın.


Numaranızı bırakmak için tıklayın