İlk Gece Korkusu Tedavisi

İlk Gece Korkusu Tedavisi

evli-ciftİlk Gece Korkusu Nedir?

Kadının istedigi halde eşi yada partneriyle ilk cinsel ilişkiye girme denemesinde taşımış olduğu endişe ve korkuları sonucu elinde olmayarak eşiyle ilişkiye girememe durumudur. İlk gece korkuları yaşayan kadın cinsel ilişkiyle ilgili birtakım bilgileri eksik yada yanlış değerlendirmesi nedeniyle bu durumu yaşamaktadır. Genelde bu duruma yol açan tabloyu da kişinin cevresinden duyduğu ilk cinsel ilişkiyle ilgili yaşanmış kötü deneyimlerin tecrübelerin dinlenmesi ve kişinin ilişkiyle ilgili algısının olumsuz etkilenmesidir. Oysaki ilk cinsel ilişkide sorun yaşayan kadınlar ve çiftler ilişkiye girme aşamasında yanlış ve eksik şekilde ilişkiye girmekte ve sonuçta da başarısız olmaktadır. Sonucunda da tamamen normal olan cinsel ilişkiyi ağrılı, acılı ve zor olarak değerlendirmekte, ilişkiye girme sonucunda cok kanamalı olacağına inanmaktadır. Cinsel ilişkiye girmenin imkansiz, iğrenç ve kötü bir şey gibi algılayabilmektedir.İlk gece korkusu zamanla günlerden haftalara aylara yıllara yayılarak vajinismus ve vajinismusla ilgili ortaya çıkabilecek sorunlarıda çiftlere yaşatabilmektedir. O yüzden de ilk gece korkularını yaşamak yerine onu taşımak yerine ilişkiye girme korkularını yenmek için korku ve endişelerinin nedenlerini, niye ve niçin geliştiğini iyi anlamak ve değerlendirmek son derece önemlidir. Genelde ilk gece korkusununa yol açan nedenleri sıralayacak olursak etrafından duydukları yanlış eksik hatalı ilişkiye girme deneyimleridir. Bunlara örnek verecek olursak;

 

  • İlk ilişkiye girme aşaması ağrılıdır, acı dayanılmaz olabilmektedir.
  • İlk ilişkiye girme aşamasında ilişki sonucu kanamam fazla yırtılmam olursa hastaneye kadın dogum doktoruna gitme zorunda kalabilirim..
  • Yillarca korumak zorunda hissettiğim en değerli kavramımı(kızlık zarımı)kaybederim endişesi
  • İlk ilişkiye girme başında hemen gebe kalırsam, hamilelik süreci ve doğum korkusu endişesi
  • İlk ilişkiye girme aşamasında kendini kızlıktan-kadınlığa geçmeye hazır hissetmeme
  • Cinselliğin ayıp günah kötü, pis, iğrenç olarak algılama.

Oysaki bütün bu değerlenmeler ilişkiye girmekle ilgili yanlıştır. Bazende ilk geceyle ilgili korkuları hakında hiçbir nedeni olmayabilir niye niçin neden korktuğunu endişelerini tanımlayamayabilir.
Kadın ilk gece korkularını yaşıyor ve bu süreci yaşayacağını düşünüyorsa, vajinismusu yaşamak yerine evlilik öncesi, ilk gece korkularını çözümlenmesidir ve ilk gece korkusunu yenmek için destek ve yönlenme alması son derece önemlidir.
Çünkü ilk gece korkuları yenilmeden başlanan beraberlikler evlilikler, yaşanan ilk geceler, ilişkilerin kalitesini mutlaka zaman içinde olumsuz etkilemekte ve bozmakta evliliği yıpratmaktadır.

 İlk Gece Korkusu Nedir

İlk Gece Korkusu Tedavisi Nasıl Yapılır?

Öncelikle bilmeniz gereken dünyada milyarca kadın, ilk ilişki deneyimlerine hiçbir sıkıntı yaşamadan ve çoğunda kanama az veya hiç olmamakta iken ilişki gerçekleştirebilmekte ve keyif almaktadır. Bu kişiler ilişkiye kendilerini beyin olarak, vücut olarak hazır hissettiğinde girmektedir. Dolayısıyla kişi eşiyle ilişkiye girme aşamasında eğer endişe ve korku taşırsa, bu kişinin ilişki esnasında vücudunun gerekli ve yeterli hazırlığı yapamamasından kaynaklı, eksik ve yanlış ilişkiye girmek zorunda kalacaktır ve bunun sonucu olarakta kişinin acısı, ağrısı, kanaması fazla olacaktır.

İlişkiyle ilgili endişe ve korku, kadının yeterli ıslanmasını engellemekte ve sonuçta da ilişkiyi zorlaştırmaktadır.

Kadın ilk gece korkusu yaşayacağını düşünüyorsa yada yaşıyorsa mutlaka ilişkiye girmekle ilgili endişe ve korkularını gidermek amaçlı bir kadın doğumcu(jinekolog) tarafından gerekli jinekolojik muayene ki bu olası kızlık zarıyla ilgili anatomik problemleri bertaraf etmek amaçlı son derece önemlidir. Çünkü nadirde olsa kızlık zarıyla ilgili  problemlerde, kişiler çok kolay halledebilecekleri problemini, gereksiz tedaviler alarak korkularını yenememekte, ilişkiye girememekte ve sonuçta da ilişkilerini ayrılıklara, boşanmalara kadar götürebilmektedir. Bunun yanında ilk geceyle ilgili sizi endişelendiren sorularınızı, kafanızın ve ruhunuzun  ikna olacağı şekilde almanız, ilişkiyi daha rahat ve keyifli hala getirebilmek açısından son derece önemlidir. İlk gece korkularınız günlerden aylara, aylardan yıllara yayılarak vajinismus olarak size yansır. O yüzden ilk gece korkularınızı yenmelisiniz. Tek başınıza yenemiyorsanız, vajinismusun daha fazla sizi ve beraberliğinizi yıpratmasına izin vermemek adına vajinismus tedavisi almanız son derece önemlidir.

Vajinismus tedavisi konusunda daha ayrıntılı bilgi almak için Vajinismus tedavisi nasıl yapılır makalemizi okuyabilirsiniz.

 

Vajinismus Tedavisi Nasıl Yapılır?

Vajinismus Tedavi Merkezimiz İstanbulda vajinismus tedavisi nasıl yapılır? sorusuna ayrıntılı yanıt verebilmek için hazırladığımız bu bölüm,  sizlerden gelen vajinismus tedavisi ile ilgili sorularınızı  yanıtlamak için düzenlenmiştir.

Vajinismus sizin isteminize rağmen eşiniz yada partnerinizle cinsel ilişkiye girememe durumunuzdur. Burada erkekleri ve vajinismuslu çiftleri uyarmak isteriz. Bu tablo vajinismus hastası kadının elinde değildir ve ilişkiye girme esnasında sizi refleks olarak itmekte, kontrolü dışında kasılmaktadır. Bu sürecin devam etmesi de her seferinde, vajinismus problemi ve vajinismus probleminin getirdiği sorunlarla çiftler,zamanla cinsellikten soğumakta vecinsel isteksizlik gelişebilmektedir ve vajinismusla geçirdiğiniz günler bir anda vajinismuslu haftalara ve yıllara neden olabilmektedir.

Eğer, siz bu süreçte kendiniz ilişkiye girememe probleminizi vajinismusu yenemiyorsanız ,vajinismusla yaşamak yerine güvenebileceğiniz tecrübeli bir vajinismus tedavi merkezinden vajinismus tedavisi almanızı önermekteyiz.
Çünkü vajinismusla geçireceğiniz süre sizin ve eşinizin güzel günlerinizden çalmaktadır zaman içinde vajinismus yüzünden kavgalar ayrılmalar hatta boşanmalara kadar götüren bir sürece girebilirsiniz oysaki isteyerek ve severek birliktesiniz evlenmişsinizdir.

Devamını Oku

JoomlaWatch Visitors


88%Turkey Turkey
6.4%United States United States
1.7%Germany Germany
0.5%Georgia Georgia
0.4%Russian Federation Russian Federation
0.3%Austria Austria
0.3%Netherlands Netherlands
0.2%France France
0.2%Belgium Belgium
0.2%Azerbaijan Azerbaijan

Bugün: 268
Dün: 810
Bu Hafta: 1930
Geçen Hafta: 5744
Bu Ay: 21926
Geçen Ay: 26820
Toplam: 521306

JoomlaWatch Agent

JoomlaWatch Users


Sizi, Siz Anlatıyorsunuz

Hastalarımızın Vajinismusla İlgili Yorumları

Hastalarimizla Sohbetler

Videolarımız

videolar

Gebelik-Planlamasi

Biz Sizi Arayalım 

0532 3613132    0216 3869998    

Ameliyatlarda veya seanslardan dolayı bize ulaşamıyorsanız, Numaranızı bırakın Doktor Saygın Micozkadıoğlu sizi arasın.


Numaranızı bırakmak için tıklayın