Vajinismus Tedavisi İstanbul | Op.Dr.Saygın-Micozkadıoğlu

Sizde vajinismusu yenebilir ve anne olabilirsiniz... Çünkü sizinde diğer kadınlardan farkınız yok ki!!!

 • A-Saygin-1
 • AA-Bahar
 • AA-Kayra
 • AA-Kutay-2
 • AA-Kutay
 • AA-Sezeryan2
 • AD-Bahar2
 • AD-Dogum3
 • Ahmet
 • Ali
 • B-Saygin-3
 • BA-sezaryan
 • Dogu
 • Efe
 • Elif
 • Fatih
 • Hira-2
 • Kuzey
 • MahmutEfe
 • Ozge
 • Selen
 • Serpil-Kutay
 • Zehra-2
 • Zehra
 • ZehraDogumu
 • Zeki
 • deniz
 • t-Dogum4
 • tugba

Vajinismus tedavisi nasıl yapılır?

kadin9Vajinismus Tedavi Merkezimiz İstanbul'da vajinismus hastalığı tedavisi nasıl yapılır sorusuna ayrıntılı yanıt verebilmek için hazırladığımız bu bölüm,  sizlerden gelen vajinismus hastalığı tedavisi ile ilgili merak ettiklerinizi yanıtlamak için düzenlenmiştir.

 

Vajinismus sizin isteminize rağmen, eşiniz ya da partnerinizle cinsel ilişkiye girememe durumunuzdur. Burada erkekleri ve vajinismuslu çiftleri uyarmak isteriz. Bu tablo, vajinismus hastası kadının elinde değildir ve cinsel ilişkiye girme esnasında  sizi refleks olarak itmekte, kontrolü dışında  cinsel ilişki anında kasılmaktadır. Bu sürecin her seferinde devam etmesi de, vajinismus problemi ve vajinismus hastalığının getirdiği sorunlarla çiftler, ister istemez zamanla cinsellikten soğumakta ve cinsel isteksizlik gelişebilmektedir.Cinsel ilişkiye girme sıklığı bunlara bağlı azalır hatta denememeye kadar gider,nasıl olsa cinsel ilişki anında kasılmalarım,kitlenmelerim olacak yine gene cinsel ilişkiye giremiyeceğim diye düşündüklerinden

 Vajinismusla geçirdiğiniz günler bir anda vajinismuslu haftalara,aylara ve yıllara neden olabilmektedir.Vajinismusla yaşarken bu durumu kabul edebilir ve asla bu sorundan kurtulamayacağınızı düşünebilirsiniz. 

Eğer, siz bu süreçte kendiniz cinsel  ilişkiye girememe probleminizi, vajinismusu yenemiyorsanız, vajinismusla yaşamak yerine, güvenebileceğiniz tecrübeli bir vajinismus tedavi merkezinden vajinismus tedavisi almanızı önermekteyiz.
Çünkü vajinismus la geçireceğiniz süre sizin, eşinizin ve evliliğinizin, güzel günlerin den çalmaktadır, zamanla içinde cinsel ilişki sırasında kasılma ,kitlenme,vajinismus yüzünden gereksiz tartışmalar, kavgalar, ayrılmalar hatta boşanmalara kadar götüren bir süreçe girebilirsiniz. Oysaki siz isteyerek ve severek birliktesinizdir.

 

Vajinismus Nasıl Tadavi Edilir

 

Çünkü vajinismusla geçireceğiniz sürede de birbirinize yakınlaşmanız gerekirken,bu durum sizi birbirinizden uzaklaştırmaktadır.İlişkiye girme korkuları, cinsel ilişki sırasında kasılmaları nedeniyle, her sefer aynı tabloyu yaşayan kadın da cinsel isteksizlik,soğukluk gelişebilir.Yine cinsel  ilişkiye giremiyeceğini düşünerek kasılmalar yaşar, denemelerinde o an  ve yaşadığı başarısızlık sonucuda eşine karşı, mahçupluk bazen utanma duyar.Genelde eşim çok anlayışlı ama  cinsel ilişki esnasında kendimi çok  kasıyorum sanki çok kötü bir şey olacak, canım çok yanacak,çok kan gelecek,kesinlikle cinsel ilişkiye giremiyeceğini düşünürler, bununla beraber cinsellikden soğurlar.Aynı  yatakda yatmakdan  bile kaçarlar,  bahaneler üretirler,  vajinismus,ilişkiye girme korkuları nedeniyle. 

VAJİNİSMUS probleminin bir çifti nasıl etkileyebileceğini siz vajnismus problemi çeken hastalara anlatabilmek için sizlerden gelen vajinismus la ilgili yorumları sizle paylaşıyoruz.

İlk gece korkularıyla evliliğin ilk günü tanışıp 23 ay boyunca  cinsel  ilişki esnasında kasılmaları , vajinismus ve getirdiği problemlerle karşı karşıya kalan hastamız, çeşitli vajinismus tedavileri almasına rağmen, vajinismus hastalığını  çözemediği için, çok sevdiği eşinden boşanmak üzere ,ayrı bir eve çıkmış olmasına rağmen ,vajinismusla mücadalesini sürdürüp uygun bir vajinismus tedavisinin ardından tekrar eşiyle mutluluğunu yakalamıştır.Hastalığını çözdükden sonra kendisine şaşırmakta, bu kadar basit ve doğal bir olayın, cinsel ilişkiye giremeyip kendisini,eşini ve evliliğini  yıpratmasına nasıl müsade ettiği için .... 

vajinismus tedavisi öğretmen

Vajinismus hastalığı problemi yaşayan kadınlarında, erkeklerin nasıl bir ruh durumu içinde olduklarını bilmeleri açısından, bir erkeğin gözüyle vajinismusa bakışını bilmeleri son derece önemlidir. Eşinin cinsel ilişki sırasında kendini kasması ve acı çekmesi sonucu ilişkiye giremeyip , yakın  ev arkadaşı gibi oldular.İlişki sırasında kasılmaları ,korkuları devam etti  ve vajinismusla  geçen  süre  boşanmaya yol açmak üzereydi.

vajinismus tedavisi

Dünyada uygulanan klasik vajinismus tedavileri hakkında ve İstanbul'daki vajinismus tedavi merkezimizin, tedavi programı hakkında ayrıntılı bilgilendirmeleri aşağıda takip edebilirsiniz.

Vajinismus tedavi merkezi istanbul'a gelen gruba bakılınca, sağlık personeli (doktorlar,ebe hemşireler, psikologlar, eczacılar), öğretmenler, avukatlar, bankacılar,mühendisler ve hemen hemen bütün çalışan ve çalışmayan her kesimin cinsel ilişki sırasında kasılmaları olup , cinsel ilişkiye giremeyip.vajinismus hastalığından etkilediğini açıkça görmekteyiz.

Vajinismus Tedavi Merkezimiz İstanbul'a gelen vajinismuslu çiftlerin ilişkiye niye giremediklerini,niye cinsel  ilişki anında kasıldıklarını dinlediğimizde, ortak yönlerinin cinsellikle, cinsel birliktelikle ilgili bir takım yanlış doğrularının olduğunu görmekteyiz.Buna neden olarak da, gençlikte veya çocukluk anından itibaren yakın çevrelerinden almış oldukları katı ahlak kuralları, cinsellikle ilgili bir takım eksik ve yanlış bilgilendirmeler, çocukluk ya da gençlik döneminde yaşadıkları bir takım taciz öyküleri olduğu, bununla birlikte, gayet rahat ve modern şekilde yetişmiş, ailevi baskı görmemiş kadınlar da Vajinismus Tedavi Merkezimize başvurmakta ve cinsel  ilişkiye girmekten  neden korktuklarını bilmemektedirler. Sonuçta bilmedikleri bir şeyden korkmaları bile cinsellikle, cinsel birliktelikle ilgili bir takım yanlış algılamalarının olduğunu göstermektedir.

 

Sonuçta vajinismusla ilgili sizin hikayeniz ne olursa olsun, sevdiğiniz, bir ömür boyu beraber olmak istediğimiz bir eşle, çok doğal olan cinsel birlikteliği yaşayamamaktasınız ve vajinismustan kendi çabalarınızla kurtulamazsanız, unutmayın ki vajinismusla geçen süreç sizi yıpratacaktır. Bu durumda da vajinismusun sizi daha fazla hırpalamasına izin vermeden, uygun bir vajinismus tedavisi almanızı önermekteyiz.
Bu süreci anlatma nedenimiz, vajinismus yüzünden kendinizi diğer kadınlardan farklı hissedebilirsiniz, kendinize olan özgüveniniz azalabilir,eşinize karşı mahcup hissedebilirsiniz ve vajinismusun getirdiği problemlerle uğraşıyor olabilirsiniz. Vajinismus yüzünden, eşinize karşı kendinizi eksik, yarım hissedebilir ve  sizi iyice olumsuz yönde etkilemektedir.

Bu nedenlerden dolayı içinde bulunduğunuz bu tabloyu, tam sağlıklı değerlendiremiyor olabilirsiniz. Vajinismus Tedavi Merkezimizi olarak size ilk sözümüz; sizinde çevrenizdeki diğer kadınlardan gerçekten hiçbir farkınızın olmadığıdır.

Artık yaşınızın gereği, doğaya karşı gelme lüksünüzün de olmadığıdır ve vajinismus tedavi merkezimizde bu tabloyu size en iyi şekilde anlatabilmek içinde sizin vajinismusla ilgili tedavi programınız bilişsel terapiler, davranışsal terapiler ve gerektiğinde bilinçli hipnoz programlarını size en uygun olacak şekilde planlamaktayız.
Bu Vajinismus Tedavi programını size uygun olacak şekilde planlamak için öncelikle şu basamaklardan geçmektesiniz.

VAJİNİSMUS TEDAVİ MERKEZİMİZDE İLK ADIM

 • Vajinismus Tedavi Merkezimizde ilk görüşme, sizin vajinismusla ilgili değerlendirmenizin yapılması içindir. Gerçekten vajinismus musunuz , eğer vajinismus sanız, vajinismus hastalığınızın kaynağı anatomik nedenli mi yoksa psikolojik kaynaklı mı. Cinsel ilişkiyle ilgili yanlış doğrularınızdan mı kaynaklı
  Bu niye önemli;
 • Vajinismus hastalığınıza nedeni nadirde olsa, kızlık zarınızın kalın olması,kızlık zarınızda septa olması
 • vajen girişinde bir problem olması, bartolin kisti,absesi v.s. gibi nedenlerle de olabilmektedir.
  Yukarıda anlatılan durumlarda vajinismus tedavi merkezimiz istanbul a gereksiz yere vajinismus terapileri almış hastalarda gelmekte olup, gereksiz yere zaman, para ve morallerini kaybetmektedirler.
  Vajinismus tedavi merkezimizde yapılacak jinekolojik muayene son derece kolay, basit, ağrısız sadece 45-60 saniye süren bir değerlendirmedir. Bu muayene esnasında herhangi bir alet(spkelum) ile bakılmaz. Jinekolojik muayene de tuşe yapılmaz. Bu değerlendirmede dış genital yapınızın genel bir değerlendirmesi yapılır. Anatomik bir engel olup olmadığı hakkında bir fikir sahibi olunur.
  Bununla birlikte yine Vajinismus Tedavi Merkezimize gelen vajinismuslu hastalarımızın bir kısmı da gerekli olmadığı halde kızlık zarı kalın denilip, kızlık zarı operasyonu olan ancak vajinismus problemleri devam eden hastalar başvurmaktadır.
 •   

 •  Vajinismus hastalığı tedavisin de en önemli adım çiftin iyi bir şekilde analizi gerekir. Değerlendirme, ilişkiye girme aşamasında sorun yaşayan çiftin birbirleri ile olan iletişimi, cinsel ilişkiyle ilgili yorumları, evlilik durumu ve ilişkiye bakışları,  birbirleri hakkında düşünceleri de bu değerlendirme de önemlidir. İlk gece korkusu, ilk cinsel deneyim ve ilişki ile ilgili yanlış doğruların çevrelerinden duydukları yanlış hatalı bilgi ve duyumlarının doğru ile değiştirilmesiyle başlanır.

  Genelde yanlış bilgiler ve düşünce yapıları ilişkiye girmekle ilgili şu şekilde olmaktadır.

  İlk defa cinsel ilişkiye girilme anında ağrı kanama gelişir ve sağlıklı bir cinsel ilişki daha sonra gelişir ama önce cinsel ilişkide mutlaka acı olur kanama olur.

   Mutlaka ilişki anında hymen yani kızlık zarının patlaması ses gelmesi ve yırtılması ile yoğun  bir  acı ve kanama olur. Bu yüzden  ilişki bitince kanamaya bağlı  hastaneye gidilip kanamayı durdurmak için müdahale  yapılır . Hatta bazen de cinsel ilişki anında kasılma olur ve kitli kalınır diye inanırlar. Cinsellikle ilgili duyarlar.

  Vajina giriş çok küçük, penis ise vajinaya göre çok büyüktür. Buna bağlı olarak da cinsel ilişki anında ilk defa ilişki sırasında sorun olacaktır.  Cinsel ilişki sırasında kasılmaya bağlı kilitlenip,   kalınıp ve hastaneye kaldırılma durumunu  duymuş  ve kendisinin de böyle olabileceğini  düşünen bir  durum söz konusu olmaktadır.

  Yine niye neden korktuğunu bilmeyen bir şekilde anlam veremeyen kadınlar da olabilmektedir.

  Sonuç ne olursa olsun kişiye anlaşılır bir şekilde bilişsel ve davranışsal tedavi yaklaşımları ile sağlıklı ve anlayacağı algılayacağı bir şekilde bilgilendirme yapılır.

 •  

   

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Avukat Buse hanımın vajinismusla ilgili düşünceleri

 

İlk gece korkularını yaşadığıma inanamıyordum.Cinsel ilişki anında  kasılıyordum. Bir çok kadının rahatlıkla yaptığını şeyleri ben yapamıyordum. Eşim sabırlıydı ve bir süre sorun yokmuş gibi davranıyordu ama zamanla eşiminde cinsel anlamda benden uzaklaştığını gördükçe üzüntüm daha da artıyordu. Sonunda eşime haksızlık ettiğimi düşünüp  vajinismus yüzünden ondan boşanmak  istediğimi söyledim.Aldığım başarısız vajinismus tedavilerinden sonra  hatta kızlık zarı ameliyatı olup, aldırmama rağmen vajinismusu yenemedim. Zaten eşimde artık vajinismus hastalığımı çözemeyeceğimi söylüyordu...Oysa vajinismusu yendikten sonra, bana çok uzak gelen bebek hayalleri kuruyoruz. Eşimle yeni evlendiğimizi hissettiğimiz için alyanslarımızı dahi değiştirdik.

vajinismus tedavisi bursa

Vajinismus Tedavisi Bursa - Öğretmen Fadime hanımın vajinismus ile ilgili yorumları

9 ay boyunca hiçbir şekilde eşimle cinsel  ilişki esnasında kasılmalarım nedeniyle ilişkiye giremedik. Balayımız benim için tam bir kabus gibiydi. Eşimin anlayışlı davranmasına rağmen hep kendimi kötü hissettim. Vajinismus yüzünden benim sudan sebeplerle çıkardığım kavgalar ve boşanma talepleriyle geçti... Vajinismus tedavisi için kızlık zarı operasyonu oldum fakat sonuç değişmedi.  Ben gene eşimle cinsel ilişkiye giremedim. Vajinismus yüzünden gereksiz yere kendimi suçlayıp durdum... Vajinismus hastalığını yendikten sonra anladım ki bizler bir kadınız, ablamızdan, annemizden, sokaktaki yürüyen teyzeden farkımız yok.

Ogretmen-Fadime


 

Vajinismus Tedavisi Tekirdağ - Öğretmen Ayfer hanımın vajinismus  hastalığı ile ilgili yorumları

Eşimle birbirimizi çok severek evlendik. İşte tam o zamanlar  ilk gece korkusu başladı Cinsel İlişki sırasında kasılıyordum Kızlık zarında problem var kalın dendi ve kızlık zarı ameliyatı oldum. Tam herşey düzeldi derken ,vajinismus hastası  olduğumu öğrendim.Eşimle cinsel  ilişkiye  giremiyordum. Hayattan ve kadın olmaktan nefret ettim. Cinsel anlamda korkulu ve saplantılı bir yaşantım vardı... Vajinismusu yendikten sonra eşim ve ben çok mutluyuz.

başarılı vajinismus tedavisi

 

Burada önemli olan sizin vajinismus probleminizi ister kızlık zarınız kalın olsun, ister normal olsun sizi vajinismus probleminizi çözmeniz konusunda doğru bir şekilde yönlendirecek merkez olmasıdır. 
Burada nadirde olsa anatomik nedenli bir probleminizin olması durumunda gene tek elden doğru şekilde yönlendirecek ve ilgili probleme yönelik operasyonun planlanıp ve yapılabilmesidir. Ayrıca operasyon ve operasyon sonrası ile ilgili gelecek olan her türlü tedavi desteği de verilmektedir.

 

Vajinismus Tedavisi İstanbul Grafiker Ünzile hanımın Vajinismus ve Vajinismus tedavisi hakkındaki yorumları


Bazen kızlık zarınızın kalın olması nedeniyle, cinsel ilişkiye girme denemelerinde başarılı olamayıp, problem nedir diye düşünürsünüz. Nedeni vajinismus dur, probleminizi görmezden gelerek ve kendiniz zamanla bu problemi çözeceğinizi düşünerek ertelersiniz. Oysa ki ilişkiye girememe problemi olan, vajinismus hastalığınız için ilk fark ettiğinizde, vajinismus nedeninizin en azından anatomik nedenli olup olmadığını anlamak(örn: kızlık zarı kalın vs...) için jinekolojik muayenenizi yaptırmanız, son derece önemlidir.

Jinekolojik muayenenizi ertelerseniz, anatomik nedenle yaşadığınız vajinismus hastalığınızı hiçbir zaman kolayca çözemezsiniz. Kızlık zarınızın kalın olması ilişkiye girmenizde engel teşkil eder ve ilişkiye girme esnasında, ağrı ve acı hissi duyarak.kasılırsınız eşinizi iter ve vajinismus hastalığınızı taşırsınız. Oysa ki kızlık zarınızın kalın olması nedeniyle, kızlık zarı operasyonu(hymenoktomi) geçirerek, kısa süreler içersinde anatomik nedenli yaşamış olduğunuz ilişkiye girememe probleminiz(vajinusmus)'den  kurtulursunuz. Tıpkı Kızlık zarı kalınlığı nedeniyle anatomik nedenli vajinismus hastalığı taşıyan Unzile hanım gibi...  

kalın kızlık zarı operasyonu

 

vajinismus doktoru


Vajinismus Tedavisi İzmir - Seçil hanımın vajinismus seans sırasındaki yorumları

Bugün 3 seansımızı yaptık. Her seans öncesi, bu işi başaran insanları; Görünce, seans sonrası yaşadığım rahatlamayı, heyecanı bende bu konudan muzdarip kişilerle paylaşmak istiyorum. Adım adım aldığım mesafe aslında ne kadar büyük ve aynı zamanda ne kadar basitmiş diyorum. Hayat benim için yeni bir sayfa açıyor. Yaşam enerjimin geri geldiğini hissediyorum. Şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki, istemek gerçekten istemek bu işi çözmek için yeterli. Doğru bir yaklaşım yönlendirme ile, çok da geç kalmadan adım atmak kalıyor geriye.. Seçil

Vajinismus Tedavisi İzmir - Seçil hanımın vajinismus tedcavisi hakkındaki yorumları

Merhaba ben Seçil. Söze nerden başlayacağımı bilemiyorum. Hayatım kabusa donmüştü.  Ewliliğimin o ilk gecesinden o kadar o kadar korkuyordum ki sizlere anlatamam. Ve korktuğum şey başıma gelmişti. Olmamıştı. Olur dedik moralimizi hiç bozmadık. O ilk günler eve girmek istemiyordum. Evimize geldigimde sanki boğuluyordum. Eşime yaklasmıyor yaklaşmasına izin vermiyordum. Ama hep bir umudum vardı. Olucak diyordum. Ama olmuyordu. Önümüze bir duvar çıkıyordu. Naptıksa o duvarı aşamadık. Uyusturucu kremler kas gevsetici ilaçlar hatta alkol bile aldık ama olmuyordu. Sonra araştırmaya başladım. Vajinismus diye ilk defa duyduğum bir şey ile karşılaştım. Adını ilk defa duyuyordum. Kabul etmedim, ağladım. Ama 15 ay sonra artık biliyordum vajinismustum. Bu konu hakkında bir sürü doktor ile görüştüm. Ankara'da bir kliniğe gittim ön görüşme için. Ama orda içime sinmeyen beni tatmin etmeyen bir his kapladı beni. Parmak eğzersizi diyolardı. Bunu kabul edemezdim. Bunu yapamam dedim. Ve yeniden araştırmaya başladım. Internetten Dr Saygın beyi buldum. Sayfasındaki yazan herseyi tek tek defalarca okudum videolarını izledim sizden gelen yorumları okudum ve Saygın beyi aradım. O telefonu açtığında ki ses tonu bana öyle bir pozitif enerji verdi ki anlatamam. Doktor beye herseyi anlattım. Daha sonra tekrar arayacağımı söyleyerek kapattım. Bu süreçte aklıma her takılan soruyu saat kaç olursa olsun Saygın beyi arayarak sordum. Ve her seferinde teli güler yüzle açtı ve sorularıma aynı sekilde cevap verdi. Sonunda 17.01.2016 saat 17:30'a randevumu aldım. O gün geldiğinde hiç umudum yoktu korkuyordum hatta ağlamıştım. Ve sonunda klinikteyim. Tedirgindim bacaklarımın titrediğini hissediyordum. Sonunda doktar beyle yüzyüze gelmiştim. Bana öyle şeyler anlattı ki bu koni hakkın da hic bisi bilmediğimi anladım. İlk gün çok kısa bi muayene oldum. Ve ertesi gün 1.seansm vardı. Heyecandan kalbim atıyordu. Ama o ilk seanstan çıktıktan sonra  yüzüm gülüyordu. Ben yaparım dedim. Kendime güvenimm gelmişti. Çok mutluydum. Kendime inanamıyordum. Ve böylece sadece 4 gün yani 4 seansta bu işi bitirmistim. Artık sadece eşimin yanına gidip 15 aydır ugrastığım sorunu çözmek istiyordum. Ben tek başıma gitmiştim İstanbul'a. Ve eşimin yanına geldiğimde cok heycanlıydım. Bir zerre korkum yoktu. Denedik ve Başardıııkkkkkkkkk. Artk bende kendimi tamamen eşime teslim etmiştim. Hiç bir şekilde acı hissetmedim hatta oldu mu ya falan dedim :))))))) ki ben o kadar korkak bir insanım ki bunu yaptığıma inanamıyorum. Suan kendimi gerçek bir kadın gibi hissediyorum. Ve çoooooook mutluyum. Burdan bütün vajinismuslu hastalara sesleniyorum. Zamanınızı çöpe atmayın. Sizi sizden çok daha iyi anlıyor. Hiç bir şey söylemize gerek yok. O sizi biliyor. Son olarak değerli Saygın bey ve sizinle birlikte çalışan o gülen yüzü ile beni karşılayan bana abla olan Mine hanıma sonsuzzz teşekkürlerini sunarım. Iyi ki sizi tanımışım. Çoooooooooook seviyorum sizi. En kısa zamanda ziyaretinizeee geleceğimmmm.

Secil z

 

Vajinismus Tedavisi İstanbul Muhasebeci Ayten hanımın Vajinismus ve Vajinismus tedavisi hakkındaki yorumları

 Eşinizle evliliğinizin başından itibaren  cinsel ilişkiye girememe problemi(vajinismus) nedeniyle bütün psikolojiniz altüst olmuştur. Cinsel İlişki anında kasılmakta ve eşinizi itmektesinizdir.Vajinismus nedeninizi görmezden gelerek, ilişkiye girememe sorununuz devam eder. Taa ki çocuk sahibi olmak için doktora gidene kadar, vajinismus nedeninizin nadirde olsa anatomik nedenli olup, kızlık zarınızın kalın olması bunlardan birtanesidir.  Başarısız ilişki denemelerinizin ardından, vajinusmusun, nedenine göre kalın kızlık zarınızın operasyonuyla(hymenoktomi) ile vajinismusa neden olan problem ortadan kaldırılır ve uygun bir süreçte de vajinismus hastalığınızı yenip, anne de olabilirsiniz. Tıpkı Kalın kızlık zarı olup, vajinismus problemi yaşayan ve kalın kızlık zarı operasyonu(hymenoktomi) geçirip vajinismus hastalığını yenen Ayten hanım gibi... 

vajinismus kızlık zarı operasyonu

 SON DURUMU ŞU AN 3  ÇOCUK ANNESİ

Şunu da belirtmek isteriz ki; Vajinismus nedeniniz, anatomik nedenli değilse ki, nadir bir kısmı böyledir (%5-10) vajinismus hastalığınızın büyük çoğunluğu sizin cinsellikle ilgili, cinsel birliktelikle ilgili bir takım yanlış doğrularınızdan kaynaklanmaktadır.

Bu nedene göre vajinismus tedavi merkezimizde alacağınız vajinismus tedavi programınız; bilişsel, davranışsal ve bilinçli hipnoz terapilerimiz olup size göre programlanmaktadır.

Bunları açacak olursak;

Bilişsel terapide kadın doğum uzmanı tarafından size kendi genital sisteminiz ile ilgili genel bilgiler ayrıntılı bir şekilde verilir. Bu konu ile ilgili yanlış düşünceleriniz, bilgi eksikleriniz bir kadın doğumcu gözüyle düzeltilir, sağlıklı ve doğru bir bilgilendirme yapılır.
Bu bilgiler bile sizi oldukça rahatlatır ve vajinismusu çözmek için doğru ilk adımlarınızı atmanıza yardımcı olur.
Bunu takiben davranışsal terapi olarak adlandırdığımız son derece kolay, basit, ağrısız egzersiz programları size uygun olacak şekilde düzenlenir ve takibinde de egzersiz programları, ev ödevleri olarak size verilmektedir. Bunlar kesinlikle parmak egzersizleri değildir.

 

Vajinismus tedavisi istanbul - Begüm hanımın vajinismusla ilgili düşünceleri

İlk 4 yıl vajinismus hastalığını kendimiz aşmaya çalıştık. 4 yıl sonunda bir sonuç elde edemedik ve cinsel ilişkiye girememekle ilgili  birbirimizi suçlamaya başladık. Bebek isteğimizde bize ayrı bir baskı yaratmaya başladı. İlişki sırasında kafamda kendimi rahatlattığımı sanıyordum kendimce ama gene ilişkiye giremiyordum, cinsel ilişkide kasılıyordum.Bebek istediğimiz için de vajinismus iken tüp bebek yaptırdım ama düşükle sonuşlandı. Vajinismus tedavim sırasında bazı şeyleri yanlış bildiğimi fark ettim... Vajinismus tedavimden sonra ilk ilişki denememizde ben ilişkiye girdiğimizi bile anlamadım başta.

vajinismus ve tüp bebek

Bu aşamalar sırasında kesinlikle uyku hali olmayan, bilinçli hipnoz uygulanabilmekte olup, sizi ruhsal olarak rahatlatmak ve konsantrasyonunuzu arttırmak amaçlı uygulanmaktadır.
Vajinismus tedavi merkezimizde genelde hastalarımız 2 ya da 4 seans gelmektedirler. Bu süreci siz belirlemektesiniz. Genelde İstanbul da ve İstanbul a yakın illerden haftada 1-2 seans gelerek vajinismus tedavi programını 1-4 haftada tamamlamakta, yurtdışından veya İstanbul a uzak illerden gelen hastalarımız ise vajinismus tedavi programını 3-5 günlük zaman diliminde 3-4 seansta tamamlamaktadırlar.

Vajinismus tedavisi danirmarka - Sibel hanımın vajinismus ile ilgili yorumları

3 yıl boyunca vajinismus hastalığımı yenmek için değişik tedavi yöntemleriyle çözememiş olmamdan dolayı artık karamsar olmuş bir kadındım. Her zaman azimliyimdir, korkularıma yenik düşmem ama bu vajinismus ciddi anlamda benim yenilgim oldu. Çünkü tek bu sorunun üstesinden gelemiyordum. Özgüvenime ve evliliğime yansıyordu. Öyle bir duruma geliyor ki insan, 'artık ben gerçekten iyileşemezmiyim... diğer kadınlardan gerçekten hem fiziksel, hem ruhsal olarak farklıyım galiba... eşim acaba benim için doğru insan mı' diye düşünüp duruyorsunuz. Bilinç altınızda kendinize zarar verip, pasifleşiyorsunuz. Oysa vajinismus tedavisi sırasında bu düşüncelerin nekadar yersiz olduğunu fark ettim. Bu bile beni rahatlattığı için tedavide büyük yol katetmiş oldum. Vajinismus tedavisinden sonra ben niye bukadar bu eziyeti çektim, bu muydu dedim....

vajinismus tedavisi danimarka

Problem, sizin cinsellik ve cinsel birliktelikle ilgili yanlış algılarınız, kaygılarınız ve bunun içinde sadece size bu yanlış doğrularınızın, niye ve niçin yanlış olduğunu anlatacak birilerine ihtiyacınız var.  En önemli unsurda sizin vajinismus probleminizi çözmek isteme ve arzunuzdur. İstemek ve arzulamak sadece sözde olmamalı ve vajinismusu çözmek için adım atmak gerekmektedir.

 

Vajinismus tedavisi almanya - Öğretim görevlisi Selma hanımın vajinismus ile ilgili yorumları

 

Vajinismusa rağmen mutluyduk. Birbirimize olan sevgimizi hiç kaybetmedik. Aramızdaki vajinismus sorununu hergün yaşamamak için raflara kaldırıp, kendimizi okulumuza verdik. Gün geldi bizde çekirdek aile olmak istedik. İlişkiye girmeden bu bizim için imkansızdı derken, ilişkiye girememe,vajinismusu yaşayan tek ben değişmişim. Vajinismus tedavisinden sonra almanya'ya döndüğümüzde ilk geceyi tekrar yaşadık. Herşey çok daha güzel ve bilinçliydi.İlişki sırasında hiçbir acı hissetmedim kasılmadım, ve bu muydu dedim...

 

vajinismus tedavisi almanya


Vajinismus tedavisi istanbul - B. Hanımın vajinismusla ilgili yorumları

Vajinismus hastalığını 12 yıldır yaşıyordum. Daha önceki tedavideki başarısızlığım beni iyice mutsuzluğa itmişti. Vajinismus hastalığını çözemeyeceğimi kendime iyice inandırmıştım. Eşimle ilişkimiz kopma aşamasına gelmişti, ne yapacağımzı bilemez bir haldeydim... Vajinismus tedavim sırasında bu sorunun çözümünün ne kadar kolay olduğunu anladım. Vajinismus tedavisinden sonra herşey okadar hızlı ve kolay gerçekleşti ki hayretler içersinde kaldım. Şimdi herşey daha güzel...

 

vajinismus tedavisi kolaymı


 

 

Soru:  Vajinismus tedavisi sırasında eş zorunluluğu var mı
Cevap: Vajinismus tedavi merkezimiz istanbul da eş zorunluluğu yoktur çünkü bazı eşler çeşitli nedenlerle gelememektedir. Kimisi daha önce almış oldukları, başarısız vajinismus tedavileri neticesinde, vajinismus tedavisine inanmıyor ve eşlerinin yanında tedaviye gelmiyor, oysa ki size uygun olmayan tedavide başarısız olmuş olabilirsiniz ama bu sizin vajinismusu çözemeyeceğinizi göstermez ki.

Vajinismus tedavisi istanbul - Z. hanımın eşi Ferdi beyin vajinismus tedavisi ile ilgili yorumları


vajinismus ve erkekler


 

Bazen de eşler erkek doktor istemeyebilir. Oysaki burada erkek doktordan çok, bu sorunu kısa süreler içerisinde çözmenize yardım edecek vajinismus ve vajinismus tedavileri konusunda tecrübeli bir hekimin olmasıdır. Çünkü vajinismusla geçen süreler ve başarısız vajinismus tedavileri evliliği ve beraberliğinizi yıpratmaktadır. Sizin yakınlaşmanız gereken devrede sizi uzaklaştırmaktadır ve sizin istemeniz halinde anne ve baba olmanızı engelleyebilmektedir.

Vajinismus tedavisi istanbul K. Hanımın eşi Ali beyin vajinismus tedvaisi ile ilgili yorumları

vajinismus tedavisinde erkekler ne düşünür


Vajinismus tedavisi edirne - B. hanımın eşi Ali beyin vajinismus tedavisi hakkında yorumları

vajinusmuslu erkekler ne düşünür


Vajinismus tedavisi istanbul - Işık hanımın vajinismus ile ilgili düşünceleri 

Vajinismus yüzünden eşimle ayrılmak üzereydik. Herşeyi umutsuz bulan, mutsuz bir insandım. Tedavi sırasında ve sonrasında kaybettiğim güvenimi, huzurumu, mutluluğu ve eşimi tekrar kazandım. Vajinismusla yaşarken hayalini bile kuramadığım mucizeyi yaşadım, hamileydim. En güzeli bebeğimi kucağıma aldığım andı, dünyanın en mutlu insanıydım.

 

vajinismus ve gebelik

 

vajinismus ve gebelik

Işık hanım vajinismus nedeniyle boşanma eşiğinden, uygun vajinismus tedavisi ile vajinismustan kurtuldu ve sonra  1 oğlan annesi oldu, şimdi ise kızınıda doğurdu. Hem kız annesi, hem oğlan annesi oldu. Sizinde ışık hanımdan ve diğer hem cinslerinizden bir farkınız yok, şuanda sadece sahip olduğunuz yanlış doğrularınız var ve uygun bir tedavi programıylada kısa süreler içinde sizde vajinismustan kurtulur hatta isterseniz doğanın size verdiği mucizevi doğurganlık işlevinizle Allah'ın izniyle annede olabilirsiniz.


Çünkü kişinin eşi, işleri nedeniyle gelemeyebilir. Bu durumlar da sizin elinizi kolunuzu bağlayabilir. Vajinismusla yaşamak yerine, vajinismustan kurtulmak için bayanlar tek başına gelebilmektedir.

Vajinismus tedavisi malatya - Ev hanımı Esra hanımın vajinismus ile ilgili yorumları

 

Evliliğimin ilk dönemlerinde ilk gece korkularımı,kasılmalarımı çok sıkıntı etmiyordum. Çözerim diye düşünüyordum ama eşimle karı&koca dan ziyade ev arkadaşı gibi olmuştuk.İlişki sırasında kasılmalarım nedeniyle ilişkiye giremiyordum.Vajinismus yüzünden kendime olan güvenimi yitirmiştim. Vajinismus sadece cinsel yaşantımı değil, sosyal yaşantımı da çok kötü bir şekilde etkiledi... Vajinismus tedavim sırasında ve sonrasında anladım ki vajinismus hastalığı yaşamak çok zor ve bu hastalığı yenmek çok kolay. Şuan benim hayatımda herşey çok yolunda...

 

 esra vajinismus tedavisi


 

 Vajinismus tedavisi adana - Bahar hanımın vajinismus ile ilgili yorumları

Vajinismusla yaşarken bedenim, beynim ve metabolizmam o kadar yorgundu ki, şuan bir kuştan farksızım. Vajinismus tedavim sonrasında ilk ilişki denememizde ikimizde şaşkınız ve ikimizde mutluyuz. Yeni çiftlerden farkımız yok, herşeyden zevk almaya başladık. Dilimde şarkılar, türküler. Kendime yeni şiir kitabı bile aldım. Küçük notlar yazıp eşimin cebine, çantasına, yastığına sürekli yazıp, bırakıyorum. 10 koca yıl zamanı geri aldık, sıfırdan tertemiz bir aşk yaşıyoruz.

Bahar

 

Zaten vajinismusu çözmek için en önemlisi sizin kendinize olan güveniniz ve isteğinizdir. Diğerleri yardımcı faktördür. Sizin çözmek istemeniz en önemli unsurdur. Erkek eşlerde bilmelidir ki, eşlerine destek onlar için artı bir yaklaşımdır.

Vajinismus probleminiz çözüldükten sonra istemeniz durumunda, gebe kalmak ve aileye yeni bireylerin katılması sizi mutlu edecektir. Bu yüzden burada eşinizin yanında olursanız ona katkı sağlarsınız, olmasanız bile ona destek olucu davranışlarda olmanız da önemlidir. Eşler tedaviye katılmak zorunda olmamakta ve burada vajinismus tedavisinin amacı cinsel ilişki anında  istem dışı kasılma ve engellemelerin giderilmesine yöneliktir.

Soru -3 : Vajinismus Tedavi Merkezinde ücretler nedir

 • Vajinismus Tedavi Merkezimizde ilk görüşme vajinismus konusu ile ilgili bilgilendirme ve yapılacak ağrısız, kolay basit bir jinekolojik muayenedir. Burada vajinismus olup olmadığınız, anatomik bir nedeninizin olup olmadığı ile ilgili bilgilere sahip olursunuz. Bu görüşme ve muayene sonrası hastalarımızdan muayene ücreti alınmaktadır. Vajinismus Tedavisi alacak hastalarımıza muayene sonrasında bir tedavi programı hazırlanır.Bu tedavi programının maliyeti alacağı tedavi programına göre değişir ve bir defaya mahsus paket ücret olarak belirlenir. Tedavi süresinin uzaması veya kısalması fiyatı değiştirmemektedir.

 

vajinismus gebelik

 

 

 

vajinismus tedavisi doğum

 

JoomlaWatch Visitors


92.4%Turkey Turkey
1.7%Germany Germany
1.7%United States United States
0.6%Russian Federation Russian Federation
0.4%Austria Austria
0.3%Georgia Georgia
0.3%Netherlands Netherlands
0.2%France France
0.2%Belgium Belgium
0.2%Azerbaijan Azerbaijan

Bugün: 122
Dün: 926
Bu Hafta: 2829
Geçen Hafta: 5608
Bu Ay: 10793
Geçen Ay: 27367
Toplam: 482914

JoomlaWatch Agent

JoomlaWatch Users


Sizi, Siz Anlatıyorsunuz

Hastalarımızın Vajinismusla İlgili Yorumları

Hastalarimizla Sohbetler

Videolarımız

videolar

Gebelik-Planlamasi

Biz Sizi Arayalım 

0532 3613132    0216 3869998    

Ameliyatlarda veya seanslardan dolayı bize ulaşamıyorsanız, Numaranızı bırakın Doktor Saygın Micozkadıoğlu sizi arasın.


Numaranızı bırakmak için tıklayın