Vajinismus Tedavisi

Vajinismus Tedavisi

Tıp Fakültesinde okurken biz doktorlara tecrübeli hocalarımızın söylediği önemli bir söz vardır. Hastalık yoktur, hasta vardır. 

Vajinismus ?cinsel ilişkiye girememek? tedavisine bakışımız bu doğrultuda şekillenmektedir. Çünkü her vajinismuslu kadın, her vajinismus sorununu yaşayan çift tektir ve vajinismus tedavisinde de öğrenme ve tedavi yöntemleri farklıdır.
Vajinismus tedavisi kişiye yönelik planlarken, bilgileri nasıl öğreniyorlar? İşitsel mi? Görsel mi? Analitik mi? Gibi?

Vajinismus sorununu yaşayan kimse vajinismus problemini çözme aşamasında daha önce sahip olduğu cinsellikle ilgili cinsel birliktelikle ilgili bir takım yanlış bilgilerin yerine, doğru bilgilendirmeyi, basamak basamak öğreniyor ve adım atıyor, kimi ise, önce bütünü görmeyi tercih ediyor. Kimi vajinismus problemini eşinin desteği olmadan çözüyor, kimi vajinismus problemini yakınlarıyla paylaşmayı tercih ediyor, kimi vajinismus problemini saklamayı tercih ediyor. İşte bu tablo bütün olarak değerlendirilmeli ve kişinin vajinismusta cinsellikle ilgili ve cinsel birliktelikle ilgili bildiği yanlış doğruların yerine doğru doğruları öğretmek ve bilgilendirmek gerekiyor. Zaten bu aşamayı bitirdikten sonra, herkes için bu büyük vajinismus problemi özelliğini yitiriyor ve problem çözülüyor. Çözülmeyecek gibi gözüken vajinismustan kurtuluyorsunuz.

Vajinismus Tedavisi Nasıl Yapılır?
Kliniğimize vajinismus tedavisi için ilk geldiğinizde, vajinismusla ilgili ayrıntılı bilgilendirme ve çok kısa süren ağrısız kolay bir vajinismus ?jinekolojik muayene yapılır ve bu aşamada herhangi bir alet, spekulum veya elle muayene yapılmaz. Burada amaç herhangi bir anatomik engeliniz var mı? Vajinal akıntınız, enfeksiyonunuz var mı? Ve size yönelik planlanan vajinismus tedavisi hakkında ön bilgi edinilir. Daha sonra size yönelik vajinismus terapi programınız planlanır. Bu planlamada bilişsel, davranışsal terapi ve gerekli olursa bilinçli hipnoz uygulamaktayız ki, bu durumda herhangi bir uyuma söz konusu değildir ve bilinç tamamen açıktır. Vajinismus tedavi programımızda kesinlikle parmak egzersizi uygulanmamaktadır. Genelde 3-4 seans sonra size uygun olan vajinismus tedavi programınızla vajinismustan kurtulmaktasınız. Daha sonra dilerseniz, rutin jinekolojik muayeneleriniz, gebelik takipleriniz, doğumlarınız, gerekli olursa jinekolojik ameliyatlarınız yapılır.

Vajinismus Hastalığı nedeniyle Danimarka'dan vajinismus Kliniğimize gelen sibel hanımın 3 gün içinde 3 kez gelerek vajinismusu çözdü.
vajinismus tedavisi seansı sırasındaki düşüncelerini ve vajinismus hakkındaki yorumlarını ve kişideki özgüven kaybının nelere yol açtığını sizlere gösterebilmek amacıyla vajinismusla ilgili tecrübelerimizi paylaşıyoruz.

 

Merhaba,
Ben 27 yasindayim, 5 yillik evliyim ve maalesef vajinismus sorunu yasiyorum. Yasadigim ülke olan Danimarka?da belirli araliklarla toplam olarak 3 yildir cesitli özel kliniklerde terapi ve hipnoz tedavileri gördüm ama hicbirinde basarili olamadim. Tedavinin basarisizligi büyük olasilikla vajinismusun Danimarka?da fazla yaygin bir hastalik olmadigi ve doktorlarin bu konuda fazla tecrübeleri olmadigindan kaynaklaniyor. Cünkü baslarda zar zor esimle iliskiye girebiliyordum  ama tedavilerin her defasinda hüsranla bitmesi beni esimden iyice soguttu ve son 1,5 -2 yildir hic iliskiye giremiyoruz. Yani bendeki vajinismus eskisine göre daha da cogaldi ve ben iyilesme umudumu nerdeyse kaybettim.

Simdi denemeye karar verdigimiz buradaki SON secenegimiz ve sözde en etkili tedavi yöntemini sunan Kopenhag?daki _________ Hastanesinde 4 ay önce randevu aldim. Ancak bu hafta bana sira geldi ve seanslara daha baslamadan aldigim bilgiler beni gene hayalkirikligina ugratti! Doktor genel olarak bu tür tedavilerin bir yilda asildigini söyledi. O da bu bir yil boyunca haftada bir gün is saatimde seanslara katilmam sartiyla! Özel bir sirkette ___________ yaptigim icin bu nerdeyse imkansiz. Ûstelik ben simdiye kadar 3 yilini sonucu her defasinda hüsranla bitmis tedavilerle gecirmis biri olarak bir yilimi daha tedavilere adayacak olmaktan pek memnun degilim acikcasi. Ve hala iyilesmek icin bir garantim bile yok!

Internetten sizin hastalarinizin basari öykülerini okudum ve 3-5 seanslik iyilesme hikayeleri acikcasi bana saka gibi geliyor simdi. Ama denemek isterim gercekten. Tabii Danimarka?da yasadigim ve esim de bende cok yogun calistigimiz icin lojistik olarak biraz zor olacak ama en azindan ortalama tedavi ücretinizi aciklarsaniz sizinle irtibata gecmek isterim.
S
aygilar

Danimarka-Sibel-ilk-Mail

 

Vajinismus problemi nedeniyle danimarka'dan gelen ve kliniğimizdeki tedavi sırasında gün ve gün ilişkiye girme korkuları ve vajinismusla ilgili yorumlarını takip edebilirsiniz.

Danimarka-Sibel-Seans

 

3 gün arka arkaya gelip vajinismus tedavisini tamamlayıp ve ilişkiye korkusuz ve sorunsuz bir şekilde giren hastamızın vajinismusu yendikten sonraki yorumları hatta şuanda kendisi anne...

 

Vajinismus Hastalığı nedeniyle tedavi merkezimize başvurduğunda dev bir myomu olduğunu ve jinekolojik operasyon geçirmesi gerektiğini öğrendi. Hem dev myomundan kurtuldu, hem vajinismusundan kurtuldu hemde hayalindeki minik kula kavuşmak için gebelik takibine geliyor. Sizinde Myomunuz, kistiniz olabilir, bu sizde problem yaratabilir. O yüzden jinekolojik muayenenizi, vajinismus sorununuz olsada ertelemeyin, geç olmadan...
Bu süreci sizin jinekolojik sağlığınız açısından önemini göstermek için kliniğimizn tecrübelerini sizi bilgilendirmek amacıyla paylaşıyoruz...

Vajinismus Hastalığı nedeniyle İngiltere'den kliniğimize gelen Aslı hanımın Vajinismus Tedavi Seansı sırasındaki düşünceleri ki 2 gün  içinde 2 kez geldi ve vajinismusu çözdü, vajinismus tedavisi sırasındaki ilgili düşünceleri ve vajinismus hakkındaki yorumlarını sizleri vajinismusun kişiye olan etkilerini bilgilendirmek istiyoruz


İngiltere'den Aslı hanımın Vajinismus teşekkür E-Maili

Vajinismus Hastalığı nedeniyle İngiltere'den kliniğimize gelen Aslı hanımın teşekkür mektubu

Vajinismus Hastalığı nedeniyle kliniğimize fransa'dan gelen Tuğba hanımın teşekkür mektubu

Vajinismus Hastalığı nedeniyle kliniğimize gelen Raziye öğretmenin Vajinismus tedavisi seansı

 


Vajinismus Nedir, Vajinismus Tedavisi, Vajinismus Belirtisi, Vajinismus Belirtileri, Vajinismus Tedavi Yöntemleri, Cinsel İlişkiye Girememe, İlk Gece Korkusu, Vajinismus Nedenleri

 

Vajinismus Tedavisi Nasıl Yapılır?

Vajinismus Tedavi Merkezimiz İstanbulda vajinismus tedavisi nasıl yapılır? sorusuna ayrıntılı yanıt verebilmek için hazırladığımız bu bölüm,  sizlerden gelen vajinismus tedavisi ile ilgili sorularınızı  yanıtlamak için düzenlenmiştir.

Vajinismus sizin isteminize rağmen eşiniz yada partnerinizle cinsel ilişkiye girememe durumunuzdur. Burada erkekleri ve vajinismuslu çiftleri uyarmak isteriz. Bu tablo vajinismus hastası kadının elinde değildir ve ilişkiye girme esnasında sizi refleks olarak itmekte, kontrolü dışında kasılmaktadır. Bu sürecin devam etmesi de her seferinde, vajinismus problemi ve vajinismus probleminin getirdiği sorunlarla çiftler,zamanla cinsellikten soğumakta vecinsel isteksizlik gelişebilmektedir ve vajinismusla geçirdiğiniz günler bir anda vajinismuslu haftalara ve yıllara neden olabilmektedir.

Eğer, siz bu süreçte kendiniz ilişkiye girememe probleminizi vajinismusu yenemiyorsanız ,vajinismusla yaşamak yerine güvenebileceğiniz tecrübeli bir vajinismus tedavi merkezinden vajinismus tedavisi almanızı önermekteyiz.
Çünkü vajinismusla geçireceğiniz süre sizin ve eşinizin güzel günlerinizden çalmaktadır zaman içinde vajinismus yüzünden kavgalar ayrılmalar hatta boşanmalara kadar götüren bir sürece girebilirsiniz oysaki isteyerek ve severek birliktesiniz evlenmişsinizdir.

Devamını Oku

JoomlaWatch Visitors


92.4%Turkey Turkey
1.7%Germany Germany
1.7%United States United States
0.6%Russian Federation Russian Federation
0.4%Austria Austria
0.3%Georgia Georgia
0.3%Netherlands Netherlands
0.2%France France
0.2%Belgium Belgium
0.2%Azerbaijan Azerbaijan

Bugün: 124
Dün: 926
Bu Hafta: 2831
Geçen Hafta: 5608
Bu Ay: 10795
Geçen Ay: 27367
Toplam: 482916

JoomlaWatch Agent

JoomlaWatch Users


Sizi, Siz Anlatıyorsunuz

Hastalarımızın Vajinismusla İlgili Yorumları

Hastalarimizla Sohbetler

Videolarımız

videolar

Gebelik-Planlamasi

Biz Sizi Arayalım 

0532 3613132    0216 3869998    

Ameliyatlarda veya seanslardan dolayı bize ulaşamıyorsanız, Numaranızı bırakın Doktor Saygın Micozkadıoğlu sizi arasın.


Numaranızı bırakmak için tıklayın