Anatomik Nedenli Vajinismus Hastalığı Nedir

Anatomik Nedenli Vajinismus Hastalığı Nedir

Anatomik Nedenli Vajinismus Nedir? - Anatomik Nedenli Vajinusmus Hastalığı Nedir? 

Vajinismus (Cinsel İlişkiye Girememe), kadının eşi ya da partneri ile cinsel ilişkiye girmek istemesine rağmen elinde olmayarak kendi iradesi dışında korku, panik hali ve kasılması nedeniyle cinsel ilişkiye girememesi durumudur.

Anatomik nedenlerde çok nadirde olsa ki bu duruma %10 rastlanıyor densede Vajinismus Klinik'in tecrübelerine göre daha düşük (%5) bir orandır. Bu nadir durumlardan en sık karşılaştığımız kızlık zarının kalın ve sert olmasıdır. Diğer nedenler ise vajenin tam gelişmemesi, kısmı gelişmesi, vajinal septa (perde) örnek verilebilir.

Vajinismus-Nedir

Vajinismus (Cinsel İlişkiye Girememe) problemini veya vajinismus belirtisi ve belirtileri çeken kadınlara birçok jinekolog doktor kızlık zarı değerlendirmesini yetersiz ve eksik yaptığından yada yanlış değerlendiğinden, kızlık zarı operasyonunu gereksiz şekilde önermektedirler. Bu durum karşısında vajinismus problemini yaşayan kadın kızlık zarı operasyonu gereksiz şekilde yaptırırsada eşiyle yine cinsel ilişkiye girememekte, vajinismus problemiyle yaşamaktadır. Kızlık zarı (Hymenektomi) yaptırmazsa da ikilem yaşayarak  korkusuna birde şüphe eklenerek vajinismus çözümünü zorlaşmaktadır. Bu nedenle güvenebileceğiniz tecrübeli bir jinekolog doktor tarafından vajinismus - jinekolojik muayenenizin yapılması sizin açınızdan son derece önemlidir.

Vajinismus Tedavi Merkezimiz İstanbul'a bu durumda kızlık zarı operasyonu  yapılıp vajinismus problemiyle başvuran bir çok hasta bulunmaktadır.

Gerçekten anatomik olarak cerrahi bir operasyona ihtiyacı olan vakalarda da sonuçlar hep yüz güldürücüdür.

Kalın Kızlık Zarına bir örnektir

Kör Vajen(Tam Gelişmemiş Vajen)

Anatomik Nedenli Vajinismus Nedir? - Anatomik Nedenli Vajinusmus Nedir? - Anatomik Nedenli Vaginismus Nedir? -  Anatomik Nedenli Vajunusmus Nedir- Anatomik Nedenli Cinsel İlişkiye Girememek -Vajinismus belirtileri - Anatomik Nedenli Ağrılı Cinsel İlişki

 

Vajinismus Tedavisi Nasıl Yapılır?

Vajinismus Tedavi Merkezimiz İstanbulda vajinismus tedavisi nasıl yapılır? sorusuna ayrıntılı yanıt verebilmek için hazırladığımız bu bölüm,  sizlerden gelen vajinismus tedavisi ile ilgili sorularınızı  yanıtlamak için düzenlenmiştir.

Vajinismus sizin isteminize rağmen eşiniz yada partnerinizle cinsel ilişkiye girememe durumunuzdur. Burada erkekleri ve vajinismuslu çiftleri uyarmak isteriz. Bu tablo vajinismus hastası kadının elinde değildir ve ilişkiye girme esnasında sizi refleks olarak itmekte, kontrolü dışında kasılmaktadır. Bu sürecin devam etmesi de her seferinde, vajinismus problemi ve vajinismus probleminin getirdiği sorunlarla çiftler,zamanla cinsellikten soğumakta vecinsel isteksizlik gelişebilmektedir ve vajinismusla geçirdiğiniz günler bir anda vajinismuslu haftalara ve yıllara neden olabilmektedir.

Eğer, siz bu süreçte kendiniz ilişkiye girememe probleminizi vajinismusu yenemiyorsanız ,vajinismusla yaşamak yerine güvenebileceğiniz tecrübeli bir vajinismus tedavi merkezinden vajinismus tedavisi almanızı önermekteyiz.
Çünkü vajinismusla geçireceğiniz süre sizin ve eşinizin güzel günlerinizden çalmaktadır zaman içinde vajinismus yüzünden kavgalar ayrılmalar hatta boşanmalara kadar götüren bir sürece girebilirsiniz oysaki isteyerek ve severek birliktesiniz evlenmişsinizdir.

Devamını Oku

JoomlaWatch Visitors


88%Turkey Turkey
6.4%United States United States
1.7%Germany Germany
0.5%Georgia Georgia
0.4%Russian Federation Russian Federation
0.3%Austria Austria
0.3%Netherlands Netherlands
0.2%France France
0.2%Belgium Belgium
0.2%Azerbaijan Azerbaijan

Bugün: 107
Dün: 810
Bu Hafta: 1769
Geçen Hafta: 5744
Bu Ay: 21765
Geçen Ay: 26820
Toplam: 521145

JoomlaWatch Agent

JoomlaWatch Users


Sizi, Siz Anlatıyorsunuz

Hastalarımızın Vajinismusla İlgili Yorumları

Hastalarimizla Sohbetler

Videolarımız

videolar

Gebelik-Planlamasi

Biz Sizi Arayalım 

0532 3613132    0216 3869998    

Ameliyatlarda veya seanslardan dolayı bize ulaşamıyorsanız, Numaranızı bırakın Doktor Saygın Micozkadıoğlu sizi arasın.


Numaranızı bırakmak için tıklayın