İhmalkarlık ve tembellik vajinismusun en büyük dostu

İhmalkarlık ve tembellik vajinismusun en büyük dostu

imhalkarlik-vajinismusBaşardım ve sonunda vajinismus bitti!!!
Evlilik tarihim 2011. Ama bundan böyle benim evlilik yıl dönümümü kutlayacağım gün 16 Haziran 2014.
Hiç ummadığım şekilde evlendiğim gece ilk gece korkusuyla  vajinismus olduğum gerçeğiyle yüzleştim. Düğünün hemen ertesi sabahı eşimle birlikte internette araştırmalara başladık. Dr. Saygın Micozkadıoğlu'nun sitesini bulduk. Doktorumuzun konuyla ilgili videolarını izledik ve mizacı, üslubu her şeyiyle bana ekrandan bile güven verdi. Hemen telefon ile iletişime geçtik ve yaklaşımı o kadar sıcak ve hoşgörülüydü ki; hiç düşünmedik vajinismus tedavisi almak için soluğu İstanbul'da aldık.

 

Hiç aşamayacağımı düşündüğüm vajinismus sorununu ezip geçeceğimi kliniğe girdiğim anda anladım. İlk gece korkularım yüzünden kendime güvensiz, ümitsiz halimden ilk seans sonrasında eser kalmadı. İlk muayenede fiziksel bir engel olmadığını ve tamamen psikolojik olduğu öyle güzel bir dille anlatıldı ki, bildiğim şeyleri orada yeniden öğrenmiş gibi oldum. 3 seans vajinismus tedavisi sonrasında yaşadığımız ülkeye çok mutlu bir şekilde döndük. Ancak seanslarım ve egzersizlerim devam edecekti. Saygın Beyi telefon ile ne zaman arasam, ilgi ve hoşgörüsüyle beni çok güzel yönlendiriyordu. Ara ara umutsuzluğa kapıldığım anlar o kadar fazla ki; ben bu işi yapamayacağım ve vazgeçiyorum dediğim anlar çok olmuştur. İrtibatı tamamen kopardığım zamanlar da oldu. Fakat Saygın Bey o kadar ilgiliydi ki bir iki defa beni arayıp durumun ne olduğunu sormaya devam etti.
Daha sonraları başka özel sebeplerden dolayı egsersizlerimi, çalışmalarımı hiç yapmadım. Erteledim, erteledim. Erteledikçe bunaldım. Bunaldığım bu dönemlerde ve tüm süreçlerde eşimin desteğini asla inkar edemem. Daha sonra yine ümitlenmem de onun sayesinde olmuştur.
Son olarak Haziran başından itibaren ben bu işi yapacağım, vajinismusu yeneceğim dedim ve artık kesinlikle geriye dönmeye niyetim yoktu. Saygın Bey'in bana öğrettikleri doğrultusunda tüm egzersizlerimi aksatmadan uyguladım. İnandım. Evet biraz geç oldu ama gerçekten inandım :)
Ve dün gece hiç ummadığım bir anda eşimle ilişkiye girdim ve o kadar rahat oldu ki! Kahkahalarla oldu! Bu muymuş vajinismus dedim? Boşa geçirdiğim 2 buçuk yıl için kendime çok kızdım! Sonrasında ise sanki yepyeni bir ben doğdum. Bambaşka biri gibi hissettim o an kendimi. Kahkaha sonrası gelen ağlama krizi ve önce Allah'a şükürler ve Dr. Saygın'a dualar! Şu an, o iki buçuk yılın yaşamamız gereken sıkıntılı bir süreç olduğununa inanıyorum. Yaşadık ve vajinismus bitti! İyi tarafından bakıyorum; bu vesileyle Dr. Saygın'ı tanıdım, iyi ki tanıdım :)

Şimdi an geliyor kendime bu kadar oyalandığım için çok kızıyorum; hemen akabinde yüzümde beliren kocaman bir tebessüm. Amaaan diyorum demek ki böyle olması gerekiyormuş.

Her neyse!
İlk gece korkusu yaşayan kzlar size sesleniyorum; 3 seansta, fakat benim tembelliğim yüzünden uzun sürede çözdüğüm bu sorun için kesinlikle beklemeyin! Kendinize inanın, güvenin.Evet beklemeyin.Tembellik etmeyin. İhmal etmeyin. Ben anladım ki ihmalkarlık ve tembellik vajinismusun en büyük dostu. Siz de vajinismusla boşa geçen zamana yanmamak için tembellik yapmayın ve ilk gece korkularınızın üstesinden gelin. Bakın görün ki eşinizle ilişkiye girdiğinizde, siz de aynen benim gibi "Bu muymuş yani?!" tepkisini vereceksiniz.

Vajinismusu yeneceğim anı hep hayal ettim. Dilerim Allah'tan yaşadığım bu mutluluğu siz de yaşayın! Mutlulukların en büyüğünü hak eden Dr. Saygın Micozkadıoğlu'na buradan en büyük minnetlerimi sunarım. Önceden isimlerinizi andığımda göğsüme soğuk soğuk havalar dolar iken; şu an adınızı andığımda büyüüüük bir mutluluk yaşıyorum.

Saygın Bey size çok teşekkür ederim. Bana bu sıkıntılı süreçte inanılmaz derecede yol gösterici oldunuz. Siz olmasaydınız gerçekten bunu başarabilir miydim bilmiyorum! Sizin de dediğiniz gibi "diğer kadınlardan hiçbir farkım olmadığı gibi, doğaya karşı gelme lüksüm de yok" olmadı da :) Allah yol göstericiliğiniz için sizden razı olsun, tüm dualarınız gerçek olsun.

Bu sorunu yaşayan tüm arkadaşlara da ümit olması dileklerimle, inanın, başarın ve sevgiyle kalın.

Beste.

 

Vajinismus Tedavisi Nasıl Yapılır?

Vajinismus Tedavi Merkezimiz İstanbulda vajinismus tedavisi nasıl yapılır? sorusuna ayrıntılı yanıt verebilmek için hazırladığımız bu bölüm,  sizlerden gelen vajinismus tedavisi ile ilgili sorularınızı  yanıtlamak için düzenlenmiştir.

Vajinismus sizin isteminize rağmen eşiniz yada partnerinizle cinsel ilişkiye girememe durumunuzdur. Burada erkekleri ve vajinismuslu çiftleri uyarmak isteriz. Bu tablo vajinismus hastası kadının elinde değildir ve ilişkiye girme esnasında sizi refleks olarak itmekte, kontrolü dışında kasılmaktadır. Bu sürecin devam etmesi de her seferinde, vajinismus problemi ve vajinismus probleminin getirdiği sorunlarla çiftler,zamanla cinsellikten soğumakta vecinsel isteksizlik gelişebilmektedir ve vajinismusla geçirdiğiniz günler bir anda vajinismuslu haftalara ve yıllara neden olabilmektedir.

Eğer, siz bu süreçte kendiniz ilişkiye girememe probleminizi vajinismusu yenemiyorsanız ,vajinismusla yaşamak yerine güvenebileceğiniz tecrübeli bir vajinismus tedavi merkezinden vajinismus tedavisi almanızı önermekteyiz.
Çünkü vajinismusla geçireceğiniz süre sizin ve eşinizin güzel günlerinizden çalmaktadır zaman içinde vajinismus yüzünden kavgalar ayrılmalar hatta boşanmalara kadar götüren bir sürece girebilirsiniz oysaki isteyerek ve severek birliktesiniz evlenmişsinizdir.

Devamını Oku

JoomlaWatch Visitors


88%Turkey Turkey
6.4%United States United States
1.7%Germany Germany
0.5%Georgia Georgia
0.4%Russian Federation Russian Federation
0.3%Austria Austria
0.3%Netherlands Netherlands
0.2%France France
0.2%Belgium Belgium
0.2%Azerbaijan Azerbaijan

Bugün: 268
Dün: 810
Bu Hafta: 1930
Geçen Hafta: 5744
Bu Ay: 21926
Geçen Ay: 26820
Toplam: 521306

JoomlaWatch Agent

JoomlaWatch Users


Sizi, Siz Anlatıyorsunuz

Hastalarımızın Vajinismusla İlgili Yorumları

Hastalarimizla Sohbetler

Videolarımız

videolar

Gebelik-Planlamasi

Biz Sizi Arayalım 

0532 3613132    0216 3869998    

Ameliyatlarda veya seanslardan dolayı bize ulaşamıyorsanız, Numaranızı bırakın Doktor Saygın Micozkadıoğlu sizi arasın.


Numaranızı bırakmak için tıklayın