Vajinismus Hastalığı Belirtileri

Vajinismus Hastalığı Belirtileri

Kadınlarda Vajinismusa Yatkınlık Yapan NedenlerVajinismus hastalığı belirtileri yaşayan kadınlar,ilişki anında kasılmaları nedeniyle ilişkiye giremezler ve genellikle cinsel ilişkinin tehlikelerine inanan aileler ve kültürlerden gelmektedir.Özellikle evlilikten önce, cinsellik değerlendirmesi olumsuz ve kötü gözle bakılır.

Vajinismus belirtilerinde cinsellikle ilgili anlatılan olumsuz, kötü, tiksindirici öyküler ve deneyimler vajinusmus hastalığının gelişmesinde etkin rol oynar.


Vajinismusun Belirtileri Nelerdir?


Yapılan kaba ve uygun olmayan  jinekolojik muayeneler de vajinismus hastalığına  neden olabilir. Ayrıca, vajinismus belirtileri cinsel birliktelik esnasında, çocuk doğurma sırasında tedirgin edici hikayeler duyulması, genital ve cinsel ilişki  hakkında büyüklerine sorulan soruların  yanlış, yetersiz, eksik cevap almaları da bu sorunun ortaya çıkmasında büyük etkendir.

Vajinusmus(Cinsel İlişkiye Girememe) hastalığını yaşayan kadınların cinsellik hakkında olumusz düşünme eğilimleri çok daha fazladır.

Vajinismus (Cinsel ağrılı ilişkinin) hastalığı  nedenleri:

  • Cinsel uyarılmanın yetersiz olması,
  • Cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlara bağlı vulvo vajinit,genital  bölgenin
  • Atrofik vajinit menapozda  sık görülür,
  • Liken skleroz,
  • İlaçlar, radyoterapi,
  • Endometriyoz, pelvik inflamatuar hastalık
  • Disparoni ağrılı cinsel ilişki organik nedenler

Vajen giriş bölgesinde ağrılı duyarlı alanların olmas,ı bu tabloya estrojen hormon eksikliği durumunda menopoz sonrası gelişebilir, veya travma genital bölgeye ait operasyonlar, hymen kızlık zarı  anomalileri, genital sistem enfeksiyonları ve pelvik radyoterapisonucu neden olabilir.

Son Söz : Vajinismus için sorduğunuz niye ben? neden vajinismus oldum? vajinismus hastalığım yüzünden sonum ne olacak? soruları vajinismusu çözmek istemeniz halinde hepsini anlamsızlaştırır, herkesin hayatta her konuda bir hikayesi vardır. Hikayelere takılıp kalırsanız, önünüzü, yarınınızı göremezsiniz. Oysaki şimdi görme zamanı, şimdi vajinismusu çözme zamanı. Niye, niçin ben yerine vajinismusu çözme zamanı...

Vajinismus belirtileri nelere yol açar

İsmim Betül;23 yaşındayım. Bir buçuk yıllık evliyim. 2 yıllık sevgililik döneminin ardından evlendik. Çok severek , çok isteyerek birbirimizi anlayabileceğimiz çok güzel bir evliliğimiz var.Evliliğimizin tek gölgesi kabusu ise ilk gece korkum,ilişki anında kasılmalarım, ve  vajinusmus hastalığım ; resmen korkulu bir rüya. Sürekli bir çaba içerisinde atlatamadık ve ilişki anında korkularımım başlaması ve tam ilişki anında kasılmalarım bugün olur yarın olur derken hala vajinismusum. Tedavisini sürekli, erteledik. Bir kez psikiyatri desteği almayı denedik. Yalnız parmak egzersizleri işe yaramadı,yeterli olmadı. Ne ilişki anında kasılmalarım nede ağlayarak biten deneyimlerimiz düzelmedi. Hep eksik hem yetersiz hissettim kendimi. Yapamazsam artık vazgeçmek zorundayım dedim. Çok sevdiğim adamdan çok ağır bir duygu. Ve şuan Saygın Beyin kliniğinde heyecanla ilk seansımı bekliyorum. Son umudum. Eşimi çok seviyorum. Her şey bizim için; Kafamda olan tek şey artık bu kabus bitmeli. 7.3.2017

Diğer kadınlardan hiçbir farkınız  yok, doğaya karşı gelme lüksünüzde yok...

Op. Dr. Saygın Micozkadıoğlu
Kadın Hastalıkları ve Doğum doktoru  vajinismus ve vajinismus tedavisi ile ilgili görüşleri

 

Vajinismus Tedavisi Nasıl Yapılır?

Vajinismus Tedavi Merkezimiz İstanbulda vajinismus tedavisi nasıl yapılır? sorusuna ayrıntılı yanıt verebilmek için hazırladığımız bu bölüm,  sizlerden gelen vajinismus tedavisi ile ilgili sorularınızı  yanıtlamak için düzenlenmiştir.

Vajinismus sizin isteminize rağmen eşiniz yada partnerinizle cinsel ilişkiye girememe durumunuzdur. Burada erkekleri ve vajinismuslu çiftleri uyarmak isteriz. Bu tablo vajinismus hastası kadının elinde değildir ve ilişkiye girme esnasında sizi refleks olarak itmekte, kontrolü dışında kasılmaktadır. Bu sürecin devam etmesi de her seferinde, vajinismus problemi ve vajinismus probleminin getirdiği sorunlarla çiftler,zamanla cinsellikten soğumakta vecinsel isteksizlik gelişebilmektedir ve vajinismusla geçirdiğiniz günler bir anda vajinismuslu haftalara ve yıllara neden olabilmektedir.

Eğer, siz bu süreçte kendiniz ilişkiye girememe probleminizi vajinismusu yenemiyorsanız ,vajinismusla yaşamak yerine güvenebileceğiniz tecrübeli bir vajinismus tedavi merkezinden vajinismus tedavisi almanızı önermekteyiz.
Çünkü vajinismusla geçireceğiniz süre sizin ve eşinizin güzel günlerinizden çalmaktadır zaman içinde vajinismus yüzünden kavgalar ayrılmalar hatta boşanmalara kadar götüren bir sürece girebilirsiniz oysaki isteyerek ve severek birliktesiniz evlenmişsinizdir.

Devamını Oku

JoomlaWatch Visitors


88%Turkey Turkey
6.4%United States United States
1.7%Germany Germany
0.5%Georgia Georgia
0.4%Russian Federation Russian Federation
0.3%Austria Austria
0.3%Netherlands Netherlands
0.2%France France
0.2%Belgium Belgium
0.2%Azerbaijan Azerbaijan

Bugün: 107
Dün: 810
Bu Hafta: 1769
Geçen Hafta: 5744
Bu Ay: 21765
Geçen Ay: 26820
Toplam: 521145

JoomlaWatch Agent

JoomlaWatch Users


Sizi, Siz Anlatıyorsunuz

Hastalarımızın Vajinismusla İlgili Yorumları

Hastalarimizla Sohbetler

Videolarımız

videolar

Gebelik-Planlamasi

Biz Sizi Arayalım 

0532 3613132    0216 3869998    

Ameliyatlarda veya seanslardan dolayı bize ulaşamıyorsanız, Numaranızı bırakın Doktor Saygın Micozkadıoğlu sizi arasın.


Numaranızı bırakmak için tıklayın