Vajinismus ve Kızlık Zarı (Hymenektomi)

Vajinismus ve Kızlık Zarı (Hymenektomi)

kizlik-zari-vajinismus-tedavisiVajinismusta kızlık zarı operasyonu (Hymenektomi)

Vajinismus cinsel ilişkiye girememek, sorununu yaşıyorsanız öncelikle, gerçek anlamda tanınız konmalı. Tanım, eşinizle istediğiniz halde cinsel ilişkiye girememe durumu, ilişki esnasında canınız yanıyor ve daha sonra bacaklarınızı kapatıyorsanız veya canınız yanmadan bacağınızı kapatıp, acıyacağını düşünerek eşinizi itiyor ve cinsel ilişkiye giremiyorsunuz.

Sonuçta hem eşiniz hem sizde soru işaretleri oluyor. Acaba problem ne Sorun ne Anatomik nedenden dolayı kaynaklanan bir sorun mu Ya da psikolojik mi

Sorununuz ne olursa olsun, ilk yapmanız gereken, güvenebileceğiniz bir kadın-doğum doktoruna gitmeniz bu çok önemli ilk adımda yanlış yaklaşımla, yanlış sonuçlarla size maddi ve manevi kayıplar olarak evliliğinize olumsuz bir şekilde yansıyacak şekilde geri döner.

Vajinismusta ağrılı cinsel ilişki, kızlık zarının kalınlığı, anatomik problemi % 10 denmesine rağmen kesinlikle daha da azdır.

Klinik deneyim ve istatiklerimize göre bu oran %2-3 civarındadır. Gerçekten de kızlık zarınızda ya da anatomik bir engel oldukça nadirdir. Ama problemin değerlendirilmesi ve çözümü aşamasında en önemli ve ilk adım güvenilir, tecrübeli bir jinekolog- kadın doğum uzmanı tarafından yapılacak muayenedir.

Kadın doğum doktorlarının  bu nazik konu ile gelen hastalara daha fazla yardımcı olmaları gerekmektedir.

Bu vajinismus ağrılı cinsel ilişki problemi ile geldiğini belirten hasta normal jinekolojik muayene yapılan hastalardan çok daha hassas ve korkak, çekinik bir durumdadır ve size genelde çok kötü bir ruh durumunda

gelirler. Bu yüzden yapacağınız değerlendirmeyi bunları göz önünde bulundurarak yapmanız vajinismus belirtisi olan hastanın daha sonraki jinekolojik değerlendirmeye bakışını etkileyecek çok önemli bir ayrıntıdır.

Genelde yapılan iyi niyetli yaklaşımlar, ya da hatalı değerlendirmeler sonucu kızlık problemi olmadığı halde gereksiz hymenoplasti kızlık alınma operasyonu, kişinin problemini çözmediği gibi vajinismus problemine ise gereksiz bir yük getirir, maddi ve manevi kayıplara yol açar. Kişi zamanını kaybeder, moralini kaybeder,korku ve endişenin derinliği artar, daha da eksik ve aciz hisseder, bu moral kaybı kişinin özgüvenini iyice düşürür.

Genelde bu aşamada boşanmayı bile düşünürler. Klinik deneyimlerimizde zaten usulüne uygun ve doğru cerrahi girişimle, kişideki gerçek neden buysa, bu işlemden sonra bu sorun kolaylıkla aşılmaktadır.

Yüzlerce hastamızın içinde,  sadece 5 hastamıza bu operasyonu yaptık, 1. veya 2. seanslarında vajinismus problemini  çözdüler, hatta daha sonra bir tanesinin gebelik takiplerini ve doğumlarını da yaptırdık.

 

Bu değerlendirme ve bu operasyon, bu tedaviyi üstlenen ve bu durumu yaşayan hastalar için çok önemlidir.

 

Vajinismus Tedavisi Suudi Arabistan - Mühendis Beren Hanımın Vajinismus Tedavisi Hakkındaki yorumları

Beren suudi arabistan

Merhaba, 
Ben 6 aylik evliyim. 6 yillik birliktelik uzerine esimle severek evlendim. Rahatsizligimin farkinda idim ama okumus muhendis olmus biri olarak bu problemi yasayan tum arkadaslarim gibi kendime yakistiramadim. Balayimin 3. gununde vajinismus oldugumu kabul ettim ve tedavi icin internetten arastirmaya basladim. Bunun psikolojik oldugunu ve bir cinsel terapist ile asabilecegime inanarak . 6 ay boyunca tedavi gordum. Gerek maddi, gerekse manevi olarak esimle bozguna ugradik. Problemin gercekten beynimizde oldugu dogruydu ama bu cozumun sadece psikolojik olmadigini artik cok netti. Esim artik disardan yardim ile cozulemeyecegini akisina birakmamiz gerektigi soyluyordu. Tamamen inancini yitirmisti. Birgun, bunu cozen bir suru kadin varken ben mahkum olmayacagim dedim. Arastirmaya basladim ve internette Kayra Bera ile karsilastim.
Daha onceki jinekolojik muayenelerimden kizlik zarimin kalin oldugunu ve ameliyat olmam gerektigini ogrendim ve bu operasyonu reddettim. Evet ameliyatta benim icin kismi cozum olabilirdi ama kesin cozumum bu degildi bunuda bildigim icin tercih etmedim. Suan diyorumki iyi ki reddetmisim. Gercekten tum kara bulutlarim dagildi. Toplam 5 seansta bu illetten kurtuldum hemde operasyona ihtiyacim kalmadan. Sadece ilk seansta tum bakis acim degismisti. Yapabilecegime olan inancim artik tamdi. 2-3-4-5. seansin bitmesi ile sonuca yaklasmaktaki heyecanim giderek artiyordu. Esimle paylastigimda pek inanci yoktu.Ama o da hakliydi cok kez ona umut verip hayal kirikligina ugratmistim. Ama bu sefer farkliydi. Sonucu gorunce zaten kendiside inanacakti bana :). Seans bittikten birkac gun sonra Saygin Bey'i aradim. Deneyebilecegimizi soyledi. Esimle iliskiyi denedik ve ikimizde gerceklestigine inanamadik . Aci yoktu! Kan yoktu! hersey kolay ve basitti.
Artik Mutluydum !
Eskiden esimden kose bucak kacar. Devamli bana kizgin oldugunu dusunur. Kendimi berbat hissederdim. Ama suan kendimlede esimlede baristim. :) Evliligim degil sadece hayatim kurtuldu. Icimde biryerlerde eksik olan ozguvenim yerine geldi. Ben evliligime o gun basladim. Tum kotu gunler artik geri kaldi. :)
Basta Saygin Bey'e evliligimizde guzel yeni bir baslangic yapmamiza oncu oldugu icin tesekkur ediyorum. Sevgi ve saygilarimi sunuyorum. 
Mine hanima ictenligi ve yardimlarindan dolayi minnettarim. 
Ve gercekte benden destegini esirgemeyen diger vajinismus arkadaslarima tesekkuru borc bilirim.
Sevgili Ilerde klinigi ziyaret edecek arkadasim. Suan moralin yerlerde, esine biraz kirgin biraz kizginsin, bir o kadarda kendine tabi. Belki her denemende canin yandi ama daha cok kalbin acidi. Artik kendine iskence etme. Once kendine guven sonra klinigin tecrubelerine guven. Cunku hepimiz senin yerindeydik ve sayimiz az degil yalniz degilsin. Birak sana uzanan yardim elini tut. Cunku mutlu olmayi sende hak ediyorsun.


Vajinismus Tedavisi İstanbul - Kader Hanımın vajinismus tedavisi hakkındaki yorumları

Merhaba;
Ben Kader  Hayatımızda bazen hiç ummadığımız engellerle karşılaşabiliriz. Bende 8 ay önce düğünümden sonra böyle bir engelle  vajinismusla karşılaştım. Bunlar aslında basit olsa da gözümüzde dağ gibi görürüz. Evlenmeden önce ilişkiye girmekle ilgili korkularım vardı ancak yapamayacağımı hiç düşünmemiştim. Bu korkular canım acıyacak benimki darsa ya çok kanarsa gibi korkular, bu sıkıntıyı yaşayan herkeste olduğu gibi eşim internette bu korkuları araştırırken vajinusmus  olduğumu  anlamış ve bana söyledi. Bu rahatsızlığı araştırırken de  Saygın Beyin ismini ve resmini görünce daha önce  gördüğü bir doktor  olduğunu fark etti. İnternetten bu sıkıntıyı yaşayan çözen arkadaşların videolarını ve mektuplarını okuduk izledik. Daha sonra karar verdim çözmeye cesaretimi topladım; görüşmeye geldik. Doktorun söyledikleri çok mantıklı  doğru şeyler olduğunu ve bazı şeyleri yanlış bildiğimizi  fark ettim. Seanslara başladım her seansa benim için korku dolu gibi düşünerek girsem de girince aslında hiç korkulacak bir şey olmadığını bunların bize bilinçaltımızın oyunları olduğunu öğrendim. Kızlık  zarında biraz kalınlık  olduğunu söylemişti. Saygın Bey ilk muayenede. Bu yüzden seanslara hep tedirgin geldim. Bazıları korkuyla baş ederken benim aklımda çok düşünce vardı; acaba operasyon gerekir mi? Acaba bu bana hep engel olur mu? Ne kadar tedirgin gelsem de doktoruma çok güvenerek geliyordum artık ne olacaksa olsun dedim. Seanslardan çıktıkça kendime güvenim geliyordu; bu arada Saygın Beyin sabrını asla unutmam. İyi ki buraya gelmişim iyi ki doktorum Saygın Bey olmuş, yanlış tedavilerle zaman harcamadığım için yıpranmadığım için çok mutluyum. Kızlık zarı kalınlık olduğu için bir ihtimal operasyon gerekebilirdi. 4 seans sonrasında operasyona gerek kalmadığını öğrenince dünyalar benim oldu. 5 seans sonrasında ilişkiye girmek için hocamızdan onay aldık. Bir gün sonra ilişkiye girdik . Önce tedirgindim ama  ilişkiye girmeyi deneyince fark ettim ne kadar çok basitmiş ve kolaymış. Doktor bey yine haklı çıkmıştı. Bu mektubu ilişkiye başarıyla tamamladıktan birkaç hafta sonra yazabildim. Şimdi çok rahatım ve özgüvenim yerine geldi. Diğer kadınlardan hiçbir farkımız yokmuş. Hiç düşünmeyin dert etmeyin ertelemeyin  biran önce  sizde çözmek için adım atın. Ben yapamayacağım dediğiniz anda silkelenip bende başaracağım deyip devam edin. İşte o andan sonra her şey daha da güzel olacak. Saygın Bey sonsuz teşekkürler, Mine Ablacığım seni unutmak da mümkün değil hepimize zaman ayırdığın için bize yol gösterdiğin için dertlerimizi dinleyip bizi dinlediğin için sonsuz teşekkürler iyi ki varsın. İyi ki varsınız..

Kader yBize gelen yüzlerce hastamızdan 210a yakın hastamıza bu operasyon önerilmiş ve 46 tanesine yapılmış ve hiçbir sonuç alamamışlardır.Bizim yaptığımız 5 hasta ise bizden önce başka merkezlerde vajinismus tedavisi alıp çözemeyince bize gelmiş ve öykülerinde jinekolojik değerlendirmesi yapılmayan hastalardı ve bu 5 hasta gereksiz bir zaman kaybı, moral ve maddi kayıplarla gelmişlerdi.

vajinismus ve kızlıkzarı operasyonu

Vajinismuslu hastalar zaten çok kötü bir ruh hali içindeler, hele bu hastalar vajinismusla cinsel ilişkiye girememek herhangi bir tedavi alıyor ve başarısız oluyorlarsa, toplumun en küçük birimini oluşturan aile kurumu inanılmaz bir şekilde yıpranmaktadır. Bu yüzden vajinismusta yaşanan her adım, her basamak çok önemlidir. Yanlış adımla başlar ve yanlış bir yönlendirme yapılırsa, ailenin temel düzenini bozmaya kadar götürebilir.

Gerçektende deneyimlerimiz ve tecrübelerimiz yani sizlerin bize gelişte paylaştıklarınız boşanmayı düşünen, hatta boşanan çiftlerde bulunmaktadır.

Boşanma nedeniniz ne olursa olsun ama emin olun ki, vajinismusun çok büyük bir etkisi olmaktadır, çünkü sizi birbirinize karşı kırdırır, sağırlaştırır ve duyarsızlaştırır ki, evlilikte iletişimin bu şekilde olması da sonunu getiren baş faktördür. Vajinismus ağrılı cinsel ilişki için boşanmaya değmez.

 

Kızlık zarı operasyonu gerekliyse deneyimli bir kadın doğumcu tarafından yapılan ağrısız, basit cerrahi bir işlemdir. Hastanede yatmanıza, iş gücü kaybınıza yol açmaz.

Bu operasyon oldukça basit ve kolay olmakla birlikte yeterli cerrahi müdahaleyi yapmak önemli, basit bir çentik yeterli olmayabilir ve vajinal kontrol yapılmalıdır çünkü nadiren de olsa vajende, kist, septa söz konusu olabilir. İşlem en ufak soruya pürüz kalmayacak bir şekilde sonlandırılmalıdır.

Dolayısıyla boş yere vakit kaybetmemek, boş yere ameliyat olmamak sizin için çok önemlidir.

Gereksiz ve yersiz operasyonlarda sizi yorar, gereken operasyonu yaptırmazsanız da boşa vakit kaybedersiniz, nadir de olsa

 

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Melek Hanımın Vajinismus tedavisi hakkndaki yorumları

Saygın hocam;
Öncelikle bana verdiğiniz pozitif enerjiniz ve yapabildiklerimi gösterdiğiniz için mektubuma teşekkür ederek başlamak istiyorum.
Ben 6 aylık evliyim. Evlenmeden önce eşim ve çevremdeki insanlara ‘Ne varki! Oradan bir bebek çıkıyor. Bunu mu yapamayacağım!’ diye dalga geçer gülerdim. Maalesef evlendikten sonra ilk denememizde kendimi istemsizce kastım ve eşimi istemeden itmeye başladım. Sizinle ilk görüşmeye geldiğimde de söylediğim gibi, sanki orada bir duvar ve asla giremezdi. Evliliğimin 20. gününde aslında sorunumu anlamıştım ve sizi aradım. Daha o ilk telefonda görüşmemizde sesinizden o enerjiyi alarak eşimle konuştum. Eşim bu süreçte bana inanılmaz anlayışlıydı. Fakat benim kadar durumu ciddiye almadığı için bir süre sonra kendiliğinden çözüleceğine inanarak size gelmedik. Bu süreçte eşim ne kadar rahatsa da ben çok huzursuzdum. 1 ay sonra kadın doğum uzmanına gittim. İlk muayenede bana kesinlikle vajinismus olmadığımı,vajinismus hastalarının muayene sırasında bacaklarını bile açamadıklarını söyledi. Kızlık zarımın çok dar ve kalın olduğunu, bu durumda ilişkiye giremeyeceğimi ve operasyonla alabileceklerini söyledi. Bu durum beni psikolojik olarak daha da yıprattı. Bir hafta sonra operasyon geçirdim. 1 ay sonra ilişkiye girebileceğimizi söyledi. Ama ben ameliyattan sonra daha çok korktum ve denemek bile istemedim. Genetik bir problemim olsa bile sonrasında destek almam gerektiğinin bilincindeydim. Eşim hep yanımdaydı ve bir kez olsun desteğini benden hiç esirgemedi. Fakat ben mutlu değildim ve içim içimi yiyordu. Denemekten bile korkuyordum. Bazı geceler uykum olmadığı halde eşimden önce yatıyordum,denemekten bile korktuğum için.
5. ayın sonunda ben tekrar eşime Saygın beye gideceğimi söyledim. Randevu aldım ve ilk görüşmemize geldik. Daha 20 günlük evliyken aradığımda aldığım o enerjiyi sizle yüz yüze görüştüğümüzde fazlasıyla aldım. Ama itiraf etmem gerekir ki yine ben başarabileceğime inanmamıştım.
İlk görüşmeden bir hafta sonra ilk seansımı geldim ve hani o bahsettiğim duvar var ya aslında yokmuş. İlk seansta bunu beynime yerleştirmiştim. Her geldiğim seansta kendime biraz daha güvenerek klinikten ayrılıyordum. 2. 3. seans derken 4. seansıma geldim ve artık yapabilirdim. 4. seansın sonunda eşli denemeye geçtiğimizde nasıl olduğunu anlamadım. Eşime oldumu gerçekten oldumu!’ diye on defa sorduğumu söyleyebilirim. İnanın ne acı hissettim, ne de kanamam oldu. Bu muydu dedim 6 ay boyunca beni yıpratan şey. Seanslarım sırasında egzersizlerimi yaparken de ‘ben bunu yapabilirim’ diyerek yanlış yaptığım hatalarımı düzelttim. Sadece kendinize inanın,ben bunu yapabilirim diyin. Zaten sonrası kendiliğinden olacak. Öncesinde kaçtığınız şeyi şimdi siz daha çok isteyeceksiniz. Ben başardım,sende başarabilirsin. Çünkü senin benden hiçbir farkın yok.
Saygın hocam size ne kadar teşekkür etsem az. Ben kendi kendime yenemeyeceğimi anladım ve iyi ki size geldim. Yapamayacağımı düşündüğüm zamanlarda hep yanımda oldunuz. İyi ki sizi tanıdım. Doğru bildiğim yanlışları gösterdiniz ve pozitif enerjinizle sorunumu yenmemi sağladığınız için sonsuz teşekkürler. Asistanınız Mine ablam,o güler yüzün ve enerjinle her geldiğimde evimde gibi hissettirdiğin ve hoş sohbetlerin için çok teşekkür ederim. Saygın hocam, sağlıcakla kalın ve bu yolda bu sorunu yaşayan her kadına ışık olmaya devam edin lütfen.
Sizi seviyorum. Saygı ve sevgilerimle.
Melek

 

Melek Vajiinismus kizlik zari

 


vajinismus ve kızlık zarı operasyonu

Vajinismus Tedavisi Avusturya - Habibe Hanımın Vajinismus tedavisi hakkındaki yorumları

Bugün bu mektubu yazıyor olmanın anlamı benim için çok büyük ben 17 yaşında evlendim ve 3,5 yıldır evliyim.Vajinusmus olmanın ne demek olduğunu sadece vajinusmus olan biri anlayabilir.Ben 3,5 yıl boyunca bir kabus yaşadım.Herkes bizi en mutlu ve örnek bir çift olarak görüyordu,oysa biz gece olduğunda örnek veya mutlu bir çiftten başka herşeydik.Eşim bana çok destekledi yalnız zaman zaman laf çarpmalar, denemelerimizin sonuçlanmaması vs beni kahrediyordu.En kötüsü ben bir kadın değildim sanki Ben kesinlikle herkesten herkesten farkliydım.Ben hiçbir şey beceremeyen kadınlığı bile olmayan bir varlıktım sanki.Çevremde ,arkadaşlarla aynı ortamda sanki eşim hep beni onlarla kıyaslıyordu.Herzaman beni farklı kadınlarla kıyasladığını düşünürdüm.Eşime defalarca beni bırakmasını söyledim.O beni bırakmıyacağını ve bu sorunu kesinlikle çözceğimizi söylerdi.Fakat ben asla inanmadım.Vajinusmusu yenmek için birçok şey denemedim.Kızlık zarımı Op.ile aldırdım olmadı,farklı reçeteler uyguladım olmadı,farklı reçeteler uyguladım olmadı.Hepsi maddi ve manevi zararlar getirdi.Defalarca ağladım,bunalıma girdim dua ettim.Yenemedim bir türlü dedimya,beni kimse anlayamaz.Vajinusmusu eğer ben yendysem,herkes yener.Çünki ben asla yapamazdım.Eşim bana yaklaştığı zaman titremeye başlardım,hemen titrerdim ve çok korkardım.Taki Dr Bey beni iyileştirene kadar Bu yüzden Dr.Beye nekadar teşkkür etsem azdır.Obenim hayatımı mutlu yaşamama vesile oldu.Çok teşekekkür ederim.
HABİBE/AVUSTURYA

Avusturya Vajinismus Hastası Habibe hanımın yorumları

 

Vajinismus Tedavisi Tekirdağ - Nilay Öğretmenin vajinismus hakkındaki yorumları

 

Nilay Vajinismus kızlık zarı

 

Merhaba saygın bey,
Oncelikle tedavi sürecinde olsun,ameliyat öncesi ve sonrası olsun moralim hep yüksek tutmami sagladiginiz için teşekkür ederim..Ocak ayında tedaviye başladık, ameliyat oldum bir ay bekledim ,bir ay da seanslar sürdü vee Mart ayında çözdük vajinusmusu..hiç çözülmez zannederken umut isigim oldunuz,bunda tabi benimde payım var

 

Vajinismus Tedavisi Nasıl Yapılır?

Vajinismus Tedavi Merkezimiz İstanbulda vajinismus tedavisi nasıl yapılır? sorusuna ayrıntılı yanıt verebilmek için hazırladığımız bu bölüm,  sizlerden gelen vajinismus tedavisi ile ilgili sorularınızı  yanıtlamak için düzenlenmiştir.

Vajinismus sizin isteminize rağmen eşiniz yada partnerinizle cinsel ilişkiye girememe durumunuzdur. Burada erkekleri ve vajinismuslu çiftleri uyarmak isteriz. Bu tablo vajinismus hastası kadının elinde değildir ve ilişkiye girme esnasında sizi refleks olarak itmekte, kontrolü dışında kasılmaktadır. Bu sürecin devam etmesi de her seferinde, vajinismus problemi ve vajinismus probleminin getirdiği sorunlarla çiftler,zamanla cinsellikten soğumakta vecinsel isteksizlik gelişebilmektedir ve vajinismusla geçirdiğiniz günler bir anda vajinismuslu haftalara ve yıllara neden olabilmektedir.

Eğer, siz bu süreçte kendiniz ilişkiye girememe probleminizi vajinismusu yenemiyorsanız ,vajinismusla yaşamak yerine güvenebileceğiniz tecrübeli bir vajinismus tedavi merkezinden vajinismus tedavisi almanızı önermekteyiz.
Çünkü vajinismusla geçireceğiniz süre sizin ve eşinizin güzel günlerinizden çalmaktadır zaman içinde vajinismus yüzünden kavgalar ayrılmalar hatta boşanmalara kadar götüren bir sürece girebilirsiniz oysaki isteyerek ve severek birliktesiniz evlenmişsinizdir.

Devamını Oku

JoomlaWatch Visitors


88%Turkey Turkey
6.4%United States United States
1.7%Germany Germany
0.5%Georgia Georgia
0.4%Russian Federation Russian Federation
0.3%Austria Austria
0.3%Netherlands Netherlands
0.2%France France
0.2%Belgium Belgium
0.2%Azerbaijan Azerbaijan

Bugün: 264
Dün: 810
Bu Hafta: 1926
Geçen Hafta: 5744
Bu Ay: 21922
Geçen Ay: 26820
Toplam: 521302

JoomlaWatch Agent

JoomlaWatch Users


Sizi, Siz Anlatıyorsunuz

Hastalarımızın Vajinismusla İlgili Yorumları

Hastalarimizla Sohbetler

Videolarımız

videolar

Gebelik-Planlamasi

Biz Sizi Arayalım 

0532 3613132    0216 3869998    

Ameliyatlarda veya seanslardan dolayı bize ulaşamıyorsanız, Numaranızı bırakın Doktor Saygın Micozkadıoğlu sizi arasın.


Numaranızı bırakmak için tıklayın