Vajinusmus Makaleleri

Vajinusmus Makaleleri

Vajinismus Hastalığı Nedir ?

Vajinismus NedirVajinismus Hastalığı Nedir
Vajinismus problemi yaşayan birçok kadın, vajinismus hastası olduğunu bilmeden veya görmezden gelerek zaman kaybetmektedirler. Vajinismusla geçirmiş oldukları süre, evliliklerini yada beraberliklerine olumsuz yansımakta ve eninde sonunda da kadınların   kendilerine özgüvenlerini kaybettirmektedirler. 

Vajinismus hastalığı  "vajinusmus"  nedir sorusuna verilecek en iyi cevap  kadının cinsel ilişkiye girmek istemesine rağmen, sağlıklı bir şekilde cinsel birleşmeyi gerçekleştiremez. Burada bilinmesi gereken, kadının tamamen iradesi dışında elinde olmayarak, cinsel ilişki sırasında kasılması, eşini itmesi, bacaklarını kapatması,  ve bunları takibende cinsel ilişkiye girememesi, gerçekleştirememesi durumudur. Vajinismus tedavi merkezimiz istanbul'a gelip vajinismus hastalığını yenen kadınların bir kısmı vajinismus nedir sorusuna aşağıdaki yorumlarıyla cevap vermişlerdir. Vajinismusun sizin hayatınıza olumsuz şekilde yansımalarını istemediğimiz için, siz hastalarımızdan gelen vajinismus hastalığı nedir, vajinismus hastalığı nelere yol açar, Vajinismus hastalığı tedavisi nasıldır, vajinismusu çözdükten sonraki ,evliliğinize olumlu yansımalarını sizi bilgilendirme amaçlı bir eğitim mataryali olarak, siz değerli hastalarımızla paylaşıyoruz.

Op. Dr. Saygın Micozkadıoğlu
Jinekolog

 


 

Vajinismus-Nedir

 


Vajinismus  Hastalığı Tedavisi İstanbul - Öğretmen Emine Hanımın ilişkiye girememe ve Vajinismus  Nedir Hakkındaki Yorumları

Hayatında iki büyük korkusu vardı. İlk gece ilişkiye girmekle ilgili ve doğum yapmak. Altı yıllık beraberlikten sonra severek evlendiği adamla vajinismus problemi yaşıyordu. Kocası vajinismus hastalağı ile yaşamayı kabul ettiği halde, emine hanım  ilişkiye giremediği için ,kendini hep eksik ve yarım hissediyordu.Hatta o kadar tedirgin ki, ilişkiye girerse öleceğini sanıyordu. 
"Vajinismus hastalığı nedir , Neden cinsel ilişkiye giremiyorum " sorularına yanıt arayanlar için Emine öğretmenin vajinismus hastalığı ile ilgili yaşadıklarını  bilgilendirme amaçlı sizle paylaşıyoruz.

Emine ogretmen 5y

AĞLAMAYA, MUTSUZLUĞA, KORKULARA SON!
MUTLULUĞA, GÜZEL GÜNLERE MERHABA :)
Merhabalar ben Emine. 1,5 yıllık evliyim. 23 günlük de bu vajinismus hastalığını aşmış bulunmaktayım. Eşimle 6 yıllık beraberliğimizin ardından severek evlendik ve 1,5 yıl bu vajinismus hastalığ nedir ile uğraştım. Evet hayatta iki büyük korku vardı hep benim için; İlk gece ve doğum yapmak. Ama eşimle çok severek evlenmiştim ve bunu milyonlarca insan yapabiliyordu. Yani sırf bu yüzden sevdiğim insandan vazgeçemezdim. Ama öyle olmadı maalesef korktuğum başıma gelmişti. Eşim hayatımın sonuna kadar böyle yaşamayı kabul ettiğini, onun için problem olmadığını söylese de benim için öyle değildi. Hep eksik, hep mutsuzdum. Eşimden ayrılmayı düşünmedim tabi ama böyle nereye kadar devam ederdi Hep acabalarla doluydu kafamın içi. Araştırdım aylarca,vajinismus hastalığı nedir bu tür yazıları okudum. Olabilir, acaba ben de yapabilir miydim Ama doktora gitmeyi kabul edemiyordum bu konuda. "Ben eşimi bu kadar severken, isterken, yabancı biri bana ne yapacak, ne söyleyecek de bu kadar kolay olacak" diyordum. Bence ben bunu hayatım boyunca yapamazdım. Yaparsam ölürdüm sanki, o kadar imkansızdı. Bu saçmalıklar aylarıma mal oldu. Zar zor gittim Saygın Bey'e. 4. seansta yani 4 saatte bu vajinismus hastalığı bitmişti. Eee, nerde benim 1,5 yıllık çabam Hepsi kocaman, dolu bir poşet çöptü kurduklarımın. Yazıktı geçen zamanıma kendimi bu kadar yıpratmama.
Tedavim bitip ilk denememizde; gerçekten inanamadım. Eşim ben üzülmeyeyim diye "oldu" diyor zannettim. Evet olduğunun farkındaydım ama sanki böyle olmamalıydı, artık doğruları bilmeme, olabilirliğini kabullenmeme rağmen. Olmuştu.İlişkiye girmiştim ve canım yanmamıştı. Kalkıp yatağa baktım. Yatağın her yeri kan olmalıydı. Ama değildi! Ayağa kalktım. Kalkamamam gerekirdi. Tüm evi dolaştım, yürüyebiliyordum da. Bir daha lavaboya gidip, duş alamazdım. Ardından onları da yaptım. Eee yine hiç bir şey olmadı bana! Bu muydu yani hayatımın merkezine koyduğum Onu yaparsam artık hiçbirşey yapamam dediğim şey.
Tedavim süresince bunları öğrenmiş olmama rağmen o gece bunları tek tek yaptım acaba bir şey olacak mı diye. Bir insan artık emin olduğu, bildiği şeyi ispatlar mı kendine Düşünün artık bu problemi bilinç altıma kazıdığımı. Şuan bile hala inanamıyorum bunu yapabildiğime. Bu kadar kolay ve gerçekten çok normal ve sıradan olan bir şeyi nasıl bu kadar büyütmüşüm bilmiyorum... Ama geçen 1,5 yılıma üzülmüyorum artık. Belki saçma ama iyiki bunu yaşamışım diyorum. Çünkü doğruları öğrenerek, kendimi tanıyarak ve herşeyi bilerek olması daha iyi oldu. Bu problemi yaşayan tüm bayanlar lütfen zaman kaybetmeyin! Asla zamanla geçecek bir şey değil vajinismus. Zaman herşeyin ilacı derler ama bu konuda maalesef ilaç değil zehir oluyor. Sizlere tek tavsiyem en kısa zamanda karar verin. O kapıdan girdiğiniz an vajinismusun çözüleceğine ben inanıyorum Allah'ın izniyle. Siz karar verin yeter gerisi Saygın Bey'in işi. Asla kendinizi eksik ya da kötü hissetmeyin. Siz tek değilsiniz. Bu vajinismusu  yaşayan ve çözen milyonlarca kadın var. Siz de onlardan biri olacaksınız sadece, benim gibi. Sabrınıza, sevginize, desteğinize, güler yüzünüze milyonlarca kez teşekkür ederim Saygın Bey. Allah herşeyin en iyisini nasip etsin, o güzel kalbiniz gibi size. İyi ki varsınız, iyi ki tanıdım sizi. Siz ve Mine Abla'm ailemden biri gibisiniz benim için artık. Hatta ailemle bile paylaşamadığım vajinismus problemi, sizlerin yardımı ve desteğiyle çözdüm. Tedavim bitmiş olsa da her fırsatta geleceğim hep, o sıcak mutfakta kahvenizi içmeye. İnşallah Allah nasip eder de hamileliğimde de birlikte oluruz. Şu an tam olarak "evet" diyemesem de normal doğuma bile bir yeşil ışık yakabiliyorum :) Bence yapabilirim.
Sevgi ve Saygılarımla
TEŞEKKÜRLER...Vajinismus Hastalığı Nedir sorularıyla yaşarken, kendinizi bir anda tedavi almış olmanıza rağmen  hatta kızlık zarı operasyonu geçirmiş olmanıza rağmen, cinsel ilişkiye giremeyip,vajinismus yüzünden eşinizle boşanma aşamasında bulabilirsiniz. Oysa ki vajinismus hastalığı  doğru bakış açısıyla kısa sürelerde yenilebilen bir problemdir.

Emine ingiltere londra 

 

Vajinismus  Hastalığı Tedavisi İstanbul - Londra  Emine Hanımın ilişkiye girememe ve Vajinismus  Nedir Hakkındaki Yorumları 

Merhabalar Saygın Hocam;
Öncelikle teşekkür etmekle başlamak istiyorum,size binlerce kez teşekkür ederim. Evimde ve eşimle mutluysam bu sizin sayenizde.Ben 3 senedir evliyim 3 senesi çok zor geçti.Eşimle ilişkiye giremiyorduk ben itiyordum kasılıyordum.İlk gece korkuları, yırtılma kanama hep yanlış kurgular benimde beynimde hep bunlar vardı.psikolojik destek aldım. Ankara'da başka bir merkezde kızlık zarı operasyonu geçirdim fakat hepsinde final yine hüsran oldu.İlk başlarda vajinusmus hastalığını kendime yakıştıramadım bendeki kesin başka bir şey farklıdır diyerek kendimi kandırdım.Artık her denemenin finali benim için gözyaşları ve yıpranmaktan başka bir şey değildi.En son öyle bir hale geldik ki eşimle artık arkadaş gibi olmaya başladık artık deneme diye bir şey yoktu bizde .Finali bildiğimiz için biz artık denemeyi bıraktık.Küçük şeylere sinirlenip öfkelenip bağırmamızın tek sebebi buydu.Buda artık bizim boşanma yoluna gitmemize sebep oldu;3 senede ben ve eşim artık çok yıpranmıştık.Bu evliliğin artık ya bitmesi yada biran önce bir çaresi bulunması gerekiyordu.Bendeki kesinlikle vajinusmus olduğunu kabullendim ve başladım araştırmaya,uzun bir araştırmadan sonra Saygın Beyin bu alanda.....................................inandım ve güvendim.Randevu yapıp Londra'dan İstanbul'a tedavi olmaya geldim.Giderken bende ve eşimde umutsuzluk vardı acaba yine mi olmaz eşimi zorla İstanbul'a getirdim o bana inanmadı boşuna gidiyoruz dedi.Bu düşüncelerin hepsi Saygın hocamla görüştükten sonra silindi.Kliniğe ilk girdiğimde o sıcaklığı ve enerjiyi aldım ve ilk görüşmeyi yaptık.Bana o kadar güven verdiniz ki ben ve eşim ilk görüşmede doğru adreste olduğumuza inandık.O kadar özenle ve sabırla anlatmanız çok güzel bir şey.Yani bunu ben yaptıysam her bayan yapar.Ben 4 gün içinde tedavi oldum ve evime döndüm ve aynı hafta eşimle ilişkiye girdim.Şuan inanılmaz mutluyum.Saygın hocam siz bana demiştiniz ya Allah kimseyi böyle yaratmadı evet çok haklısınız herkesin mutlu olmaya hakki var.Hiç kimse bir gün bile beklemesin zaman kaybetmesinler ve hemen tedavi olsunlar asla yalnız değilsiniz,ben gelmeden önce kendimi çok yalnız değilsiniz,ben gelmeden önce kendimi çok yalnız hissediyordum ama buraya geldikten sonra benim gibi bir çok kadın olduğunu gördüm ve bu bana güç verdi.Kendiniz için isteyin ve başarırsınız.Ben aslında çok şey bildiğimi zannederdim;fakat tedavi olduktan sonra ben aslında hiç bir şey bilmiyormuşum.Yanlış bilgi ve kurguymuş.Siz benim bilinçaltımı değiştirdiniz ve şuan çok mutluyum .Tüm iyi dileklerim ve dualarım sizinle.
EMİNE/LONDRA

 


(Vajinismus hastası Sibel - Danimarka - Yönetici direktörü Vajinismus nedir tedavisi ile ilgili yorumları) Herzaman azimliyimdir, korkularıma yenik düşmem.Eşimle cinsel ilişkiye girememek buda benim kendime olan özgüvenime ve evliliğime yansıyordu. Hiçbir kadın bu sorunu taşımak istemez. Ama öyle bir duruma geliyorki insan gerçekten iyileşemezmiyim, diğer kadınlardan fiziksel ve ruhsal olarak farklıyım galiba, eşim benim için doğru insanmı diye düşünüyorsun. Bilinçaltında kendine zarar verip, pasifleşiyorsun,Oysaki  vajinismus  tedavisi kişiye uygun olarak  verildiğinde çok kısa süreler içinde kişi eşiyle ilişkiye girmekle ilgili problemini  rahatça yener.

Danimarka vajinismus tedavisi mektubu


Vajinismus Tedavisi Suudi Arabistan - Mühendis Beren Hanımın Vajinismus  Nedir Tedavisi Hakkındaki yorumları

Beren suudi arabistan

 

Merhaba,
Ben 6 aylik evliyim. 6 yillik birliktelik uzerine esimle severek evlendim. Rahatsizligimin farkinda idim ama okumus muhendis olmus biri olarak bu problemi yasayan tum arkadaslarim gibi kendime yakistiramadim. Balayimin 3. gununde vajinismus hastası oldugumu kabul ettim ve tedavi icin internetten arastirmaya basladim. Bunun psikolojik oldugunu ve bir cinsel terapist ile asabilecegime inanarak . 6 ay boyunca vajinismus hastalığı tedavisi gordum. Gerek maddi, gerekse manevi olarak esimle bozguna ugradik. Problemin gercekten beynimizde oldugu dogruydu ama bu cozumun sadece psikolojik olmadigini artik cok netti. Esim artik disardan yardim ile cozulemeyecegini akisina birakmamiz gerektigi soyluyordu. Tamamen inancini yitirmisti. Birgun, bunu cozen bir suru kadin varken ben mahkum olmayacagim dedim. Arastirmaya basladim ve internette Kayra Bera ile karsilastim.
Daha onceki jinekolojik muayenelerimden kizlik zarimin kalin oldugunu ve ameliyat olmam gerektigini ogrendim ve bu operasyonu reddettim. Evet ameliyatta benim icin kismi cozum olabilirdi ama kesin cozumum bu degildi bunuda bildigim icin tercih etmedim. Suan diyorumki iyi ki reddetmisim. Gercekten tum kara bulutlarim dagildi. Toplam 5 seansta bu illetten kurtuldum hemde operasyona ihtiyacim kalmadan. Sadece ilk seansta vajinismus nedire  tum bakis acim degismisti. Yapabilecegime olan inancim artik tamdi. 2-3-4-5. seansin bitmesi ile sonuca yaklasmaktaki heyecanim giderek artiyordu. Esimle paylastigimda pek inanci yoktu.Ama o da hakliydi cok kez ona umut verip hayal kirikligina ugratmistim. Ama bu sefer farkliydi. Sonucu gorunce zaten kendiside inanacakti bana :). Seans bittikten birkac gun sonra Saygin Bey'i aradim. Deneyebilecegimizi soyledi. Esimle iliskiyi denedik ve ikimizde gerceklestigine inanamadik . Aci yoktu! Kan yoktu! hersey kolay ve basitti.
Artik Mutluydum !
Eskiden esimden kose bucak kacar. Devamli bana kizgin oldugunu dusunur. Kendimi berbat hissederdim. Ama suan kendimlede esimlede baristim. :) Evliligim degil sadece hayatim kurtuldu. Icimde biryerlerde eksik olan ozguvenim yerine geldi. Ben evliligime o gun basladim. Tum kotu gunler artik geri kaldi. :)
Basta Saygin Bey'e evliligimizde guzel yeni bir baslangic yapmamiza oncu oldugu icin tesekkur ediyorum. Sevgi ve saygilarimi sunuyorum. 
Mine hanima ictenligi ve yardimlarindan dolayi minnettarim. 
Ve gercekte benden destegini esirgemeyen diger vajinismus arkadaslarima tesekkuru borc bilirim.
Sevgili Ilerde klinigi ziyaret edecek arkadasim. Suan moralin yerlerde, esine biraz kirgin biraz kizginsin, bir o kadarda kendine tabi. Belki her denemende canin yandi ama daha cok kalbin acidi. Artik kendine iskence etme. Once kendine guven sonra klinigin tecrubelerine guven. Cunku hepimiz senin yerindeydik ve sayimiz az degil yalniz degilsin. Birak sana uzanan yardim elini tut. Cunku mutlu olmayi sende hak ediyorsun.


 

(Vajinismus hastası Emine - İstanbul - Öğretmen Vajinismus  Nedir Tedavisi hakkında yorumları) 20 aydır hayatımdaki herşeyi vajinismusa endekslemiştim. İnsanlardan kaçmaya, sevdiğiniz kişilerle bile görüşemiyorsunuz. Hep bir eksiklik duygusu, sanki insanlarda bu durumunuzu biliyor ve yüzünüze söyleyecekmiş gibi geliyor. ailenin çocuk baskısı, sürekli gergin ve sinirli hal, eşimle kavgalar ve daha neler neler...Vajinismus nedir  hastalığını herkes yener bir ben eşimle cinsel ilişkiye giremeyiceğim diye düşünürsünüz.

Emine-ogretmen


 

 

Vajinismus Hastalığı Tedavisi Adana - İşletmeci Gizem Hanımın  ilişkde kasılma,Vajinismus  Nedir Hakkındaki Yorumları

 

Gizem Vajinismus Adana 

Degerli hocam saygin bey;
Söze nasil baslayacagimi bilmiyorum bundan tam 2 yil once evlenmistim hersey cok guzel derken sebebini bilmedigim bir sorunla karsilastim.birliktelik olamamak gibi... bu vajinismus neden olur bu kadar rahat biriyken esimle goruserek evlenmeme ragmen cok sevmeme ragmen niye ilişkiye giremiyorduk anlamis degildim.hep esim yuzunden olmuyor zannediyordum kendimde birsey bulamiyordum doktorlara gittim adana da sonra psikolog cinsel terapist muayeneleri oldum ama basarili olmadi parmak egzersizleri yapman gerekiyo dediler yapamadim tum umudumu yitirmistim esime bir gun ciddi bir sekilde ayrilalim bu is olmuyo ben onu cok seviyordum ama onuda bu duruma surukleyemezdim.onun icin ondan vazgecmem gerektigini dusundum yaklasik 5 ay once esim saygin beyi bulmus internette ve bir sevincle umut kapisi acildi dediginde ben olmaz burda her yolu denedik olmadi dedim yine gitmek istemiyordum sonu husranla bitcegini dusundugum icin 5 ay arastirdim sonra kafama yatti ve gittik adanalardan iyiki gitmisiz ve gideli 2 hafta oldu dondugumuzde hic sıkıntı yasamadan birlikteligimiz oldu biz bile inanamadik saygin bey ne yapti derseniz inandirdi motive etti sizde isterseniz olur harika bir insan bunu bizlere hic korkutmadan yendirdigi icin ozel hissettirdigi icin inanin bu mektuplarada inanmiyordum ben kendileri yaziyordur diyordum ama suan tum vajinismuslar gibi bende cozmus sorunumu bu kagida dokuyorum cok mutluyum iyiki gitmisiz keske en basta taniyip gitseydik kesinlikle ertelemeyin ve saygin beye gidin ben adanadan sevgilerimi saygilarimi sunuyorum bizleri mutlulugumuzu sagladiginiz icinde tesekkurler saygin bey hoscakalin...


(Vajinismus hastası Filiz - Bolu - Ebe Vajinismus nedir  tedavisi hakkında yorumları) Vajinismus hastası olabileceğim aklımın ucundan bile geçmemişti. Çok zor günler geçirdiğim, anlayabilmek için yaşamak gerek. Yaşama sevincim, kendime olan güvenim gün geçtikçe azalıyordu, Vicdan azabım giderek artıyordu. Evliliğimin bitmesinden korkuyordum.Vajinismusu  yenen birisi  olarak ertelemeyin.

ebe bolu vajinismus tedavisi mektubu


(Vajinismus hastası Meral - İstanbul - Bankacı Vajinismus  Nedir ile ilgili yorumları) İlk gece korkusu   ne olduğunu bilmiyordum.  2 yıllık evliydim. Vajinismusla ilk gece tanıştım. Düşünsenize sevdiğiniz insanla evlisiniz ama ona yaklaşımıyorsunuz. Seviyorum, aşığım ama korkuyorum. İçimde fırtınalar kopuyordu, yüzüm gülmüyordu. Çocuk ne zaman olacak sorularına hep yalan cevaplar verdim. 

Meral vajinismus nedir


 (Vajinismus hastası Nesrin - Hemşire Hanımın  ilişkide kasılma,Vajinismus  Nedir Hakkındaki Yorumları- Muğla) Ümitsizdim, güvensizdim, başaramayacağım korkusu içindeydim, Özetle tek kelime ile vajinismus hastasıydım.Vajinismus nedenini düşündüm fakat bulamadım.İlişkiye giremedim Yaşadığım psikolojiyle vajinismus yüzünden boşanmayı düşündüm, gece yarıları ağlama krizlerine girdim. Vajinismus nedir vajinismus hastalığı nedeni ile 3 merkeze başvurdum, sonuç kafa karışıklığı...  sosyal fobim gelişti, insanlardan uzaklaştım...

Hemsire-Nesrin


İsmim Derya 30 yaşındayım 3,5 yıllık evliyim. Çok büyük hayallerle hazırladığımız evlilik hayatımızı kabusa çeviren vajinusmus hastalığı ile tanışmam ilk gecemizde oldu İlişkiye giremedim.Önce utanma duygusuydu yaşadığım,sonrasında  ilişki anında korku ve acı. Duyduğum büyük acıdan sonra bir daha ilişkiye girmeyi deneme cesareti bile bulamadım kendimde,sanki orada bir duvar var gibi geliyor ve yıkılması için büyük bir acı yaşamam gerekiyor gibi.Ha bugün deniycem ha yarın ilişkiye gireceğim  derken geçen 3,5 yıllık sürede cinsel ilişkie giremedim.Ön sevişmede hiç problem yok.İş taki o safhaya geldiğinde tüm vücudum buz kesiyor  ilişki anında kasılıyor,kilitleniyorum sanki.
Sonrası bir daha kine inşallah temennileriyle yıkıntının üstüne bir yıkıntı daha koyarak beklemekle geçiyor.


 Bankacı Derya  Hanımın  ilişkde kasılma,Vajinismus  Nedir Hakkındaki Yorumları

"Vajinismus Hastalığı Nedir " sorularıyla ilk tanışmanız genellikle ilk gecenizde balayınızda olur. Herşey mükemmel giderken, o'an da karşınıza bir duvar çıkar ve tüm vücudunuz buz keser, ilişki anında kasılır, kitlenir. Sonrası bir daha ki sefere inşallah diye diye zaman kaybettirir...

Derya iliskiye giremiyorum 

"Vajinismus Hastalığı Nedir , Neden cinsel  ilişkiye giremiyorum " gibi sorularınızın cevabını verebilmek için probleminizin net bir şekilde adını koymanız ve çözümü zamana bırakmayıp, üstüne gitmek gerektiğini bilmek ,vajinismus hastalığını yenmek için ilk adımdır. Seyda seans ogretmen

 muhasebeci Ş Hanımın  ilişkde kasılma,Vajinismus  Nedir Hakkındaki YorumlarıAdım Ş.. İngilizce öğretmeniyim.32 yaşındayım ve 4 senelik evliyim.İlk başlarda bir problemim olmadığını,zamanla bir şekilde olacağını düşünerek rahat davrandım.Fakat zaman geçtikçe,eşimle ilişkiye girmeye çalışırken,bir noktada gerildiğimi kendimi kastığımı farkettim.Bu da sonuca ulaşmamıza engel oluyordu,ilişkiye giremiyorduk, zamanla denemelerimizde azalmaya başladı, benim ilişki anında korkularım,kasılmalarım sebebiyle.Eşimi çok sevmeme,çok fazla çocuk istememe rağmen ilişkiyi giremiyordum.Zamanla nasıl olsa ilişkiye giremiyorum diye düşünmekten, denemeyi de bıraktık ve bu beni daha da mutsuz etmeye başladık.İlişkiye girememe nedenim bir şekilde ne olacağını bilmediğim için korkmam,bana ilişkinin  acı vereceğini düşünmem.


Bununla birlikte vajinismus hastalığını  yaşayan kadın vajinasının içine penis, parmak veya herhangi birşeyin girişine izin veremez, verse bile sürekli ya da tekrarlayan güçlükler olarak bu durumu devam eder.

Vajinismus Hastası "vajinusmus" (Cinsel İlişkiye Girememe) sıkıntısı yaşayan kadınların zamanla cinsel ilişkiden kaçındığı, cinsel ilişkiden korktuğu  ve istemsiz olarak pelvik kas kasılmaları yaşadığı, cinsel ilişki öncesinde korku ve acı çekmektedirler.

Tam vajinismuslu olan kadınlar, cinsel ilişki esnasında vajinasına penisin, parmağın ya da herhangi bir nesnenin girişine izin vermezler.

Kısmi vajinismuslu olanlar ise cinsel ilişki anında vajinal ilişkiye zorlukla girmekte ve ağrılı cinsel ilişki nedeni ile acı duyarak cinsel ilişkiye girmektedirler. Bu durum yani ağrılı cinsel ilişkiye girebilmek gerek erkek açısından gerekse kadın açısından hep bir problem olarak sıkıntı yaratmaktadır.

Vajinusmuslu (Vajinusmus) kadın bu durumu tüm ömrü boyunca yaşayabileceği primer vajinismuslu  gibi, daha önce normal cinsel yaşamı olmasına rağmen, sonradan da meydana gelebilir. sekonder (ikincil) vajinismus nedir.

Dünyadaki literatürde, vajinismusu DSM-IV  Diagnostic and statistical of mental disorders disparoni ile beraber cinsel ağrı bozukluğu olarak sınıflandırılır.

Vajinismusda (Vajinusmus), uyarılma, cinsel istek ve zevk alma duygusunda problem yoktur. Bunun yanında zamanla cinsel ilişkinin başarısız şekilde sonuçlanması nedeniyle cinsel istek ve haz duygusu azalabilir ve kaybolur.

Vajinusmus (Vajinusmus), vestibulit sendromu ve ağrılı cinsel ilişki ile de görülebilir.

Vajinusmuslu kadınlar, yıllık her kadının yaptırması gereken jinekolojik bir takım test ve takiplerini yaptıramazlar. örnek: serviks tarama testini  smear testi yaptırmaktan kaçabilirler. Vajinismuslu kadınlar; Vaginal tampon, vajinal krem veya fitil kullanamazlar.

Kadınlar, doğumdan sonra cinsel ilişkiye girememekten , ağrılı ya da zor cinsel ilişkiye girdiğinden dolayı jinekolojik muayeneden kaçarlar.

Bir    hastamızın vajinismusla ilgili yorumları

Korkum ve endişem ne bende tam olarak bilmiyorum.Ama sanırım korku,cinsel ilişki anında  canımın acıyacağı da değil.Dayanabilirim diyorum.Ama yine de olmuyor.Endişem ise ya yine başaramazsam vajinismus sorunu çözemezsemiilişkiye giremezsem diye.Tek istediğim vajinismus hastalığına  çözüm bulmak.İnanıyorum ve istiyorum.Bazen diyorum ki senelerdir çektiğin acı ve psikolojik baskıdan da mı daha zor.Aslında ilişkiye girmek kolay deniliyor.Ama yaşadığım ve aldığım öncek vajinismusi tedavilerden dolayı endişelerimde var.Ama yinede bugünün hayatımda dönüm noktası olarak görmek istiyorum.Nur/İzmir

 

Vajinismus Hastalığı Nedir sorusunu bazen anatomik engeller neden olur. Çünkü kızlık zarının kalın olması, sizi anatomik nedenli vajinismus hastalığı ile tanıştırır.


Anatomik nedenli vajinismus sorununu yaşamış ve kalın kızlık zarı nedeniyle cinsel  ilişkiye giremeyen bir çiftin yaşadıkları

 

2 yıllık evliyim eşimle ilgili herhangi bir problemim yo,k evlenmeden öncede asla böyle bir şey yaşayacağımı düşünmezdim.Çünkü güçlü bir kadın olduğumun farkındaydım  ağrı eşiğim yüksektir diye biliyordum, ama bunların bir öneminin olmadığını iki yıllık ilişkiye giremediğim, başarısızlığımdan sonra anladım.Sorunum korkmak,acı olacak diye değil gibi vajina önündeki çıkıntı sanki kapalı herhangi bir giriş yok, zorlayacak gibi hissediyorum ve dokunulduğunda bir anlık tepki çekilme oluyor.Biraz cinsel isteksizlik biraz istememe vs ilişki denemelerinde biran önce bitsin istiyorum.Eşimi bazen zorluyorum olsun artık kendim ide fakat orda bir duvar var gibi, zorlamayla ilişkiye giremiyorum, olmuyor.Artık herşeyi bir kenara bırakıp kafamı toplayıp vajinismus hastalığımı yenmek,ilişkiye girmek istiyorum ve inanıyorumda olacak.
Hale hanım   Anotomik nedenli vajinismus hastalığı nedeni ile ilişki anında yaşadıkları

Şuan içinde bulunduğum psikolojiyi kelimelere dökmek benim için zor fakat olumlu okadar sebebim varken umutsuzsluğa kapılmaya lüzumsuz görüyorum.Evliliğim boyunca kendime nekadar gereksiz yüklendiğimi farkettim.Saygın Bey’e gelirken 3-4 seansla bu işi halledeceğime o kadar inanmıştım ki bugün gördük ki fizyolojik bir sorun (kızlık zarımın kalın olması) bana 2 yıl engelmiş.Çok şanslıyım ki bunu Saygın Bey farketmemi sağladı.Artık küçük bir operasyonla önümdeki engellerin büyük bir kısmını aşacağım.Sorunum ben kaynaklı kısmının çok az olduğunu bilmek beni rahatlattı.Şuan tek korkum o küçük operasyon ama onuda halledicem.Daha sonra seanslarla önümdeki mutlu günlere kavuşacağım ;buna inanıyorum ilk seansta bile yapabileceğime inanmaya başladım.
Hale

 

Vajinismus Tedavisi Kocaeli - Hale Hanımın Vajinismus  Nedir Hakkındaki Yorumları

hazan

 

Vajinismus Hastalığı Nedir sorusunun cevabını aşağıda vajinismus hastalığı  problemini yaşayan ve çözmek için bir takım yanlış tedavi sonucu sadece kendinin bu problemi yaşayıp, vajinismusu yenemeyeceğini,ilişkiye giremiyeceğini düşünüyordu...

 

10 aylık evliliğimiz boyunca her  ilişki denememiz  başarısızlık ile sonuçlandı. Sakinleştirici ilaç, alkol vb.her türlü yolu denememize rağmen ilişkiye giremedik, olmadı. Görüşmeye geldiğim gün yalnız olmadığımı hissettim. Sanki hayatım boyunca ilişkiye giremiyeceğim, olmayacak, artık yapacağımız bir şey kalmadı diye düşünürken size ulaştık.Cinsel ilişki anında acıyacak korkusu, kanama olacak korkusu hatta o günümüzün hastanede sonuçlanacağı korkusu vardı. Doğum da benim içinde mucize… Şimdiden teşekkürler

 

Vajinismus Hastalığı  Nedir , Niye Cinsel İlişkiye Giremiyorum  
Cevap:
Korkumun nedeni nasıl olacak bilmiyorum bu yüzden kulaktan duyma yanlış bilgiler yüzünden’de olsa gerek korkuyorum ve  ilişki anında kasılıyorum,birlikte olamıyorum.

Merhaba; Ben Lale 26 yaşındayım.3 Aylık evliyim. Eşimi seviyorum fakat birlikte olamıyorum,ilişkiye giremiyorum ve bu beni üzüyor. Anlamını bilemediğimiz ve hiç yaşamadığım bir durumdan eşimle birlikte olmaktan korkuyorum.Korkumun nedeni nasıl olacak bilmiyorum,S bu yüzden kulaktan duyma yanlış bilgiler yüzünden’de olsa gerek korkuyorum ve birlikte olamıyorum. Eşimle yatak aşamasına gelene kadar herşey süper çünkü eşimi seviyorum ama sonrası benim için kabus buz kesiyorum ve ağlamaya başlıyorum ben bunun adına korku diyorum. CEREN HANIMIM YASADIKLARI

 

Vajinusmus  Hastalığı  Nedir , Vajinismusa Neler Yol Açar
Kadın vajinasında bir duvar var sanar ve vajinasının çok küçük olduğunu düşünür. 

Adım Ayşe, 2 Aylık evliyim. Eşimle kendimi kastığım için birlikte olamıyoruz.Aslında herşey iyi giderken iş o ana gelince orada sanki bir duvar oluyor. Eşim sabırlı anlayışlı ama biliyorum ki birgün sabrı tükenecek. Sanki hiç yapamayacak gibiyim. Vajinam küçükmüş gibi düşünüyorum.Parmak grişi olabiliyor ama nedense penisi hiç alamıyorum. Çok acıyacak gibi geliyor. Bazen soğuyorum çünkü her denedikçe yapamamak güvenimi kırıyor.

 

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Duygu Hanımın vajinismus tedavisi hakkındaki yorumları

26 yaşındayım ve 15 aylık evliyim. 12 yıllık birlikteliğimizden sonra artık evliyiz. Böyle bir sorunla vajinismusla  karşılaşacağımız aklıma bile gelmezdi ve böyle bir hastalıktan da haberimiz yoktu. Sevgililik dönemimizdeki tam anlamıyla olmasa da denemelerimizde böyle bir problemle karşılaşmadık. Ben bu sorunun en azından kendimde panik atakla bağlantılı olabileceğimi düşünüyorum ; çünkü o andaki duygularım ve tepkilerim panik halindekilerle aynı. İsteyerek başlamalar, sonra  cinsel ilişki anında tam o anda en son aşamada korku, panik, ağlama ,kasılma, nefes alamama, acıyacak korkusu, kanayacak korkusu, yırtılacak, korkusu, korku, korku. Bunlar düzelir, yarın düzelir, diye diye 15 ay geçmiş. Ve buradayız, umutluyum, umutluyuz, heyecanlıyız ve birazda endişe. Eşimin anlayışlı olması her zaman olumlu bakması bana da aslında umut veriyor. Neden böyle oldu acaba diye düşünüyorum ama cevap bulamıyorum. Bu konudaki aile ve kültürel baskılar, yanlış bilgiler, oradan  buradan duyulan eksik bilgiler hepsinin vajinismus  hastalığı için  bir etkisi vardır. Ama düzelecek, düzelmeli, çocuklarımız olmalı ve bu günler geride kalmamalı. Duygu

duygu1 seans


Vajinismus Tedavisi İstanbul - Grafiker Nurdan Hanımın Yorumları

Adım Nurdan 26 yaşındayım; 1,5 yıllık evliyim. Fakat hiçbir sorunum yoktu evlenene kadar gayet mutlu, huzurlu yaşantım vardı. Ta ki evlenince eşimle her birlikte oluşumuzda yaşadığım sıkıntılarımdan dolayı içime kapandım, mutsuzluk yakamı bırakmadı çoğu kez hastanelerdeki ........... gittim. Vajinusmus olduğumu öğrendim. Tedaviler  terapiler gördüm. Biraz rahatlama oldu fakat bunu yine çözemedim. Tamamen kendimi bıraktım evden çıkmadım psikolojim bozuldu sürekli ağlamaktaydım. Sakinleştiriciler kullandım onlar beni çok kötü yaptı. Kas ağrılarım ve uyuşmalarım başladı. Her ilişki sonu hayal kırıklığı yaşadım. Eşimi çok seviyorum 10 senelik flört ettik ve sonuncunda evlendik çok bağlıyız birbirimize eşim çok anlayışlı fakat ben kendimi yetersiz hissediyorum ona karşı çok kötü oluyorum. Uzun araştırmalarım sonucunda burayı buldum ve geldim inşallah umudum hislerim ve mutluluğuma yeniden kavuşurum. Şuan bunu yazarken bile kafamda deli sorular var. Acaba başara bilecekmiyim korkularım geçecek mi. Canım acıyacak ve içimden bir şeyler kopacak gibi hissediyorum kendimi. Aşırı kasılmalar yaşıyorum. NURDAN

Nurdan


Vajinismus Tedavisi İstanbul - Nursel Hanımın vajinismus nedir hakkındaki düşünceleri

Merhaba Ben Nursel; 32 yaşındayım 7 yıllık bir evliliğim var söylemesi zor olan bir vajinusmus hastalığına evlendikten sonra öğrendim. Eşimin anlayışlı davranmasına rağmen çok zor günler yaşadım. Neden ben zaten 15 yaşından beri yaşadığım hormon bozuklukları, adet göremem, daha 17 yaşında öğrendiğim belki anne olamama ihtimalim ve üstüne vajinusmus  son zamanlar yani son 2 yıl sanki eşimin anlayışı da azalmaya başlamıştı. İlk zamanlar adam olana çok bile diyen adam değişmeye başlamıştı. Kendimi daha çok suçlamaya başlamıştım. Buraya gelmeden 2 sene önce konuşmuştum fakat cesaret edememiştim. Şimdi ise buradayım. Bunu yenmek zorundayım ilk önce kendim için daha sonra eşim için . İlişki sırasında yaşadığım yanmalar, kasılmalar, bacaklarımın kilitlenmesi, robot gibi oluyordum. Düşündüğüm tek şey bundan kurtula bilecek miyim. Normal bir kadı olabilecek miyim. Şuan bunlar bana çok zor geliyor. Hatta imkansız.

 


SONSÖZ:diğer kadınlardan hiçbir farkınız  yok, doğaya karşı gelme lüksünüzde yok...O yüzden de  vajinismus nedir e biran  önce yanıt bulmak ve harekete geçmek önemli 
Op. Dr. Saygın Micozkadıoğlu

Kadın Hastalıkları ve Doğum doktoru  vajinismus ile ilgili görüşleri

 

Vajinismus muyum Testi

 

Vajinismus-muyum

Vajinismus Tedavisi Merkezimiz istanbul'a vajinismus - cinsel ilişkiye girememe sorunu ile gelen kadınların bir kısmı vajinismus muyum? Tam emin değilim, ya da vajinismus belirtilerinin ben de birkaçı var, acaba vajinismusmuyum ? diye sormaktadırlar.

Vajinismus klinik olarak, sizin için hazırladığımız Vajinismus muyum? mini testini yaparak vajinismus olup olmadığınız hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

VAJİNİSMUS KLİNİK VAJİNİSMUS MUYUM? (Cinsel İlişkiye Girememe) TESTİ;
1-  Cinsel birleşmenin sıkıntılı, keyifsiz, zor ve ağrılı gerçekleşmesi
2-  Eşi ya da erkek arkadaşı ile cinsel ilişkiye girmekten korkma ve cinsel ilişkiye girme anında kasılma girememe ,eşini ilişki anında itmesi,ilişkinin tamamlanma aşamasında endişe duyması
3- Cinsel ilişkinin kısmen gerçekleşmesi penisin bir kısmının vajinaya girmesi cinsel ilişkinin tam olarak tamamlanması,cinsel ilişkinin sonunda kanama, cok acıma, yanma ,ilişkide kasılı kalıp kitleneceğini düşünmek gibi
4-  Vagina içine parmak sokamama
5-  Vajina içine tampon yerleştirememe
6-  Vaginal ultrasounda girememe
7- Kadın doğum muayenelerinden çekinme, korkma, masaya çıkamama
8- Vajina içine medikal tedavi amaçlı vaginal fitil, vajinal krem kullanamama

 

Yukarıdaki belirtilerin bir kısmının sizde bulunması, vajinismusla karşı karşıya bulunduğunuzu gösteren bir durumdur. Burada tam tanınızın konması için güvenilir bir kadın doğum uzmanına gitmeniz ve jinekolojik muayenenizi yaptırıp vajinismus tanınızı netleştirmeniz çok önemlidir.
Bu muayene; bir jinekologla, kolay, ağrısız ve birkaç dakika süren bir muayenedir.
Vajinismuslu kadınlar, cinsel ilişki sırasında eşleri ile sevişmekten keyif alabilir ve hatta orgazm olabilirler. Bununla birlikte zamanla vajinusmus (Cinsel İlişkiye Girememe) probleminin ortaya çıkardığı duygu durumu ile zamanla ilişkiden soğuyabilir. Hem kadında hemde erkekte cinsel isteksizlik gelişebilir. 
Vajinismus (Cinsel İlişkiye Girememe) tedavisini almamış çiftler, bu durumu böyle kabul edebilir ve cinsel ilişkiye girmeden, ilişki durumlarını korur fakat bu problem zamanla çiftlerin birbirinden uzaklaşmasına hatta ayrılmasına kadar götürebilir.
Vajinismus (Cinsel İlişkiye Girememe) sorununu yaşayan kadınlar, sevişme aşamasının başında yeterli ıslanma, arzu ve istek olmasına rağmen cinsel ilişkiye girme anı geldiğinde, korku ve heyecan nedeniyle bacaklarında ve vücutlarında kasılma hissederler ve eşlerini cinsel ilişkiye girmelerine izin vermezler, eşlerini iterler.
Burada çiftlerin unutmaması gereken; bu durum cinsellikle, cinsel ilişkiyle ilgili kadının tamamen iradesi dışında, elinde olmadan, refleks olarak ortaya çıkmasıdır.
Bu durumun nedeni de, vajinismus hastalığı yaşayan kadınların, çocukluktan şu anki durumlarına kadar geçen sürede, cinsel ilişkiyle ilgili, bir takım bilgileri yanlış ve eksik algıladıkları için, ilişkiye girmeyle ilgili bu kısır döngüyü yaşamaktadırlar.


Bu yanlış eksik bilgilerin, inanışların, yanlış düşünce kalıplarının değiştirilip yerine, ilişkiyle ilgili net, doğru bilgi ve telkinleri vererek vajinismus sorunundan kurtulmak mümkündür.

 

Bazende kadınlar kendilerine vajinismus hastalığını konduramazlar!

 

"Neden vajinismus oldum"neden cinsel ilişkiye giremiyorum, sorusuna "hiçbir nedenim yok" diye cevap verebilirler. Sonuçta sizin vajinismus hastalığınız anatomik nedenli değilse ve kendi başınıza vajinismus hastalığınızı yenemiyorsanız, en başta kendiniz, sonra beraberliğiniz için  vajinismus sizi yıpratmadan, kendinize uygun olan vajinismusla ilgilenen doktordan bir an önce profesyonel destek almanızı öneririz.

Aşağıda bütün bu durumları yaşamış hemcinslerinizin vajinismus ve vajinismusun getirdiği süreçleri takip edebilir ve gerekli bilgilere sahip olabilirsiniz.

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Avukat Tülin hanımın vajinismus ve vajinismus tedavisi ile ilgili görüşleri

İlk ilişki girme denememizde canım okadar yandı ki... Vajinismus olmam için hiçbir nedenim yoktu. Küçücük kızların bile cinsel ilişki yaşadığı bir dönemde ilişkiye girmeyi beceremeyecek kadar beceriksiz hiç değildim.Ağrılı cinsel ilişki deneyimimden sonra,sayısız ilişki denemelerinde de ilişkiye girememe sorunum devam etti..Vajinismusu yendiğim zaman ilk ilişkiye girdiğimde inanamadım. Eşime defalarca gerçekten oldumu diye sordum. Vajinismusu yendikten sonra evliliğinizin tadı inanın değişecek.

vajinismusmuyum


Eşinizi uzun süre tanıyor olabilirsiniz ve eşinizle aşk ve sevgi dolu bir birlikteliğiniz olmuştur. Nihayet evlenmişsinizdir fakat evlendiğinizde vajinismus gerçeği ile karşılaşabilirsiniz. Önce vajinismusmuyum diye düşünebilir, kendinize konduramayabilirsiniz ve hatta neden vajinismus oldum sorusunun yanıtı olarak "hiç bir nedenim yok" diye cevap verebilirsiniz. Vajinusmusu kabullenmeyerek geçirdiğiniz sürede yıpranırsınız. Oysa ki durumunuzun tespitini doğru yapıp kendinize uygun bir vajinismus tedavisi alarak aylardır, yıllardır kendinize konduramadığınız vajinismustan kısa sürelerde kurtulabilirsiniz.

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Editör Esin hanımın vajinismus vajinismus tedavisi ile ilgili görüşleri 

Eşininin hayalini yıllarca kurmuş bir kadın olarak vajinismusu kendime asla konduramadım. İlişkiye girememe problemimi kabullenmem 10 ay sürdü. 10 ay hergün ağladım. Vajinismusu çözdükten sonra eşimle okadar mutluyuz ki hiç sebepsiz birbirimize gülümseyip duruyoruz.

Esin-m


Vajinismus hastalığınızı ilk başta kabul etmeyip, körlük ve inkar aşamasından sonra vajinismus hastalığınızı kabul edersiniz ama vajinismusla geçirdiğiniz sürede beraberliğiniz yıpranmış ve sevdiğinizden ayrılmışsınızdır. Sevgilinizden ayrıldıktan sonra vajinismusu umursamazsınız, vainismusu önemsemezsiniz. Nasıl olsa bir daha aşık olmayacaksınızdır ama aşık olursunuz. Hemde vajinismusu çözmeye itecek önemli bir aşktır. Herşey iyidir, güzeldir ama o duvar yok mu o duvar, oraya geldinizmi duruyordur olay. Vajinismusun nedenini anlayamıyorsunuzdur. Neden ilişkiye giremiyorum diye sorarsınız. Baskıcı bir aileniz yoktur, eğitimlisinizdir ama ...

Vajinismus Tedavisi Amerika / Newyork - Öğrenci Merlin hanımın vajinismus vajinismus tedavisi ile ilgili görüşleri 

 Vajinismus problemi mi uzun körlük ve inkar aşamasından sonra kabullendim. Eşimden boşandım sonra feci aşık oldum. Vajinismusu çözmeye yetecek önemli bir aşktı. İlişkinin başlangıcında herşey iyidi, güzeldi ama o duvar yokmu o duvar, oraya geldik mi duruyordu olay. Nedir sebebi anlayamıyordum. Ben koskoca eğitimli, özgür kadın neden ilişkiye giremiyordum ki. Baskıcı bir ailem yoktu, tecavüze de uğramamıştım, tecrit değildim, neydi peki sorun... Evet vajinismus sorunumu çözdüm. Newyork'a geldiğimde sevgilimle ilişkiye girebildim. Önemli olan düşünmemek, hesaplamamak. Tutku ve doğa hallediyor kendiliğinden. Aktif bir seks hayatım olduğuna hala inanamıyorum gibi komik cümleler kuruyorum.

amerika vajinusmus tedavisi


 

Vajinismus Tedavisi Tekirdağ - Müge Hanımın vajinismus hastalığı ve tedavisi sonrası yorumları

Vajinismus istendiği halde ilişkiye girememe problemidir ve Müge Hanım ilk 2 yılını sırf vajinismus hastalığı nedir sorusuna cevap aramak için geçirmiştir. O yüzden ilişkiye girememe problemi yaşıyorsanız lütfen vajinismus hastalığınızla zaman kaybetmeyin. Çünkü vajinismus sizi zamanla mutsuz, özgüveninizi kaybetmenize, daha sonra da depresyona bile girmenize neden olabilir. Oysa ki uygun vajinismus tedavileri ile ilişkiye girememe nedeninizi ortadan kaldırır ve sağlıklı bir evlilik hayatını yaşar hatta anne&baba olup evliliğini daha huzurlu yaşarsınız.

Üç yıl vajinusmus problemiyle yaşayan çiftin çok kısa zaman içinde ilişkiye girememe sorununu yenmiş olup ve akabinden de çok istedikleri bebeklerine kavuştular. Bu nedenle vajinusmus problemi taşıyan çiftler, evliliklerini yıpratmadan, vajinismus yüzünden depresyona girmeden çok kısa zaman içinde vajinismus hastalığını yenersiniz. Örnek olarak izlediğiniz vajinismus hastalığı yaşamış çiftin yorumları...
Not: Yukarıdaki video aşağıdaki hastamızın bir sene önce vajinismus hastalığından kurtulup, gebelik sevincini paylaşmaları ve vajinismus ve tedavisi hakkında yorumları olup, aşağıdaki video ise doğum sonrası küçük kızlarıyla bize ziyarete gelmeleri ve vajinismusla ilgili yorumlarıdır.


 Bazende insanlar vajinismus olduğunu kabul eder, gerek daha önce almış olduğu tedaviler ve deneyimleri neticesinde "evet ben vajinismusum" deyip durumunu iyice benimseyip, ümidini kesip kendini vajinismusla yaşamaya mahkum eder. Oysa ki bu süreçte kaybettiği çok şey vardır. En başta özgüveni ve benliği. Oysaki kişi kendine uygun doğru bir vajinismus tedavi yaklaşımıyla hem özgüvenini, hem benliğini kazanır ve vajinismustan kısa sürelerde kurtulur. Sonuçta vajinismusmuyum testinin sonucunda siz vajinismussanız şunu da unutmayın ki vajinismus çözülebilir bir problemdir. 

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Avukat Buse Hanımın vajinismus ve vajinismus tedavisi hakkındaki yorumları 

 

Hayatımda isteyipde başaramadığım hiçbirşey olmamıştı ama eşimle cinsel  birleşmeyi istediğim halde yapamıyordum. Tabii soluğu bir jinekoloğun yanında aldım, muayene dahi olamadım. Okadar utanıyordum ki kendimden anlatamam. Bir çok kadının rahatlıkla yaptığı şeyleri ben yapamıyordum. Ben kendimi kadın gibi hissedemiyordum. Eşimle cinsel anlamda bana karşı uzaklaştığını görünce üzüntüm daha da artıyordu.

 

vajinismus tedavisi bursa


 

Vajinismus tedavisi istanbul - Havva Öğretmen

3 yıldır vajinismus yüzünden döktüğüm tüm göz yaşlarına, çektiğim tüm sıkıntı ve tartışmalara oturup gülüyorum. İlişkiyle ilgili doğru bildiğim yanlışlara yenilerini eklemişim.

vaginismusmuyum


Vajinismusun Belirtileri Nelerdir?


Asağıda siz hastalarımızdan gelen, vajinismus tedavi süreci ve vajinismus tedavi sonuçlarını  gösterir el yazılı yorumlarınızdan takdir edildiği üzere, vajinismus, vajinismus belirtileri probleminin hayatınızı karartacak kadar zor bir problem olmadığını, eşinize olan sevgi bağınızı kopartacak kadar etkili bir problem olmadığını ve  yine istemeniz durumunda bu vajinismus problemini rahatlıkla tedavi edeceğiniz gibi ve sizlerinde diğer kadınlar gibi normal bir yaşam sürdürme hakkınız olduğunu belirterek vajinismus probleminizi yenmeniz konusunda kendi faaliyet alanımla ilgili yapmış olduğum tedavi desteğiyle çok mutlu olduğumu belirtmek isterim. İşte aşağıdaki açıklama ve görüşleriniz siz hastalarımız için bir eğitim ve tedavi destek materyali olarak ben Kadın Doğum Uzmanı op. Dr. Saygın Micozkadıoğlu olarak, saygılarımla bilgilerinize sunuyorum...

Vajinismus tedavisi  - Ayşegül istanbul - vajinismusla ilgili yorumları

Vajinismus olduğunu bilmeden 8 ay vajinismus belirtileri çekti. Vajinismusun getirdiği problemleri yaşadı. Eşini seviyor ama vajinismusun getirdiği sıkıntı nedeniyle kendinden nefret ediyordu, vajinismusun getirdiği problem nedeniyle eşinden boşanmayı düşünüyordu çünkü baba olmak onun en doğal hakkı diye düşünüyordu.
Ayrılmayı düşünen vajinismus problemi olan çiftin,  şuanda ailelerine 3. bir birey katılmak üzere yolda. Vajinismus ve vajinismusun  yaratacağı problemlerden korumak amacıyla hastalarımızın tecrübelerini sizi ve ailenizi boşanmaktan kurtarıp aile birliğinizin devamını sağlamak amaçlı hastalarımızın tecrübelerini ve vajinismusla ilgili yorumlarını siz hastalarımızla eğitim ve bilgilendirme amaçlı paylaşıyoruz.

vajinismusmuyum

Vajinismus tedavisi istanbul Nimet hanımın vajinismus ve vajinismus tedavisi ile ilgili yorumları

 8 aylık evli çift vajinismus nedeniyle problem yaşıyorlardı. Boşanmayı düşünüyordu, içlerinde giderek zayıflayan evlilikleri ve vajinismus nedeniyle tedavi olamayacağını düşünüyordu. Evliliğinin ilk başlarında vajinismus olduğunu kendine konduramıyordu. Evlenmeden önce vajinismus korkuları yoktu. Zayıflayan evlilikleri, boşanmaya gidecekken, mutlu bir yuvaya yerini bıraktı. Vajinismus ve vajinismusun  yaratacağı problemlerden korumak amacıyla hastalarımızın tecrübelerini sizi ve ailenizi boşanmaktan kurtarıp aile birliğinizin devamını sağlamak amaçlı hastalarımızın tecrübelerini ve vajinismusla ilgili yorumlarını siz hastalarımızla eğitim ve bilgilendirme amaçlı paylaşıyoruz.

Nimet-2


 

Vajinismus tedavisi malatya Esra hanımın vajinismus ve vajinismus tedavisi ile ilgili yorumları

 Vajinismus nedeniyle 14 ay boyunca giderek artan sıkıntılarla uğraşıyorlardı. Evlilik ve aşk ilişkisi zamanla yerini başka şeylere bırakıyordu. Karıkocalık ilişkilerini yaşamayıp, sohbetleri bitmişti. Vajinismus sorunu sadece cinsel yaşantısını değil sosyal yaşantısınıda çok olumsuz etkiliyordu. Eşiyle ilişkiside kopma aşamasına gelmiş, kendine son bir şans vermişti. İşte sizin evliliğinizi vajinismus nedeniyle bitmesini istemiyoruz. İşte bu yüzden hastalarımızın vajinismusla ilgili sizle paylaşmak için bize ve vajinismus sıkıntısı çeken sizlere gönderdiği vajinismusla ilgili yorumları bilgilendirme ve eğitim amaçlı sizlerle paylaşıyoruz.

cinsel ilişkiye girememek nedir


 

Vajinismus tedavisi istanbul Gülşen hanımın vajinismus ve vajinismus tedavisi ile ilgili yorumları

Vajinismus nedeniyle birbirlerini çok severek evlenen çift bazı şeylerin eksikliğini yaşıyordu. Evlilikleri vajinismus nedeniyle anlamını yitirmiş hissediyorlardı. Çocuk onlar için hayaldi. Şuanda hayallerine kavuştular. Oysaki bize başvurduklarında evliliklerine olan inançlarını sorguluyorlardı. Vajinismus nedeniyle evliliğinizi sorgulamanızı doğru bulmuyoruz. İşte bu yüzden hastalarımızın vajinismusla ilgili sizle paylaşmak için bize ve vajinismus sıkıntısı çeken sizlere gönderdiği vajinismusla ilgili yorumları bilgilendirme ve eğitim amaçlı sizlerle paylaşıyoruz.

cinsel ilişkiye giremiyorum


 

Vajinismus tedavisi istanbul Gökçe hanımın vajinismus ve vajinismus tedavisi ile ilgili yorumları  

Herkes mutluyken evliliği kabus gibiydi... İlk başlarda sadece basit bir korku diye düşünüyordu ama zamanla bunun korkudan daha farklı birşey olduğunu farketti. Vajinismus nedeniyle kabus gibi olan evliliği vajinismustan sonra.... şuan çok mutlu hatta aileye 3. bir birey katılmak üzere yolda:) Evliliğinizin kabus gibi olmasını istemiyoruz. Çünkü evlilik kurumu kabus olmak amaçlı değil seçmiş olduğunuz hayat arkadaşınızla mutlu olmak içindir ve dilerseniz ve ALLAH izin verirse yuvanıza minik kul veya kullar katılmak içindir. İşte bu yüzden hastalarımızın vajinismusla ilgili sizle paylaşmak için bize ve vajinismus sıkıntısı çeken sizlere gönderdiği vajinismusla ilgili yorumları bilgilendirme ve eğitim amaçlı sizlerle paylaşıyoruz.

Vaginismusmuyum


 

Vajinismus tedavisi istanbul Beyhan hanımın vajinismus ve vajinismus tedavisi ile ilgili yorumları

Vajinismus ve vajinismus belirtileri nedeniyle kaybettiğiniz süre sizin evliliğinizden çalan bir süreçtir. Bu süreci vajinismus nedeniyle en basta kendinize özgüveninizi kaybederek geçirirsiniz ve eşinizle ilişkinizde kopma eşiğine gelir. Vajinismus / cinsel ilişkiye girememek hayatınızın her anında karşınıza çıkar, ev, aile ortamı, yakın çevrenizde hep karşınıza çıkan vajinismus sizi mutsuz eder ne yapacağınızı bilemez durumdasınızdır. Oysaki vajinismusun çözümü çok kolyadır ve çözdükten sonra önünüze bakar herşeyin hayatınızda çok daha renkli, çok daha güzel olduğunu görürsünüz. İşte biz vajinismus nedeniyle yıllarınızı kaybetmenizi istemiyoruz. Yukarıdaki olgu vajinismusla 3 ayını geçirmişken aşağıdaki olgu vajinismusla 144 ayını yani vajinismusla 12 yılını geçirmiştir. Sizlerin vajinismus nedeniyle yuvanızda mutsuz ve huzursuz olmanızı, eşinizle ayrılma ve boşanmanızı istemiyoruz. İşte bu yüzden hastalarımızın vajinismusla ilgili sizle paylaşmak için bize ve vajinismus sıkıntısı çeken sizlere gönderdiği vajinismusla ilgili yorumları bilgilendirme ve eğitim amaçlı sizlerle paylaşıyoruz.

Belkiz 

 


 

Vajinismus tedavisi istanbul Selcan hanımın vajinismus ve vajinismus tedavisi ile ilgili yorumları  

 

Vajinismusla geçirdiğiniz süreç sizi yıpratır. Vajinismus tedavisinde başarıya götüren en büyük etken kendine güvenmek, gerçekten vajinismusu çözmek için yürekten çaba harcamak, vajinismusun getirdiği sorunlarla ve getirdiği korkularla yüzleşmek, yıllardır neden kaçtığını bilmeden kaçmak yerine dönüp arkana bakmaktır. Tedaviye başlarken kararlı olmak çok önemlidir. Vajinismus tedavisinden kaçmak için bir sürü bahaneler üretmek veya başarısızlığı baştan kabul edip adım atmamak size boşu boşuna vajinismusla geçireceğiniz yıllarınıza neden olur. Oysaki sizinde diğer kadınlardan farkınız yok ki... Hatta vajinismus problemini çözdükten sonra insanlar ilişkiye girdiğini anlamamakta. çünkü kendilerini öyle bir inandırmışlardır ki kendilerini ağrı ve acının beklediğini sanmaktadırlar. Oysaki vajinismus tedavisinde sonra anlarlarki yapamadıkları, denemedikleri günlerde daha çok acı duyduklarını anlarlar.

 

vajinismus


 

Vajinismus tedavisi ankara Görkem hanımın vajinismus ile ilgil iyorumları  

Vajinismusla geçen süreçte insan kafasından çok şey geçirir. Bu sürede siz vajinismusu yaşarken eşiniz size destek olur hatta siz vajinismus nedeniyle kaybettiğiniz özgüven duygunuzla eşinizin vajinismus konusundaki desteğini bile doğru değerlendiremezsiniz. İçinizden keşke bağırsa dersiniz, içinize atarsınız hatta size vajinismus değilsiniz bile denir. Öncelikle tanınızı koymak çok basit soru: "istediğiniz halde eşinizle cinsel ilişkiye girebiliyormusunuz?" bu sorunun 2 tane cevabı vardır ya Evet yada Hayırdır, yani ortası veya yüzdesi olmaz. Belirsizlikle geçirdiğiniz süreç sizin vajinismusla geçirdiğiniz zamandır. Mutlu evliliğinizden çalacağınız zamandır. İşte bu yüzden hastalarımızın vajinismusla ilgili sizle paylaşmak için bize ve vajinismus sıkıntısı çeken sizlere gönderdiği vajinismusla ilgili yorumları bilgilendirme ve eğitim amaçlı sizlerle paylaşıyoruz.

vajinismus muyum, vaginismusmuyum, vajinismus belirtileri


Vajinismus Tedavisi Mersin - Nurdan Öğretmenşn vajinismus hakkındaki yorumları

 

Nurdan

Son Söz: Test sonucunuz vajinismus mu çıktı, sorun değil. Çözebileceğiniz bir vajinismus probleminiz var,  isterseniz tabiiki vajinismusu çözeceksiniz. ve vajinismus ve vajinismusun getireceği sorunlarla yaşamayın!!!
Op. Dr. Saygın Micozkadıoğlu

Kadın Hastalıkları ve Doğum doktoru - vajinismus ve vajinismus tedavisi ile ilgili görüşleri

Vajinismus muyum? - Vajinusmus muyum? - Vaginismus muyum? - Vajunusmus muyum- Cinsel İlişkiye Girememek - Ağrılı Cinsel İlişki - Vajinismus belirtileri

 

Vajinismuslu çiftler ne düşünür

Siz hastalarımın daha önce yaşamış olduğunuz tedavi deneyimleri hakkında bir yorum yapacak durumda değilim. Diğer meslektaşlarımızın tedavi yöntem ve uygulamaları bu meyanda kendilerini ilgilendirmektedir. Ancak ben bu problemin çözümünde bir jinekolog kadın doğum uzmanı perspektifi ile algılamaktayım ve bu faaliyet alanımız çerçevesinde tedavi  yürütmekteyim.

Dr Saygın olarak biliyorum ki DİĞER KADINLARDAN HİÇ BİR FARKINIZ YOK.  DOĞAYA KARŞI GELME LÜKSÜNÜZDE YOK. İşte bu nedenle hiç bir farkınızın olmadığı normal kadınların yaşamadığı vajinismus problemini sizde yaşamamalısınız ve sağlıklı bir hayat sürdürmek üzere vajinismus tedavinizi gerçekleştirmelisiniz. Siz hastalarımın vajinismus problemi kaynaklı yaşadığınız ruhsal çöküntü, özgüven kaybı gibi bin türlü tarafınızca büyütülmüş ve içinizde çözümsüz bir dünya gibi görünen vajinismus tedavisini imkansız olmadığını, bir hastamızın deyimi ile imkansızın imkanlı olduğunuda belirtmek isterim.

Devamını oku...
 

Vajinismus (Cinsel İlişkiye Girememe) Tedavisi Nasıl Yapılır

Vajinismus tedavi kliniğimiz İstanbul'da vajinismus (Cinsel İlişkiye Girememe) tedavisi nasıl yapılır sorusuna vereceğimiz yanıt, kişiye yönelik hazırlanıp ve uygulanan vajinismus tedavisidir. Çünkü vajinismus problemi yaşayan kadınların vajinismusla ilgili farklı hikâyeleri, vajinismusla ilgili farklı korkuları, vajinismusla ilgili düşünceleri,vajinismusla ilgili  farklı kişilikleri ve vajinismusla ilgili hayata bakış pencereleri farklıdır.

Kişiye yönelik uyguladığımız vajinismus (Cinsel İlişkiye Girememe) tedavisinde, önce kişinin tanısının vajinismus olup olmadığına ve vajinismus ise alacağı vajinismus tedavi programı  belirlenir.

Devamını oku...
 

Cinsel İlişkiye Girememe Testi

Vajinismus muyum? - Vajinusmus muyum? - Vaginismus muyum? - Vajunusmus muyum- Cinsel İlişkiye Girememek - Ağrılı Cinsel İlişki, Vajinismus belirtileri

Cinsel İlişkiye Girememe Testiİstanbul Vajinismus Tedavi Merkezimize Cinsel ilişkiye girememe sorunu ile gelen bayanların bir kısmı vajinismus muyum? Tam emin değilim, ya da vajinismus şikayetlerinden bende de var mı?, acaba vajinismus muyum ? diye endişelenmektedirler.

KayraBera Kadın Sağlığı olarak, sizin için hazırladığımız Cinsel İlişkiye Girememe testini yaparak vajinismus olup olmadığınız hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.


VAJİNİSMUS KLİNİK VAJİNİSMUS MUYUM? (Cinsel İlişkiye Girememe) TESTİ;

1-    Cinsel ilişkinin huzursuz, keyifsiz, zor ve sıkıntılı oluşması,
2-    Eşi ya da erkek arkadaşı ile cinsel ilişkiye girmekten korkma ve cinsel ilişkiye girememe,
3-    Cinsel ilişkinin tam olarak  gerçekleşmemesi ?penisin sadece  bir bölümünün vajinaya girmesi?,
4-    Vajinanın iç kısmına parmağını yerleştirememe,
5-    Vajinanın iç tarafına tampon ve benzeri maddeleri koyamama,
6-    Trans Vajinal ultrason yaptıramama,
7-    Jinekolojik muayenelerinden tedirgin olma, jinekolojik masaya oturamama
8-    Vajinanın iç tarafına tıbbi tedavi nedenli vajinal fitil, ovul, vajinal merhem kullanamama?

Cinsel ilişkiye girememe testindeki şikayetlerden bir veya birden fazlasının sizde bulunması ilk gece korkusu vajinismusla karşı karşıya bulunduğunuzu gösteren bir durumdur. Tanınızın teşhisi için vajinismus konusunda tecrübeli  bir kadın doğum uzmanına gitmeniz ve jinekolojik muayenenizi yaptırmanız önerilir.Anatomik bir neden varsa en başta tespit edilip  tedavi şekliniz belirlenir. 
________________________________________
Vajinismus muyum? - Vajinusmus muyum? - Vaginismus muyum? - Vajunusmus muyum- Cinsel İlişkiye Girememek - Ağrılı Cinsel İlişki - Vajinismus belirtileri nelerdir?

 
 • «
 •  Başlangıç 
 •  Önceki 
 •  1 
 •  2 
 •  3 
 •  4 
 •  5 
 •  6 
 •  7 
 •  8 
 •  9 
 •  10 
 •  Sonraki 
 •  Son 
 • »
Sayfa 1 - 24

Vajinismus Tedavisi Nasıl Yapılır?

Vajinismus Tedavi Merkezimiz İstanbulda vajinismus tedavisi nasıl yapılır? sorusuna ayrıntılı yanıt verebilmek için hazırladığımız bu bölüm,  sizlerden gelen vajinismus tedavisi ile ilgili sorularınızı  yanıtlamak için düzenlenmiştir.

Vajinismus sizin isteminize rağmen eşiniz yada partnerinizle cinsel ilişkiye girememe durumunuzdur. Burada erkekleri ve vajinismuslu çiftleri uyarmak isteriz. Bu tablo vajinismus hastası kadının elinde değildir ve ilişkiye girme esnasında sizi refleks olarak itmekte, kontrolü dışında kasılmaktadır. Bu sürecin devam etmesi de her seferinde, vajinismus problemi ve vajinismus probleminin getirdiği sorunlarla çiftler,zamanla cinsellikten soğumakta vecinsel isteksizlik gelişebilmektedir ve vajinismusla geçirdiğiniz günler bir anda vajinismuslu haftalara ve yıllara neden olabilmektedir.

Eğer, siz bu süreçte kendiniz ilişkiye girememe probleminizi vajinismusu yenemiyorsanız ,vajinismusla yaşamak yerine güvenebileceğiniz tecrübeli bir vajinismus tedavi merkezinden vajinismus tedavisi almanızı önermekteyiz.
Çünkü vajinismusla geçireceğiniz süre sizin ve eşinizin güzel günlerinizden çalmaktadır zaman içinde vajinismus yüzünden kavgalar ayrılmalar hatta boşanmalara kadar götüren bir sürece girebilirsiniz oysaki isteyerek ve severek birliktesiniz evlenmişsinizdir.

Devamını Oku

JoomlaWatch Visitors


92.4%Turkey Turkey
1.7%Germany Germany
1.7%United States United States
0.6%Russian Federation Russian Federation
0.4%Austria Austria
0.3%Georgia Georgia
0.3%Netherlands Netherlands
0.2%France France
0.2%Belgium Belgium
0.2%Azerbaijan Azerbaijan

Bugün: 122
Dün: 926
Bu Hafta: 2829
Geçen Hafta: 5608
Bu Ay: 10793
Geçen Ay: 27367
Toplam: 482914

JoomlaWatch Agent

JoomlaWatch Users


Sizi, Siz Anlatıyorsunuz

Hastalarımızın Vajinismusla İlgili Yorumları

Hastalarimizla Sohbetler

Videolarımız

videolar

Gebelik-Planlamasi

Biz Sizi Arayalım 

0532 3613132    0216 3869998    

Ameliyatlarda veya seanslardan dolayı bize ulaşamıyorsanız, Numaranızı bırakın Doktor Saygın Micozkadıoğlu sizi arasın.


Numaranızı bırakmak için tıklayın