Vajinismus her kadında aynı değildir

Vajinismus her kadında aynı değildir

jinekolojik muayeneVajinismus hastalığı yaşayan her kadının çok farklı hikayeleri, korkuları, endişeleri, kişilikleri, çevreleri, beraberlikleri, eşleri, meslekleri, eğitim durumları, tecrübeleri en önemlisi de hayata bakış pencereleri farklı farklı olabilir. Bu yüzden de vajinismusu bazı kadınlar uzunca bir süre görmezden gelir ve kabullenmezler. Bazıları çok erken fark edip vajinismusu çözmek için harekete geçer. Bazıları vajinismusu kendi başlarına çözerken, bazı kadınlar vajinismusu tek başlarına yenemeyip, vajinismus tedavisi alabilirler. Vajinismus tedavisi alıp, vajinismus problemini yenemeyip hala vajinismusla yaşıyor olanların bir kısmı hiç çözemeyeceğini düşünüp, durumunu kabullenip, vajinismusun getirdiği problemeleri de yaşarken bazıları vajinismusu yenmek için kendine uygun diğer tedavi yöntemlerini araştırma içinde olabilirler. Sonuçta kişi az bir gayretle içinde bulunduğu durum ne kadar zor olursa olsun vajinismusu yenebilir.

 

Vajinismus bazı kadınlarda ilişki esnasında oluşurken ve normal jinekolojik muayenesini yaptırabiliyorken, hatta gerektiğinde vajinal fitil vs. kullanabiliyorken, bazılarında bunların hiçbirine müsade etmemektedir. Bazı çiftlerde ilişkiye giremedikleri halde, ilişkiye girdiklerini zannedip taa ki çocuk sahibi olmak için araştırdıklarında tam olarak ilişkiye giremediklerini anlamaktadırlar. Hatta vajinismus hastalığını yaşayan kadın dışa boşalmayla gebe kalıp, normal doğum bile yapmış olabilir. (Sezaryen değil) 

Sonuçta vajinismus probleminizi hangi seviyede yaşarsanız yaşayın, korkularınız hangi boyutta olursa olsun çözüm için az bir gayretiniz, size doğanın sunmuş olduğı ilişkiye girme olayınızı sağlar. Önemli olan geminin limana nekadar yakın olduğu değil, limana demir atmasıdır. Sizin de olayınız az yada çok muayene olabiliyorsanız veya olamıyorsanız, çok yada az korkuyorsanız... bunların çok önemi yok. Sonuçta amaç, doğanın size doğuştan verdiği cinselliği istediğiniz halde yaşamanızdır, hedefiniz çözüme yönelik olmalıdır. Çünkü ha bugündü, ha yarındı, az yada çoktu, şöyleydi veya böyleydi derken vajinismusla geçirdiğiniz zaman size vajinismusun getirdiği problemleri yükleyerek en güzel anlarınızı çalarak, zamanınızı boşa geçirtmektedir.

 

Vajinismus tedavisi almanya - Kader hanımın Vajinismus, gebelik ve doğum aşamaları

Vajinismus hastaları gebe kalabilir ve hatta mecburen normal doğum bile yapabilir. Yapmış oldukları normal doğuma rağmen vajinismus hastalıkları devam ederek, ilişkiye giremezler. 

Op. Dr. Saygın Micozkadıoğlu
Vajinismus, gebelik, normal doğum hakkında görüşleri

vajinismus tedavi yöntemi almanya


 

Vajinismus tedavisi istanbul - Begüm hanımın Vajinismus, gebelik, tüp bebek, aşılama ve doğum aşamaları hakkındaki düşünceleri

Vajinismus  hastalaığını yaşayan kadınlar, normal jinekolojik muayenelerini olabilir ve siz vajinismus değilsiniz denilebilir. Oysa ki eşleriyle ilişkiye girememe sorunları devam etmektedir. Hatta sen vajinismus değilsin deyip, kişi istediği halde ilişkiye giremeyip bebek sahibi olmak istedikleri zaman aşılama ve tüp bebek gibi yardımcı faktörleri tercih etmek durumunda kalmaktadırlar. Oysa ki vajinismus kişinin istediği halde eşiyle ilişkiye girememe durumudur. Dolayısıyla kişinin değerlendirilmesinin doğru yapılması son derece önemlidir. Çünkü geçen  zaman sizin alehinizedir. 

Op. Dr. Saygın Micozkadıoğlu'nun görüşleri

 

vajinismus Tup-Bebek yöntemi

vajinismus-Tup-bebek


 

  Bazende nadiren de olsa vajinismus anatomik(kalın kızlık zarı, kör vajen vs.) nedenli oluşabilmektedir.

Vajinismus tedavisi istanbul - Ayten hanımın Vajinismus ve kızlık zarı operasyonu hakkındaki düşünceleri

vajinismus, tüp bebek ve doğum

 

Vajinismus tedavisi istanbul - Ünzile  hanımın Vajinismus ve kızlık zarı operasyonu hakkındaki düşünceleri 

Unzile-1

Unzile-2

 

Vajinismus Tedavisi Nasıl Yapılır?

Vajinismus Tedavi Merkezimiz İstanbulda vajinismus tedavisi nasıl yapılır? sorusuna ayrıntılı yanıt verebilmek için hazırladığımız bu bölüm,  sizlerden gelen vajinismus tedavisi ile ilgili sorularınızı  yanıtlamak için düzenlenmiştir.

Vajinismus sizin isteminize rağmen eşiniz yada partnerinizle cinsel ilişkiye girememe durumunuzdur. Burada erkekleri ve vajinismuslu çiftleri uyarmak isteriz. Bu tablo vajinismus hastası kadının elinde değildir ve ilişkiye girme esnasında sizi refleks olarak itmekte, kontrolü dışında kasılmaktadır. Bu sürecin devam etmesi de her seferinde, vajinismus problemi ve vajinismus probleminin getirdiği sorunlarla çiftler,zamanla cinsellikten soğumakta vecinsel isteksizlik gelişebilmektedir ve vajinismusla geçirdiğiniz günler bir anda vajinismuslu haftalara ve yıllara neden olabilmektedir.

Eğer, siz bu süreçte kendiniz ilişkiye girememe probleminizi vajinismusu yenemiyorsanız ,vajinismusla yaşamak yerine güvenebileceğiniz tecrübeli bir vajinismus tedavi merkezinden vajinismus tedavisi almanızı önermekteyiz.
Çünkü vajinismusla geçireceğiniz süre sizin ve eşinizin güzel günlerinizden çalmaktadır zaman içinde vajinismus yüzünden kavgalar ayrılmalar hatta boşanmalara kadar götüren bir sürece girebilirsiniz oysaki isteyerek ve severek birliktesiniz evlenmişsinizdir.

Devamını Oku

JoomlaWatch Visitors


88%Turkey Turkey
6.4%United States United States
1.7%Germany Germany
0.5%Georgia Georgia
0.4%Russian Federation Russian Federation
0.3%Austria Austria
0.3%Netherlands Netherlands
0.2%France France
0.2%Belgium Belgium
0.2%Azerbaijan Azerbaijan

Bugün: 269
Dün: 810
Bu Hafta: 1931
Geçen Hafta: 5744
Bu Ay: 21927
Geçen Ay: 26820
Toplam: 521307

JoomlaWatch Agent

JoomlaWatch Users


Sizi, Siz Anlatıyorsunuz

Hastalarımızın Vajinismusla İlgili Yorumları

Hastalarimizla Sohbetler

Videolarımız

videolar

Gebelik-Planlamasi

Biz Sizi Arayalım 

0532 3613132    0216 3869998    

Ameliyatlarda veya seanslardan dolayı bize ulaşamıyorsanız, Numaranızı bırakın Doktor Saygın Micozkadıoğlu sizi arasın.


Numaranızı bırakmak için tıklayın